şükela:  tümü | bugün
 • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunu olup, doktorasını köln üniversitesi'nde yapmıştır. aynı zamanda alman lisesi mezunudur.
 • bilene bilmeyene burak oder kullanma kılavuzu:
  1. meşhuuuur çanta: alamanların pilot çantası dedikleri türden bu çantada idare hukukunun tüm mevzuatının bulunduğu doğrudur: cd halinde. (ama görmeyenler gitsin görsün hoca kendine external hard disk yaptı). sadece mevzuat değil, bi ordu alet edevat da var. tam bi survival kit.
  2. koyun postları: rivayet odur ki, koyun postu değil koç gibin koç postudur. hoca “şu istanbul üniversitesinden bir kurtuliim, kendi elimle kurban kesecem!” demiş ve bilgi’ye gittikten kısa bir süre sonra postlar masa altında peydah olmuştur. (son rivayet hocanın “şu bilgi’den bir kurtuliim, bi deve bi de boğa kesecem!” dediği şeklindedir.)
  3. masa üstü filosu: sadece uçak yok aga, eski arabalar, vs. bi ordu şey var. bıcırık oyuncaklar ise öğrencilerinden hediyedir.
  4. hasta beşiktaşlıdır, ama farkettirmez.
  5. öğrencisiysen:
  - akıllı ol!
  - ağa takılma! adını öğrendiyse yandın, okulu bitirene kadar peşini bırakmaz.
  - derslerini kaçırma! bi anlattığını bi daha anlatmaz.
  - derste mayına dikkat et! anlattıklarında yanlış buldum diye derste söyleyen bir öğrenciyi, aynen o an takdir edip hemen sınıfa, müteakiben ders sonrasında öğrenciyi yanına çağırıp “ya peki ötekiler nerdeydi?” diye fırçayı basmıştır.
  - hocayı değil dersi anlamaya çalış! bildiğinin yüzde onunu anlatır, zekasının baba baba en fazla yüzde yirmisini kullanır.
  - laf oturttu mu üzülme! seni cevap vermeye değer bulmuştur.
  - dikkat et, fecii ekmek takıntısı vardır. (bilgi’de ki sınav sorularından belli değil mi?)
  - emin ol, başın sıkışınca yardımına koşar. (not hariç, rivayet odur ki, odasına gelip baskı yapan bir “veli” ye “benim adım burak oder, beni kıtırı kıtır kıtır kesseler dahi fazladan not vermem” diye –alınmasın ama- anırmıştır.)
 • kendisinin geyik olarak nitelendirdiği sohbetleriyle bile pek çok şey öğrenmemizi sağlamış, alman ekolü bilim,ilim şahsı
 • (bkz: celal erkut)
 • okuldaki odasının duvarlarına kendisinin çeşit çeşit kara kalem portrelerini astığını gördükten sonra megalomani durumu hakkında kesin kanılara ulaştığımız insan.
 • öğrenci memnuniyeti anketinde yazmış olduğum kravatı bağlama stilini tüm hukukçulara öğretmesi gerektiği fikrimi -beğenmiş olacak ki- kapısına yapıştırdığı önerilerin ilk sırasına koymuş, bu sene üçüncü kez dersini alacağım* ,pek sevimli olmasa da, zekasını takdir ettiğim hoca(m).
 • yeni gelen kankasıyla eddie ve büdü, laurel ve hardy, bonnie ve clyde ve burada adını sayamayacağımız kombinasyonlar oluşturabilecek idare hukuku hocası. bu sene daha bir sakin ve ılımlı geldi bana nedense, yaşlanıyor da ondan mı acaba?
  (bkz: bu entry nasıl olmuş hocam)
 • bilgi üniversitesi'ne istanbul üniversitesinden badisi olan taner ayanoğlu'nu da getirmiş, ve ayanoğlu'nun da kendisinden farklı olmadığını daha ilk dersten öğrencilere söyleyerek bir kısım öğrenci hehe yaşasın burak oder girmeyecek hayallerini yıkan şahsiyet....
 • philip morris'i zengin eden hocadır kendisi aynı zamanda. zaman ve mekan tanımadan sigarasını tüttürmesine rağmen, mahkeme salonunun dışında sigara içen öğrencileri tesbit için yeni almış olduğu kameralı cep telefonunu kullanacağını beyan etmişti**.
 • şeytanın ta kendisi, burak oder a.k.a mephistophelis olduğunu gayet iyi bildiğim bir insandır.*

  buralarda olan bir kısım güzide entryden anladığım kadarıyla da bilgi üniversitesi gençliğinin kendisini "aha arkadaki keçi sakallı, girdi mi tam giren" bir şahıs olarak bilmesi, bir hocayı bu şekilde tanıması beni ayrıca mutlu etti. bu şekilde bilgi üniversitesi hukuk hazırlık öğrencileri ve pek tabii burak oder hakkında gayet güzel fikirler `edindim*. daha dikkatli olacağımdır bundan böyle. ancak burda dikkatli olunması gereken başka bir hususi nokta vardır tüm bunlardan ziyade:

  bu şeytan olarak tasvir edilen, hart hurt yeşil elma dişlemesi pek önemli olan ama nedense akademik üretkenliğini nasıl oluyorsa bir şekilde yadsıdığınız keçi sakallının dersini gerçekten dinleyin, gerçekten yaptığınız işi sevmeye çalışın, diploma sevdasından öte kendinizle barışın, ne istediğinizi bilin ve çakallığı bırakın. belki de altmetinde bir şeyler denmektedir; değil mi ama?

  faust'u tanıyanlarınızın bildiği üzre şeytanla pazarlığa oturulmaz. sonu kötü olur. finalde vizede ağlarsınız aynen de şöyle:

  "o lente lente currite noctis equi.
  the stars move still, time runs, the clock will strike,
  the devil will come, and faustus must be damned.
  o i'll leap up to my god: who pulls me down?
  see, see, where christ's blood streams in the firmament.
  one drop would save my soul, half a drop, ah my christ."*