şükela:  tümü | bugün
  • istanbul büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları oyuncusu. geçen sezon mecbur adam' da izlemiştim beğeniyle.
    ayrıca geçenlerde bir oyuna gittiğimde gördüm; sakal bırakmış, pek yakışmış.
  • hatırlayamadığım kadar uzun yıllar önce, şehir tiyatrolarında derya gülü adlı oyunda izlediğim ve çok da beğendiğim oyuncu. şu sıralar, intikam dizisinde, "adil çelik" olarak arz-ı endam ediyor.
  • dialog anlatım iletişimin değerli eğitmenlerinden biridir.

1992 yılında hacettepe üniversitesi tiyatro bölümünden mezun oldu. 1993’te istanbul belediyesi şehir tiyatrosuna girdi. istanbul şehir tiyatrolarında; savaş ve barış, godot’yu beklerken, bir ata krallığım, othello, herkes aynı bahçede, saygılı yosma, cengiz han’ın bisikleti, kırmızı pazartesi, titanik orkestrası, gibi bir çok oyunda görev aldı. 2000 yılında derya gülü oyunu ile vasfi rıza zobu yılın oyuncusu ödülünü, yine aynı yıl romeo ile jüliet oyunu ile avni dilligil en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü ve 2001’de bütün oğullarım’daki rolü ile lions kerem yılmazer genç yetenek ödülünü aldı. raziye, martılar ve istanbul gibi sinema filmlerinde rol alan davutoğlu’nun oynadığı televizyon dizilerinden bazıları şunlardır: feride, yanık koza, aşk kapıyı çalınca, aile reisi, yaprak dökümü. davutoğlu halen televizyon dizilerinde rol almakta ve şehir tiyatrosundaki görevine devam etmektedir.
  • bir hafta içinde kendisiyle hem tanışma, hem eğitim alma, hem de tesadüfen sezonun son oyununda (bkz: kerbela) harbiye açık hava tiyatrosu’nda 57 kişilik ekibin en önemli rolünde sahnede izleme şansı bulduğum güzel insan. dialog anlatım iletişim eğitmenlerinden.. şehir tiyatroları oyuncusu..

bugüne kadar oynadğı oyunlarda savaş dinçel, engin alkan, sevinç erbulak, mert turak gibi isimlerle birlikte sahne almış. son olarak intikam dizisinde ise nejat işler, yiğit özşener, beren saat, zafer algöz, mert fırat gibi oyuncularla oynamıştır.

büyük sunum kağıtlarına yazmaya kıyamayacak hassasiyette.. düzene tahammül edemediği her halinden belli olan.. mütevazı derin insan.
  • intikam dizisinde hayranı olduğum derin çelik karakterinin babasını oynamaktadır.

ses tonu, sözcükleri seslendiriş biçimi gerçekten etkileyici ve muazzam. intikam dizisine hayat veren, hayatın sillesini yese de umudunu kaybetmeyen, onurlu dik duruşundan ödün vermeyen sevgi dolu bir babayı harika canlandırmaktadır.
  • tovbe hasa ama imam huseyin dunyadaki tecellisi gibi adam. beni kerbela oyununda baya baya imam huseyin olduguna ikna etti. cikista resmen adamdan medet isteyecek durumdaydim.
    tebrik ediyor ve uc evetle ugurluyoruz.
  • zannedersem 30'larından bu yana yaşlanmayı kişisel sebeplerden ötürü tercih etmeyen oyuncu. 46 olmuş ama son 10 yıldır hep 33-34 gibi duruyor. sinir olurum böyle yaşlanmayan tiplere. vampir midir nedir aaaa!
  • ibb şehir tiyatroları’nın 2016-2017 sezonunda harold pinter’in yazdığı, haluk bilginer’in çevirdiği “aldatma” (betrayal) isimli oyun ile sahnede olacaktır.
    bize de her zamanki gibi keyifle izlemesi düşer.

oyun hakkında :
    yazan : harold pinter
    çeviren : haluk bilginer
    yöneten : ahmet levendoğlu
    sahne tasarımı : aysel doğan
    kostüm tasarımı : nihal kaplangı
    ışık tasarımı : kemal yiğitcan
    efekt : hamza değirmenci
    yönetmen yardımcısı : defne gürmen, başak erzi

oyuncular:
    burak davutoğlu, direnç dedeoğlu, gökçer genç, şebnem köstem

konusu:
    çağdaş ingiliz tiyatrosunun en önemli yazarlarından harold pinter, aldatma'da "kadın, kocası ve sevgilisi" üçgeni çerçevesinde, çok katmanlı aldatma olgusunu irdelerken; güç, hırs, tutku, dostluk, aile gibi kavramları özgün tiyatro dili ile sorguluyor.