• buradayız. azılı suç örgütü gidene kadar buradayız.
  • kerem eksen'in nefis romanı. antikahraman'ımız selim'in roman yaz(ama)ma serüveni. epey bir yazar kadrosunu da göreceksiniz kitapta. bu vesileyle ikinci kitabı olan uyku krallığı'nı da listeme aldım.
  • uzun zaman sonra okuduğum en iyi roman. kerem eksen amaçladığı şeyi başarmış, romanında yüzeysel tasvirlere yer vermemiş. onun yazdığı her şeyin bir ağırlığı var.
  • kerem eksen'in haziran 2013'te alef yayınevinden çıkan romanı. merek edeceklere arka kapak yazısını da verelim madem.

"herhangi bir romanın konusu olabilecek o genç adamlardan biriydim ben de. genç adam evinde oturur, genç adam hülyalara kapılır, genç adam sever, sevmez, sevmeyi bilmez, hayat ona yabancı gelir. genç adam... bıkıp usanmadan birbirinden sıkıcı sayfalarda dolaşır durur. o genç adamdan nefret ediyorum, dedim odamda oturmuş içimdeki kasveti dağıtmaya çalışırken, onun hayatını dolduran bütün o berbat ayrıntıların ne kadar sıkıcı olduğunu düşündüm. o ayrıntıların hiçbirinin romanımda yeri olmayacak, dedim, benim romanımda bütün olayların bir ağırlığı olacak."
  • (bkz: buradayım)
    (bkz: hayvore)
hesabın var mı? giriş yap