• burak buyukdemir beni 3 subat 2003'te tanistigimizdan beri mutemadiyen sasirtmistir. yeni ekonomi dersleri olsun etohum olsun.

artik bu saskinliklar kendini daha genis capli bir saygiya birakiyor. turkiye is dunyasini tanidigimdan biliyorum ki su aralar yaptiklariyla maddi anlamda "x firmasinin bisey danismani" ya da "y danismanlik sirketi" olarak kazanacagindan cok daha azina razi oluyor aslinda.

kendisine uzun bir omur ve 7 yildizli cennetler diliyorum.
  • kendisini tanimam etmem ancak etohum yaz kampina basvuran ogrencilere karsi tutumundan hoslanmadigim kisidir.
    (bkz: etohum/@make the world go away)

ilgili entry'i silmistim, ozet geceyim neden rahatsiz oldugumu:
    yakin arkadasim etohum kampina katilacakti o donem. (ben de ilgiliydim zamaninda ama hic katilmamistim.) bizimki katilmadan once daha kayit asamasini gectikten hemen sonra, buyukdemir siteye yuklenecek videolarin transkriptlerini yazmasini istemisti arkadastan direkt email atip. tanimadigi etmedigi insandan kayit olur olmaz is talep etmesiyle bize yatirimci vaadedip kendi wordpress ameleligi icin somurecek adam arayan bir organizasyon gibi gozukmustu o zaman etohum. onunla ilgiliydi entry.
  • kendisiyle yapılmış bir röportaj için: http://www.btnet.com.tr/…asik-olmak-ozel-haber.html
  • etohum projesiyle takdirlerin en büyüğünü hak etmektedir. kendisi gibi girişimciliğe önem, girişimcilere değer veren 3, bilemedin 5 tane daha adam olsa eminim şu ülke çok daha yaşanabilir bir yer olurdu. bir amerika, bir japonya'ydık lan şimdi. lüksemburg bile olabilirdik. işini o kadar ciddiye alıyor ve o kadar severek yapıyor ki hayran olmamak elde değil. bunca emeğinin yanında olayın maddi boyutu da var ki, değil para kazanmak, cebinden harcadığını tahmin ediyorum. evet sadece birilerine faydalı olabilmek için.

bir de belirtmeden geçemeyeceğim; hayatımda gördüğüm en sıcakkanlı insanlardan biri.

enerjisi hiç bitmesin.
  • memleketimizde burak büyükdemir'in enerji ve aklına sahip 100 insan olsa şu anda ayda top oynuyorduk. sırtında çantası girişimciler, yatırımcılar, üniversiteler ve konuşmalar arasında mekik dokumaktadır. bir yandan da etohum ile uğraşmakta ki bu başlı başına bir iş. bu kadar iş arasında bu kadar insanla uğraşan bu adamın nasıl bu derece güleryüzlü ve pozitif kaldığını merak etmekteyim.
  • soyadim.com domainini 1999 yilindan beri elinde tuttuğunu öğrendiğim kişi.
    75.000 $ fiyat biçmiş. 75$'a anlaşabiliriz eğer düşünürsen.
  • 2009-2010 civarıydı sanırım. etohum cafe toplantılarıyla ve eventlerle büyüyor, özellikle amerika'da startuplarda çalışanlar konuşmaya çağrılıyor ve girişimcilik anlatılıyordu. ben de anadoluda bir üniversitede güzel sanatlar öğrencisi iken girişimciliğe merak sardım bu etkinlikler sayesinde. param yoktu yazılımcıya verecek, programlama öğrendim. sonra mezun olduktan sonra öğretmenlik yapamadım, yazılımda devam ettim. startuplarda çalıştım.

şu an yurt dışında bir firma için yazılım yapıyorum ve döviz kazanıyorum. dolaylı da olsa mesleğe girmemde katkısı vardır motivasyon olarak.

okuyorsan teşekkür ederim üstad. bir dönem eleştirenlere katılmıştım sanırım sosyal medyalarda, etohuma hisse verenlerin seçilip iyi fikirlerin liste dışı kaldığı iddiası vardı. yıllar sonra bakınca o bana yazılıma girişte gerekli motivasyonu vermiş ben onun motivasyonunu düşürmüşüm belki de. umarım kusura bakmaz.
  • kendisini yakından tanıyan biri olarak pek zeki olmadığını bildiğim, sürekli her ortamda kendini ön plana çıkarmak için uğraşan kişidir.
  • turkce yazdiginiz epostalara ingilizce cevap verir.
  • yeni ekonomi dersleri programinin hazirlayici ve sunucusu..
hesabın var mı? giriş yap