şükela:  tümü | bugün
  • yeni albümü çıkmış muazzam bir neyzen.saklı nefes adlı parçası ve klibi de ayrıca enfes.biraz araştırdım baktım mercan dede ile çalışıyormuş.meğersem bizim neyzen diye bildiğimiz mercan dede'nin albümünden bu kardeş ney üflüyormuş.albümü dinleyince de şunun farkına vardım.mercan dede bu arkadaştan baya etkilenmiş.muazzem bir albüm alın derim...
  • son dönem türkiye müzikleri arasında kaynayıp gitmiş saklı nefes isimli pek güzel albümünün sahibi. özellikle lavanta ilahisi ve toz ruhu parçaları dinlemeye değer.
  • yeni yeni tanıyıp parçalarını dinledikçe sözlükte en az beş sayfa yazıldığını düşünerek ismini aratmam sonucu hakkında hiç bilgi girisi yapılmadığını görünce şaşırdığım sanatçı. mercan dede gece geçer remixi, care ve toz ruhu parçaları müthiş. batı enstrumanları ile tasavvuf, ya da tam tersi uyanıklığına kaçmadan özgün ve bizden ama çok farklı. bi orient ya da musiki diyemiyorsun apple müziğin kategorize ettiği gibi sadece dünya ve insan. parçaların çoğunda serkan alkan ismi ile beraber ismi geçiyor
  • mercan dede, burak malcok, ergun senlendirici, mert elmas tayfasindan bir muzisyen kardesimiz. oldukca yetenekli bir ekibin neyzeni.

albumu de oldukca basarili. burak malcok ask ciplak

"şimdi sen üfle,
    hu deyu bir de pir de,
    nefesinin içine gir de üfle..

üfle hamuşu kamışa,
    nefesinin içine gir de üfle..

dil ateşi bilmez, hu de yak,
    üfle hamuşu kamışa,
    yanmışa yanmamışa, sevmişe sevmemişe,
    aşk olsun yak..

hu de huu yak şu kuru nefesi neyzen,
    aşkın aleme düştüğü ocaktan yak,