şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genç gus van sant. 1993 doğumlu ilk kısa film denemesi böcek'le bir çok kişiden övgüler aldı. şişli terakki lisesi'nde okuyor.

  kendisine ait olan sineofrenik.blogspot.com adresinde leziz sinema yazıları yazıyor.

  (bkz: başlık parsellemek)
 • 3 imza adlı kısa filmiyle istanbul erkek lisesi 7. liseler arası kısa film yarışması en iyi film, kırmızı adlı kısa filmiyle özel enka liseler arası kısa film yarışması jüri özel ödülü'nü kazanmış wonderkid.

  bundan 20 yıl sonra medeniyete ne kattın diye soran olursa burak çevik'i sinemaya kazandırdırm daha ne istiyon yarrraam diye cevap vericem.

  ayrıca, yarışmaya düzgün bir gerekçe gösterilmeksizin filmi kabul edilmeyen berkant halil erdem'le ödülünü paylaşan burak temmuz'da katılacağı anatolia izci kampındaki kameramanlık işinden de olmuş. dakka bir gol bir adam daha ilk törenden arızaya başladı. iş aldık başımıza.
 • beklerken isimli filmi cannes, berlinale, kazan, ankara, adana film festivalleri dahil bir çok festivale katılmış ve çokça da ödül kazanmış genç yönetmen. bundan 5 yıl sonra ne medeniye ne kattın derlerse ben de burak çevik'i sinemaya ucundan bulaştırdım derim.
 • 68. berlinale 'de forum bölümünde filmi gösterilecek büyük yönetmen

  2018 subatinda berlinale talents'te de yer alarak yeryüzünün en büyük sinemacilari ile gelecegin vizyonunu belirleyecek
 • "genç gus van sant",
  "vonderkid",
  "medeniyete katkım",
  "geleceğin vizyonunu belirleyecek"

  daha tek film çekmişken (hatta ilk üçünde uzun metraja bulaşmamış.) sözlük tarafından devasa övülmüş. tarih sürekli tekrarlanır ve bizim maşallah dediğimiz üç gün yaşamıyor. muhtemelen bu arkadaş günün birinde burada aşırı bir şekilde yerin dibine batırılacak.bu kadar övülmesi çünkü hayra alamet değil.

  tanım: tuzdan kaide isimli enteresan bir ilk film çekmiş cesur yönetmen.