• noyan ile doğan ile şahin ile filan kıyaslanamayacak bir adam. her şeyden evvel "türkçe" konuşmayı biliyor.
  • otomobil konusunda oldukça bilgili ve bu bilgiyi size iletmek konusunda da oldukça başarılı. özellikle videolarının altına yapılan yorumlara tek tek cevap veriyor oluşu samimiyetinin bir göstergesi.

buradan türkiye'deki otomobil firmalarına özel çağrımdır, bu adama araba yollayın test etsin.

sinan koç'u tenzih ederek söylüyorum ancak diğer inceleme sayfaları adeta and mehmet çetin'in mirasını yiyorlar. adam ülkeye malzeme kalitesi kontrolü konusunda "yumuşak plastik" ve "kadifemsi tuşlar" kavramını soktuğundan beri kimse bir tık daha ileri gidemedi.
  • saygılı ve beyefendi tavrıyla anlattığı her aracı izlettiren diğerleri gibi götlek ve yavşak tavırları bulunmayan sürekli bir şekilde birilerinin reklam yüzü olmak ve yalan içerik* ve başlık atmayan kişi.kendisini seviyoruz aras dinçer ile birlikte olan videolarını çok daha seviyoruz.
  • her haltı kendi yapmayı tercih eden birisi olarak internette araç tanıtım videolarını izlemenin bu kadar keyifli olacağını düşünmemiştim. ses tonu, diksiyonu, sempatisi yanında bilgisi ve tecrübesini insanlara basit ve dinletici bir şekilde anlatıyor. aras dinçer'le çektikleri videoları daha bir ayrı seviyorum.

marka, model sene ayrımı gözetmeksizin her türlü insanın bir bağının olabileceği araçları test ediyorlar. honda nsx videosu ve renault flash s videosu arasında kalite farkı yok. aynı içtenlik, aynı yaklaşım.

diğer kanalları da izleyeyim dedim burak ertem'den sonra. sinan koç sempatisiyle izletiyor. doğan kabak goy goy da olsa ümit erdimle komedi ikilisi oldular gibi. buğra akpınar benim için çok yavan. daha farklı bir kitleye hitap ediyor.

burak ertem'i arabalarla ilgilenmeyen birisine izletin. ben kız arkadaşıma izlettim. ne demek istediğimi o zaman daha iyi anlayabilirsiniz.
  • video

yukarıdaki videoda bahsettiği "s virajı, azk virajı" ve "anadolu yakası çocukları alışkındı beni o virajlarda geçerlerdi" dedikleri, bizim bir jenerasyon büyük, anadolu yakasındaki abilerimizdi. aynı burak abiler gibi hali vakti yerinde abilerimizdi. düzgün mahallelerin, düzgün çocuklarıydı.

burak ertem'in bu videosu beni çocukluğuma götürdü. bir de gece izlemiştim iyice duygulandırı, zaten karantinadayız: ) araya koyduğu resimler vs naif, tam 90 lar işi. en özendiğim jenerasyon sanırım burak abilerin jenerasyon. ben maalesef bir sonraki jenerasyonda, onların yanındaki 3-4 yaş küçük tıfıllardanım: )

farkında mısınız? o zamanların hali vakti yerinde çocuklarının arabaları bile civic, pejo, alfa vs. şu an çocuklar 18 inde bmw, mercedes ile başlayıp nargile kafelerden çıkmıyor. motorun üstünde 4 kişi gülerek fotoğrafları da yoktur.

burnu havada olmayan, 90 sonu, 2000'lerin başını güzel yaşamış abimiz. dolaylı yoldan büyüklerimiz tanıyor, umarım bir gün benim de tanışma fırsatım olur.

seviyoruz videolarını.

edit: link
  • nürburgring'e gidiyor adam sürekli, başkasına araba sürmeye gitmek için 24 saat araba süreceğiz deseler en hafif tabirle taşak mi geçiyorsun der. nasıl imreniyorum o nürburgring yolculuklarına, keşke beni de götürse yanında.
  • yıllardır otomobile meraklı olduğu, bu işe duyduğu tutkunun muhtemelen çocukluğundan beri içinde olduğu yüzünden belli oluyor bu adamın. çok kaliteli ortamlarda bulunmuş olduğu , aras dinçer gibi kaliteli isimlerle zaman geçirmesinden belli. otomobil konusunda kanalı benzin tv bence youtube'daki en güzel otomobil kanalı. bir sürücünün merak edebileceği her şeyden bahsediyor, dünya tatlısı bir anlatımı var. türkiye'deki ender otomobilleri "bir tur versene" adlı serilerinde bize sunuyor. kendisine başarılar diliyorum, çok kaliteli işler yapıyor burak bey.
  • benzin tv adlı youtube kanalı ile haberdar olduğum otomobil üstadı. kaliteli içerikler sunar. tanıttığı otomobillerin her ayrıntısına ince ince değinir, kafalarda soru işareti bırakmaz. ayrıca çevresi hep kalantor abilerden oluşuyor anladığım kadarıyla. zira hangi super sports veya türkiye'de nadir bulunan bir aracı tanıtsa, sahipleri genelde eski bir arkadaşı çıkıyor. hatta en son izlediğim bir tur versene adında video serisinde tanıttığı ferrari 458 italia'nın sahibi yine eski bir arkadaşı olup, arabayı kendisine teslim etmiş, işlerinin yoğun olduğundan dolayı çekimlere bile katılamamış. valla ne diyeyim, allah herkese böyle arkadaşlar nasip etsin.
  • arabacı diye takibe aldık kahve makinesi, berber dükkanı, lambader reklamcısı çıktı.

reklam için kalitesini bozanlar kervanına katıldı ne yazık ki.
  • altın elbiseli adam'ın youtube canlı yayınına konuk olmuştur.

http://www.youtube.com/watch?v=ve06gb8-mdk
hesabın var mı? giriş yap