• eski çağlarda yunan olmak zordu. sparta kentinin kalıntılarında bulunmuş şu kitabe:

burada zeus yok, apollon tatilde, poseidon sigara almaya gitti, athena altın gününde, hermes mala vuruyor, cronos öğle uykusunda, ares, dionysus ve hera okeye dördüncü arıyor, artemis dağa kaçtı... eeeh eytere bea!
  • cebrail'in alacaklilari oyalamak icin uydurdugu ucuncu vecize.
  • tanrıya inanmıyorum ama bir güç var* geyiği yapanların mekanında:
    "burda bir güç falan yok sabahtan beri elektrikler bile kesik arkadaşım sen ne diyon" diye yazdığını görmüş bir arkadaş ben pek inandırıcı bulmadım o ayrı...
  • koyuna tapan yeni zelanda ve galler memleketlerinin karakollarında ise

"burada koyun yok. -imza abdurrahman çelebi "

diye uyarlansa, yeni zelandalı, galli sözlükçülerin gazabına uğrayacak, "sabah sabah kasmasan" dedirterek sözlük konsept limitleri dışında otlayacaktir.

bi daha düşündüm de koyuna tapan ulus niye galeyana gelsin? geri aldım özürümü.
  • n'olur n'olmaz yanına bir de "kitap okumuyorum eksikliğini hissetmiyorum" yazmak gerekli. çünkü "allan kitabın yok mu lan" da denebilir temkinli olmak lazım.
  • hindistanda
    "burada inek yok, öküz yıllık izininin bir bölümünü kullanıyor" şeklinde bir versiyonu bulunan uyarı.
  • gayrettepe 2. subenin siyasi suclular icin ayrili olan bodrum katinda yazili oldugu soylenen korkutucu cumle. ben 3 gun boyunca ilgili kurumun 2. katinda konakladim ama o tarz yazilara rastlamadim.
    (bkz: satanist olaylari)
  • mecusi karakolundaki versiyonu: ates sondu...
  • bir kopyasının da diyarbakır emniyetinin kuytu bir köşesinde yazılı olduğu rivayet edilen "allah düşürmesin" dediğimiz yazı.
hesabın var mı? giriş yap