• sözcü tv dış haberler müdürü olmuş.
  • youtube'da podcastleriyle tanıdığım kişi. etkileyici bir sesi var. konuklarıyla konuşurken sorduğu sorular yerinde ve yaptığı yorumlar da ayarında.

konuştuğu kişilerin çoğunun popüler olmasına rağmen seyredilme rakamlarının bu kadar düşük olması hakikaten enteresan. bana insanların konuyu beğenmemesi pek olası gelmiyor; büyük ihtimalle anlayamadığım bir şekilde youtube videoları önerilerde öne çıkarmıyor.
  • esim kendisinin emrah sefa gurkan la yaptigi podcastini dinlerken kulak kabarttigim gazeteci.

bir kac kere medyascope da denk gelmistim ama cok dikkatimi cekmemisti acikcasi. ancak dun esim podcasti dinlerken, ben de kenarda kendi isime bakarken esg "bu roportaji cerceveletecegim, hic boyle guzel sorular sorulmamisti" lafi uzerine dikkatimi cekti, sonra kendisinin galatasaray universitesi mezunu oldugunu soyleyince esime "bi bakayim bu kimmis?" deyip resmine bakinca hatirladim kim oldugunu.

kendisi ile pek bir tanisikligim mevcut degil fakat okulda ahmet kuyaş sinavlari oncesi kutuphanede verdigi lecture lari dinlemisligim coktur. arada harcanmamis oldugunu, hala manali isler yaptigini gorunce pek sevindim.

umarim yolu acik olur
  • genç televizyoncular arasında beğendiklerimden biridir. eli yüzü düzgün (sonuçta görsel mecra), diksiyonu düzgün (işitsel boyutu da var) ve dünyaya açık ve takipte (lokal değil), dersine (konularına) iyi çalışan biri. daha ne olsun.
  • kerimcan kamal'ın sunduğu zuppe programında yapım ve reji asistanıydı. 2013'ten bu yana tempo dergisinde muhabirlik yapıyor.

(bkz: tuğçe tatari)
  • halk tv'nin yeni yuzu olmus
  • hollanda kralı halkla dans ediyormuş da aman ne ciciymiş. koskoca adamın özendiği şeye bak allah aşkına.
  • izmir doğumlu. galatasaray üniversitesi siyaset bilimi bölümü mezunu. fox tv, skytürk, vatan gazetesi gibi medya kurumlarında staj yaptı. 2013 yılından 2016 yılına kadar tempo dergisi’nde muhabir olarak çalıştı. medyascope ana haber bülteni güne bakış’ı sunuyor. isveç’in başkenti stockholm’de soundtelling şirketinde podcast, guardian’ın londra’daki merkezinde dijital medya eğitimi gördü. 2019 yılında roma’da düzenlenen med akdeniz diyalog forumu’nu takip etti. 2020 yılında avrupa birliği ziyaretçi programı (euvp) kapsamında brüksel’de ab kurumları yetkilileriyle görüştü. aynı zamanda 2hafta 1gün podcast’inin yapımcısı ve sunucusu.
  • hazırladığı "2hafta 1gün" isimli podcast serisi ile, kitap veya film listelerine her daim aç olanlara doyurucu bir içerik sağlayan genç muhabir. ağdalı cümleler kurmaya girişmeden güzel sorularla konuklarını yönlendiriyor. pozitif bir ses tonu var. programı genelde röportajların sonuna eklenen "bize birkaç kitap/dizi/film önerir misiniz?" sorusu üzerine kurması yaratıcı durmasa da, ortalıkta aynı kalitede benzer programların olmayışı podcasti öne çıkarıyor.
  • kameraya top oynarken cam kırmış mahcup çocuk edasıyla bakan halk tv spikeri. hafta sonu "dünya varmış" programını sunmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap