şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle çok heyecanlı olduğumu belirtmek isterim, yıllardır sözlükte takılırım ve hiç ukte doldurmamıştım, ilk defa dolduruyorum.

hayret la ilk defa bol aboneli bir yutupçunun başlığını boş görüyorum. neyse. eskiden blog sitesi ile popülerliği yakalamış ama sonra youtube'daki enayi potansiyelini görerek geçişini buraya yapmıştır. sitesine buradan ulaşabilirsiniz: burakoli.com

ben nereden biliyorum, web sitesi maceralarımdan dolayı alanında popüler kişileri keşfederken bu vatandaşın sitesine de denk gelmiştim. tabii gerek web sitesinde gerekse video üretmede ben yapraklara yan basarken bu arkadaş basamakları üçer beşer tırmanıyordu.

youtube'a geçişini de sitesinden öğrenmiştim, dayı epılları, mekleri filan döşüyordu, eee yutufır olmanın farzlarından biri en nihayetinde. başlarda öyle abonesi filan yoktu ama sonra yardırdı tabii.

kendisinin yine kendi adıyla açmış olduğu bir kanalı var: burak güngör
    konsepti sanırım korku ama ortaya karışık da olabilir, her bi bok var yani. bunu neden yazdım korku kanalında orkun ışıtmak, danla biliç gibi rakiplere laf sokmanın nesi korku bilmiyorum. bir de bu arkadaş korkunçlu bir ifade ve ses için kassa da pek başarılı olamıyor. sorry bro, ama gerçek.

elbette bir ekşici olarak bütün videolarını izlemedim, ekşiciliği bir kenara bırakırsak cidden aşırı zaman kaybından başka bir şey olmayan birçok içeriği var. bu konuda kesinlikle enes batur ve türevlerinden aşağı kalır yanı yok. ama ilgimi çeken konulardaki bazı videoları (youtube süreci, bazı viraller) seyrettim.

biraz da kanalını geliştirmek için yaptıklarından hatırladığım kadarıyla bahsedeyim.
    - abone sayısı 5000 civarlarındayken duru önver ile videoları (viral) dikkatimi çekmişti, hatta o da bir ara duru önver stili viral içerikler (annesi gay olduğunu mu öğrenmiş, öyle bir başlığı vardı) üretmeye başladı.

- sonra bu arkadaşın kanalına tekrardan denk geldiğimde şok olmuştum, neredeyse bir yıl geçmiş bu vatandaş 200 bine yakın abone yapmış. dedim vay arkadaş, ben de yapraklara basıyordum o sırada.

- bu vatandaşın şeyma mı, şeyda mı kız arkadaşı da varmış o da youtuber sanırım burak'ın pazarlama çalışmalarında bu kızın da tuzu var. bilmiyorum belki de burak sırf bu yüzden sevgili oldu (kızların efendi adam yerine youtuber tercihi nıhohaha, gerçi bunu yapan başak karahan var da neyse).

- bir çalışma konusu da, evet, ekşicilerin çok sevdiği o isim, ooooooooooo halil söyletmez. sanırım abone artırmak için bu vatandaşla da çalışma yaptı.

- sanırım bu aralar evlilik programlarından viral dersi alıyor, birileriyle atışma, youtuber'lara gömşürme ve bunun üzerinden sosyal mesaj verme temalı içerikler çekiyor. eh, iyi de para kazanmıştır muhtemelen.
    orkun ışıtmak polise küfür etti mi? - 2.104.014 görüntülenme
    danla bilic - sinan tartışması! | sinan kovuldu mu? - 1.471.168 görüntüleme

neyse, genel olarak bildiklerim bunlar, kendisini tanımamakla beraber, sosyal olma ve pazarlama alanında kendisine yarayacak işler yapabiliyor görüldüğü üzere. bu arada evet, işsiz olabilirim.

ekleme
    hehe, ukte için otomatik teşekkür mesajı da geldi: burak güngör uktesini 1 ay sonra doldurdunuz. ukteyi veren adına teşekkür ederiz!

sanki ukteyi bana vermişler de ben bir ay bekletmişim gibi olmuş ama neyse, bu seferlik affediyorum. *
  • sıfatı bana inanılmaz ailedeki o kötü çocuğu anımsatıyor hep. önünden sütü alınmış bebek gibi sinirli bakmaya çalışıyor..

