*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir polis komiseri beyanı.olay bayrampaşa ilçe emniyet müdürlüğünde geçiyor.şüpheli ifadesi için emniyete gelen kadın avukat görevli komiser tarafından önce sopayla darp ediliyor,sonrada silah çekilerek ateş ediliyor.ardından silahı bırakıyor içeri giriyor sonrasında oradaki temizlik görevlisi silahı eline alıp avukata doğrultuyor.normal bir ülkede olsa önce polisler meslekten men edilip bir daha devlet memuriyetine alınmaz ardından da hepsi tehdit,görevi kötüye kullanma,kasten yaralamadan uzun süreli hapis cezası alırdı.bakalım bizim ülkemizde akıbetleri ne olacak?ilgili haber
    edit:olayın videosu hala daha serin hikaye bilmem ne diyen arkadaşlara gelsin.
    edit 2 : olayın failleri gözaltına alınmış ve komiserin odasından çıkanlar (bkz: enola gay) attı sağolsun arama görüntüleri çıkan aletler olayın ne kadar şakalaşmaya müsait birine ait olduğu konusunda bilgi veriyor.
  • o komiseri de temizlik görevlisini de hoplatırlar. avukat yasa bilir, hukuk bilir. şimdi hırs yapıp, kendini vakfedip burunlarından fitil fitil getirecek hepsinin.
  • "o komiseri de temizlik görevlisini de hoplatırlar" diye yorum yapan pollyannaları gösteren cümle. hangi ülkede yaşıyorsun sen polyaniş? neresi orası kanada mı, isveç mi, avustralya mı!?
  • yok artık.

devletin kolluk kuvvetlerinin ortaya koyduğu anarşi, merhametsizlik, nefret tavan yapmış gibi görünüyor.

3 kuruşluk insanlara böyle görevler verirseniz sonucu bu olur tabii ki.

bir avukatı darp etmek, avukata silah çekmek neyin güveni bilmiyorum ama bu tarz olaylar karşısında sessiz kaldıkça ivmelenecek.

kadına şiddet kısmına hiç girmek istemiyorum. domestik şiddet olaylarında polis tavırlarını hatırlatmak isterim.
  • ben sonunda kellemin gideceğini bilsem yine de o şikayetten vazgeçmem. birileri burası çatladıkapı ülkesi mi demişti değilse gerekeni yapsınlar. polis şiddeti yoksa çığırından çıkacak.
  • polisleri sevmememin bir kanıtı daha. silah ve yetki verilince insanın kendini ne derece kaybettiğinin en büyük örneği polislerdir.
  • temizlik görevlisi ne alaka dedirtmiştir.
  • (bkz: sizi de dövelim mi?)

şu kibarlıkta bir adam kimseyi dövmez:)
  • sorumlular ibret-i alem için en ağır cezaya çarptırılmalı diyorum, sonra da hangi ülkede yaşadığımı hatırlayarak hüzünleniyorum.