şükela:  tümü | bugün
 • dün şırnak'ta hayatını kaybeden 10 askerden biri olan muğlalı şehidimiz.

  ne kadar kolay değil mi? şu baştaki ilk cümleyi yazıyoruz olay bitiyor. sanki gerçekte yokmuş da filmde kurgu olarak yaşanmış gibi geliyor. ama öyle değil işte. buyrun aşağıda facebook adresi, yüreği kaldırabilen baksın. bu adam 23 yaşında üniversite mezunu mimardı. mart ayında sevgilisi olmuş. beni neden bu kadar etkiledi peki? ben de 23 yaşındayım, üniversite mezunuyum ve şubat ayında sevgilim olmuştu. muğlalı olmasam da izmirliyim aynı bölgedeniz. hiç de filmdeki gibi değil yani gayet gerçekçi, gayet korkutucu, gayet de üzücü. hükümet muhtemelen lanetleme yapıp sonra tekrar imam-hatip sorununa el atacaktır...

  http://www.facebook.com/burak.e.uysal?ref=ts
 • 23 yaşında. mimar. anne babasının biricik evladı, canı.
  birilerinin masabaşında aldığı kararları yerinde uygulamak için canından olan ve tanıyan tanımayan herkesin içine kor düşüren bir vatan evladı.

  bu kadar basit...doğ, büyü, oku ve askere git sonrasını devlet senin yerine planlıyor zaten.

  ışıkla uyusun, diğer tüm şehitlerimiz gibi...
 • nerden bilirdi kendisinin de 45saniyeliğine televizyonlarda adının geçeceğini...
  nefes vatan sağolsun filmindeki o sahneyi seyretmişmiydi acaba, kaderinin o filmdeki gibi olacağını düşünmüşmüydü acaba?

  anacığının yüreğinde sönmeyecek bir kor olarak düştü burak erdi uysal...
  kimbilir neler vardı kafasında yapmak istediği, hayal ettiği...
  durmak yok yola devam diyenlerin basiretsiz yöneticiliği ve onların bu basiretsizliğini göz göre göre anlamayıp destek verenlerin yüzünden yaşamını yitirdi.
  sonunda onun da fotoğrafı silah arkadaşlarıyla beraber karşımıza çıktı...
  http://www.dha.com.tr/…asp?kat=25903&page_number=28

  ruhu şad olsun.
 • 343. dönem p. atğm. burak erdi uysal , ruhu şad olsun , nur içinde yatsın. o gidip orada görev yaptığı için biz daha rahat yerlerde görev yaptık veya kendimizi daha güvende hissettik. bu ülkenin yetiştirmiş olduğu evlatlardan birisi olarak hepimizden daha fazla özveride bulunup en son canını da feda ederek şehit oldu. diğer şehit olan vatan evlatları da en az onun kadar kutsaldır ama senin üzüntün bende ayrı oldu sevgili burak erdi uysal, allah rahmet eylesin...
 • yine bir hiç yüzünden hayatını kaybeden 10 tane vatan evladından biri, devrem. tam olarak bilmiyorum ama belki ısparta'ya gidene kadar iki hafta, belki 3 ay boyunca bu adamla aynı yerlerde yattık, kalktık, eğitim yaptık, yedik, içtik. hiç konuşmamışız ama bu adamla aynı duyguları yaşadım aylarca. o güneydoğu ucuna, ben kuzeydoğu ucuna gelmişim. şimdi o adam gitti. ne uğruna gitti lan bu pırıl pırıl adam? niye öldü? bu adamla beraber o 9 evlat niye öldü? ne için öldüler arkadaş ya? biri gelsin açıklasın artık bunu. vatan uğruna mı? binlerce can yetmedi mi bu vatanı kurtarmaya? ne vatanmış arkadaş ya. ne boktan topraklarmış buralar.
  keşke isveç'te doğsaydın, ne bileyim kanada'da doğsaydın be kardeşim. burdaki götü büyükler yüzünden ölmezdin. ciğeri yanmazdı annenin, babanın.
  vatan sağolsun! devrem de sağolsaydı keşke...
 • sehit oldugu haberini alir almaz her gecen gun artan sehit haberlerinin uzuntusunu bize daha derinden yasatan meslektasimiz. gun asiri gelen meslektaslarimizin vefat haberlerinin ardindan, boylesine yakin tarihli sicil numarali birinin vefatiyla karsilasmak sok ediciydi.

  huzur icinde uyu burak. yuce yurekli kardesimiz.

