şükela:  tümü | bugün
  • ogrencilerini pek bir seven, bilgisayardan zerre anlamayan-bilgisayarda calan bir muzik cdsini kapatabilmek icin bilgisayari kapatan bir adam. amcasinin* kucuk kopyasi.

zorunlu edit: bir takim kendini bilmezler beni onun ogrencisi sanmislar. once elimi opsun o benim, belki ben ona birseyler ogretirim sonra tobe tobe...
  • boynuz kulağı geçermiş deyişinin en güzel örneklerinden biri olup gelecek senelerde semih hocayı mumla aratacağı kesin olan şahsiyet
  • rakı masasını domates ve yeşillik olmadan boş sayan, 2 duble rakı 2 galon su içen şahsiyet
  • zamanında çok uyumlu alley ooplar yaptığımız adam.
  • derste öğrencilerin söylediği şeylere sık sık
    "bahsettiğiniz şeyin mantığını anlayamadım"
    "söylediğiniz şeyle verdiğiniz örneğin nasıl bir alakası var çözemedim"
    "sorunuzla anlattığım konu arasında ne gibi bir bağlantı var bilemedim"
    gibi cevaplar veren mantıkçı kişi. bunun sık sık olması kötü olmakla birlikte hepsinde haklı olarak tepki verdiğini de belirtmeden geçemeyeceğim.
  • düzenlenen bir törenle tüsiad' ın ilk kez verdiği - ve de devamının geleceği anlaşılan - en iyi genç hukukçu ödülünü alan geleceğin profu şahsiyet.
    derslerini büyük bir rahatlıkla anlatır. öğrencisine de böcek muamelesi yapmaktan çekinmez. iyi bir insandır; lakin bu özelliğini öğrencileri pek bilmez.. onu genellikle nemrut, soğuk ve anlaşılmaz biri olarak görürler. öğrenciliğinde ve de yanılmıyorsam hala fakültenin basketbol takımında oynamaktadır. maç ve antrenman çıkışlarında cümbür cemaat nargile içmeye gidilirken kendisi de çoğu kez bu etkinliğe katılır.
    bu arada değinmeden geçmemek lazım; ödülü almasının nedeni, "avrupa insan hakları sözleşmesi' nde mülkiyet hakkı" başlığını taşıyan doktora tezidir.
  • aldigi odulle kedi olali bir fare tuttugunu gostermis, kazandigi paraciklarla ese dosta raki ismarlamis hukukcu. rakisini ictik eyvallah ama hukuka inanmıyoruz...
  • bugün çocuk hukuku dersi için anfiye rona serozan'la birlikte gelmiş, ders için kullanılacak kitapları saymış ve önce gülüşmeye neden olan kalınca bir kitap için de öğrenciye ayar vermiş hoca. hoca gibi değil de daha çok muhabbet adamıymış gibi durmaktadır. ancak derslerinde aktif bir karakter olduğu hissedilmiştir. sözlükten daha öncesinde sağlam rakı içtiğini öğrendiğim için, kürsüde bulunduğu süre boyunca, "ulan şu adamla bir meyhaneye gitsek, derse faydası olur mu?" diye düşündüm.
  • twitter kullanmaya başlamış : http://twitter.com/#!/burakgemalmaz
  • mülkiyet hakkı isimli doktora teziyle 2008 senesinde tüsiad'dan yılın en iyi genç hukukçusu ödülünü almış olan akademisyendir.

an itibariyle istanbul üniversitesi uzaktan eğitim merkezi uygulaması çerçevesinde, unkapanı'ndan online olarak, anayasa dersi anlatan hocamızdır.

online eğitimin böyle kaliteli olabileceğini tahmin etsem, şu yaşımda tekrar uzaktan eğitimle hukuk okurdum.