tanım: youtube un müge anlısı olmaya çalışan çocuk
  • tam bir keko. bu tipler bu özgüveni nereden buluyor hakikaten anlam veremiyorum. şu videosunda demogojinin ve bilgisizliğin dibine vurmuş.

uzun zamandır birini izlerken bu kadar irrite olmamıştım.
  • şu an balçiçek ilterle tv de olan yutubır :d tövbesttt.. burak anlı..
  • çatık kaşlarla ciddi bir tonla konuşmaya çalışan çocuk. yapmaya çalıştığı bana komik geliyor açıkçası.

insanların tipiyle, yüzüyle, kafatasıyla dalga geçilmez, bunu onaylayamayız.
  • 15-16 yaş kitleyi ilgilendiren komik olayları cinayet anlatır gibi anlatan ilginç kişilik. kaşlarını da öyle bir çatıyor ki, biraz daha kassa çenesine değdirecek amk.

kısaca özetlemek gerekirse interneti kapsayan çeşitli koca karı dedikodularını youtube'da yapan bir arkadaş.
  • videolarını sıçarken çektiğini düşündüğüm şahsiyet. o yüz ifadesi başka türlü oluşamaz .

edit: bu entry bahsi geçen kişinin tipiyle, yüzüyle veya fiziksel özellikleriyle ile ilgili değildir aksine bir insanın "ciddi" görünmek adına kendini düşürdüğü komik durumun tespitidir. bol trendli sıçmalar.
  • uzun zaman boyunca entry girmemeye direndiğim fakat sonunda dayanamadığım başlık. -ayrıca youtuber-

öncelikle biliyorum ki youtube'da her kaydadeğer iş yapan insan buraya girip buradaki entryleri okuyor. bu yüzden yazacağım.

ben bu herifi ilk orkuna tepkisiyle tanıdım. sonra başkalarına tepki çekti. sonra farkettim ki gündem neyse herif onu alıp ona tepki çekiyor. (örn. blue whale) işte blue whale gündemden düştü, enes baturun diss bilmemnesine tepki çekti. ondan sonra o da gündemden düştü, enes baturla bilmem birinin kavgası hakkında konuştu. hayır yani bize ne? birader tamam izlenme için gündemi taşıman -senin açından- hoş, güzel. fakat ne diye elalemin kavgasını, bilmemnesini konuşuyorsun? özgün içerik üretsene yahu.

bakıyorum mesela poppy -denen tamamen prim için yapılmış saçma olay- gündemdeyken onun hakkında "poppy ve illuminati ilişkisi!! gerçekler bu videoda!!!" falan diye videolar yapmış. orkunun baya linç yediği günler orkunu linç etmiş. blue whale popiyken o kadar çok video yapmış ki tv programına çağırmışlar adamı "bu adamda bi gudret var, bilir kişi bu, bu kadar video yüklemesi hiç normal değil bunu alalım yayına" diye. sonra bunlar bitince -blue whale gündemden düşünce- pink whale oyunundan uzak durun!! diye bir video yapmış.

kimsenin işine dil uzatacak hadde sahip değilim. fakat ben bir izleyici olarak başta benim ve benim gibi diğer izleyicilerin izlemesi için sunulan içeriklerin özgün olmasını istiyorum. dikkat edin gençler, view için değil, youtube'da takılan milyonlarca insanın izlemesi için üretiyorsunuz bu içerikleri. zaten izlenmeyi de böyle kazanıyorsunuz. durum buyken insanın ürettiği içeriğin yalnızca prim odaklı olması bencil bir düşünce değil mi?

yani bilmiyorum belki ben çok fokuslanmışımdır bu herife ama yani prim kokuyor kanalı bana göre. dediğim gibi benim hatam da olabilir, buna da ihtimal veriyorum ama benim bakış açıma göre bu herif prim ustası, böyle master'ı, star wars'daki masterlar gibi yeni prim masterları eğitebilecek konuma gelmiş.

ne diyeyim prim seninle olsun üstat.
    (al buna da tepki çek kanka içerik buldum sana)