  ----
  "tmmob mimarlar odasi genel merkez
  19:36 (3 saat önce)

  sayın üyemiz,

  şırnak'ın beytüşşebap ilçe merkezinde vatani görevini yapmakta olan mimarlar odası muğla şubesi’ne kayıtlı 41*** sicil nolu meslektaşımız burak erdi uysal, 2 eylül 2012 saat 22.00’de pkk tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucunda şehit olmuştur.

  barışa ve kardeşliğe yapılan bu saldırıyı kınıyor; meslektaşımızın ve aynı saldırıda şehit olanların ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

  tmmob mimarlar odası"
 • mimarlar odası'nın elektronik posta yoluyla ölümünden haberdar ettiği, hep genç kalacak meslekdaşım. dünyaya katacağı güzelliklerden mahrum kaldık...
 • kalbinin güzelliği yüzüne yansımış kardeşimizdir.

  http://i.ensonhaber.com/…simler/diger/esh6204_5.jpg

  yüzüne iyice bakın. bakın ki algılarınız açılsın. bu güzel yüzlü kardeşimiz artık yok. ne kadar iğrenç bir yönetim olsa da başımızda bizim için hayatını verdiği gerçeğini değiştirmiyor bu durum. yıllarca okuyup, emek harcayıp, mimar olmuş kendisi. kim bilir ne zorluklarla yetiştirdi ailesi. pırlanta gibi çocuk. kim bilir kaç kız hoşlanıyordu kendisinden, ne güzel hayalleri vardı. dönünce kendi dünyasında neler yaşayacaktı belki de...

  tekrar tekrar bakın fotoğrafına, algılarınız açılsın. her gün gelen benzer şehit haberlerini normalleştirmeyin kafanızda. her biri başlı başına bir dünya, bir başka hayat. istatistik değil.

  o artık yok. arkasından edilecek lafların da pek anlamı yok.

  lanet olası yöneticiler 3 saatlik özel bir görüşme yapmışlar bugün yine. daha çok yaparlar o görüşmeyi. zamanı gelince birileri bu yitip giden güzel hayatların hepsinin hesabını tek tek verecek. ilahi adalet varsa, sistem bunu elbet sağlayacaktır.
 • yazık ki yazgısının boyası koyu.. bir istatistik olarak arama motorlarında yerini buldu.. halbuki hiç bu kadar üzülmeye değmezdi onun hayallerine karşılık iki pkk'lının cesedi yeterdi.. sevgilisinin yaşadığı travma hiç haber olmadı belki olmayacak, kardeşi sırada askere giderken ailesi ne hissedecek kimse bilmeyecek.. olsun be burakım, sen buraları düşünme, sen zaten varılacak en güzel en cesur şekilde varmış oldun... gerisini bu savaşı daha da kirli hale getiren, seni böyle görünce bırak üzülme hissi acaba oy oranları anketlerde ne durumda diye telaşlanan yöneticilerimiz düşünsün...
 • bizler, dünyaya, insan yaşamına, huzura, refaha, eşitliğe, özgürlüğe yepyeni bir anlam yükleyemediğimiz için, "öteki" insanlara değişik bir pencereden bakmayı ve kendimizi onların yerine koymayı öğrenemediğimiz için, mirasçısı olduğumuz, onlarca yıllık, taşlaşmış, küçük yaşlarda zihnimize kazınan, genlerimize işlenen tabuları ve ön yargıları parçalayamadığımız için, araştırma, sorgulama, düşünme yetilerinden yoksun olduğumuz için ve bütün bu kusurlarımız ve yanlışlarımızla kirli, kapkara bir savaşı beslediğimiz için hayatını kaybeden binlerce gençten biri.

hesabın var mı? giriş yap