şükela:  tümü | bugün
 • genc,yakisikli bir finans adamı,gitarist ve yazar.27 yasinda olmasina ragmen beyaz sacli olmasi onu ekstra karizma kilar.su siralar tekstil isinde calisiyor...
 • birleşik devletler ürünü silahlar hakkında reklam yaptığı tartışılan, türk ordusunu hafif gören genç
  (bkz: aynı yaştayız)
 • popüler konularda roman yazmaya çalışan ama beceremeyen kişi.

  (bkz: metal fırtına)
 • yazdığı yazı ile almanya'nın dünyaca ünlü entellektüel çiçero dergisinin aralık sayısında francis fukuyama ile sayfa komşuluğu yapmış olan yazar. pek çok entel bu çocuğun yaptıklarını sert bir şekilde eleştirip görmezden gelmeye çalışırken, burak turna'nın bu entel takımın gurusu niteliğindeki adam ile yan yana fikirlerinin yayınlanması da ayrıca ilginç bir konudur ki sormayın..
 • sistema isimli kitabin yazarıdır. yazarın en garip kitabi olarak biliniyor. tam anlaşıldığı söylenemez. yeni bir mantık sistemi geliştirdiğni iddia ediyor. bu yeni mantık sistemının kozmoloji ve fizik gibi doğa bilimlerinden sosyoloji ve psikoloji gibi insanı bilimlere kadar pek çok bilgi alanının ortak ve temel mantık sistemi olduğunu iddia ediyor. enteresan bi kitap. bigeran gibi yazarın yeni bir denemesi.
 • yükselen militarizmden nemalanmak için yazıldığını düşündüğüm komplo teorileri serisinin yazarı. kendisini yakından inceleme fırsatı bulduğumdan demek hakkımdır; orhan pamuk sevmez, onu nobele yakıştıramaz, müzikle uğraşır, çayı açık içer.
 • dünyanın en iyi kitabının yazarı.
 • "dünyada orhan pamuk'tan sonra en çok haberi yapılan türk yazar" ünvanına sahip.
 • son kitabı süleyman operasyonu, metal fırtına gibi bir savaşı anlatıyor.
  derinlerde ilerleyen türk-israil savaşı, gerçekten ilgi çekici.
  romanda teşkilat-ı mahsusaya da başka bir bakış açısı sunuluyor.
  hayırlısı olsun, alıp okuyun, adam olun!
 • canlı yayında cnn türk'te arzı endam yazar.

  full kontra sorularla kafa açan adam. bu güne kadar tanımamıştım yazık.

  venedik ve yahudi dunyası arasındaki ilişkiyi normal insanlar anlayamaz diye yumurtladı.

  venedik in 1100 yıllardan beri istihbarat ailelerin yer aldığı ve dunyayı yöneten iradenin hizmetinde olduğunu belirtti .

  yalnız abi çok hakim. tamer şahin denen hacker in yanlışını düzeltiyor.

  istihbarat ta işten çıkarılmak ölümle eşdeğerdir görüşünde.

  amerikalı sarai cinayetinde dna sı tutan evsiz tipin hatay a gidiyorum diyerek suriye ye gitmesi ve sonuçta öldürülürse sarai ablanın ajan olduğu kesinleşir görüşünde.

  bir diğer iddiası ; 11 eylül saldırıları sonrası amerika da istihbarat servislerini üzerinde bir teşkilat kuruluyor. önceleri 4-5 kişiden oluşmuş sonrasında 30 kişiye varan bu oluşumu istihbarat örgütleri bile tanımıyormuş. işin ilginç yanı ; pentagon nun 3 katı binaları yapılmış ve 1 yılda üretilen rapor sayısı 50.000 civarında bu 30 kişinin bunu okuyup değerlendirilmesi imkansız.