• vedia bülent çorak teyze ile aynı cinin musallat olduğu kişi. aldığı vahiyler birbirine çok benziyor. ya da bunlar organize bir ruhçu hareketin birbirinden haberdar hücreleri.
  • dünyanın en gereksiz yemeklerini yapan,
    gülüşüne gelişine çakma isteği doğuran aşçı. yaptığı istisnasız tüm yemekler insana sebebi neydi ki dedirtiyor. niye yaptın oğlum şimdi bunu diyorsun. malzeme israfından başka bişey değil.
  • "tabi tabi."

diye cevaplanması gereken kişi.

ayrıca sevmeyenleri yobazdır değil mi?

tabi tabi. he oğlum he. peygambersin he. tanrı ile msnde konuşuyon he.
  • evet ön yargılı gibi olmak istemem ama hiç de güzel görunmeyen yemekler yapan ve ileri seviyede itici gülüşe ve şov anlayışına sahip kebapçı. nusret yetmiyormuş gibi 9gag bu arkadaşı da smiley bae tagi ile meşhur etmeye çalışıyor. nusret kaç para verdiyse ben de vereyim ben de meshur olayim derdinde ama eksik olani soyleyeyim o özgünlüğün esamesi yok. copycat. yapmacık. yine fena acayip utandım başkasi yerine.

(bkz: smiley bae)
  • abuk kitaplar yaz, içine kuran ayeti serpiştir, daha ilk sayfada reenkarnasyondan bahsetmeye başla, tanrı'yı istediğin gibi konuştur, şeytanı öv, spiritüalizmi daya, dinen tam manasıyla vakıf olamamış okuyucuları da bak kurandan konuşuyorum göz boyamasıyla kendine bağla, işte burak özdemir.
  • bir gülüşü var, kıyamete kadar iştah kapatır.
  • başlık altında üç farklı burak özdemir var. diğer ikisi kimdir bilmem. benim hedefimde “müzisyen bir babayla, balerin annenin oğlu” bir mirasyedi var. oğlan iyi okullarda okumuş. elinde fagotla geziyor. iki konserde denk geldim, tüm albümlerini dinledim ama bir türlü fagot çalışının övgüye mazhar olma alametlerini duyamadım. birkaç kayıtta 8-10 ölçü alelade şeyler çalmış, hepi topu o. ilhan erşahin hangi saksafon çalışıyla ‘efsane’ olduysa, bu da öyle oldu herhalde. albümlerini deutsche harmonia mundi basmış. inanılır gibi değil. en son bu kadar şaşırdığım şey uzanlar’ın nokia ve motorola’ya 3 milyar dolar takması olmuştu. koskoca nokia, koskoca motorola nasıl böyle kolay tufaya düştüler? “vasat bir zeka, ayak bileğine ulaşmayan derinlik ve ortalama beceri üzerine müthiş bir özgüven inşası.” albümlerin bülten yazısı bunun gibi bir cümle olmalıydı. onun yerine hürriyet’te, milliyet’te, cumhuriyet’te ve hatta andante’de methiyeler düzdüler. avrupa’nın propaganda düdüğü olan dw bile röportaj yaptı, çanak tuttu bu albümlere. çok mu sıradışı buldular, çok mu beğendiler albümü? hiç sanmam. eğer burak’ın babası, oğluna 8 fagot alacak kadar zengin ve namlı bir müzisyen olmasaydı (en boktan fagot bile 15.000tl’den başlar. kaldı ki burak’ın borusan’daki konserde çaldığı fagotun fiyatı –barok fagotu idi ve yanlış görmediysem scherer marka idi- 6000 euro’dur) acaba musica sequenza ismini hiç duyabilir miydik? asla! bu müziğe gösterilen alaka, verilen ödüller, ona ayrılan sahneler burak’ın başarısı değildir. babasının yürüttüğü lobi faaliyetlerinin mükafatıdır. sanat diş macunu, nezle ilacı, ustura bıçağı gibi reklam edilerek; çanak tutarak biriktirilmiş methiyeler zoruyla yükselmez. semtini koruyan bağcılar kedisi başlığına bile 39 entry girilmişken, onca reklama rağmen burak özdemir’e sadece 2 entry girilmesi bundandır. ki o 2 entry’i bile erhan seçkin yazmış. bunu da burak’ın değil babasının skor hanesine yazıyorum.

tüm bu kepazeliğe rağmen geçtiğimiz günlerde konserine gittim. herkesin görüp de benim göremediğim şey neydi? david torn’dan 1 gün sonra aynı sahneye çıkabilecek ne vasfı vardı bu adamın? orkestraya şeflik eden burak, koca koca insanları ruhsar gibi giydirmiş, kendisi de onlardan daha berbat bir kostümle utanç nişanesi gibi duruyordu. pembe çerçeveli numarasız gözlüğü ve tek bir uzun ses üflemek dışında hiçbir zaman kullanmadığı fagotuyla halis bir züppe. yılmaz morgülkerimcan durmaz kırması gibi. masada iki macbook, berbat bir tekno altyapı, vasat müzisyenler, abdi’nin keçisi gibi baş sallayarak müziğin ritmine kendi bırakanlar… kısacası dostlarım, sahnede bir balon vardı.
  • cinler çok şeker tiplermiş kendisine göre.

aksini söylersen yobazsın. ororspu çocuğusun. cemaatçisin lan. çok şeker lan cinler. böyle tatlı, munis, burak abilerini de çok seviyolar...
  • yavşak gülüşüne sadece ben kıl olmuyormuşum.

tanım: popüler olmaya çalışan sonradan görme kişi.
hesabın var mı? giriş yap