• cahil cesaretinin kitabi tanimi resmen bu kisi. arastirma yaptigini dusunerek bir seyleri elestirdigini zannediyor.

kendisi cok ilginc bir sey yapmaya calisiyor bu 2 gundur. mete atature'nin ulke gundenime tasinmasina yardimci olan deneyinin aslinda o kadar da matah bir sey olmadigini, neden abarttigimizi (nature' da yayinlanan bir makaleden bahsediyoruz burada) ve aslinda mete atature'nin zaten 30 yildir yapilan bir seyi tekrarlayarak onemsiz bir is yaptigini iddia etmeye calisiyor. bunu da okuyup anladigini dusundugu 3-4 tane makaleye dayandirdigina inaniyor.
    burada gecen olayda deneyin yapildigi laboratuvarda calisan bir arastirmaci kendisine gayet temiz bir sekilde olayi yanlis yorumladigini aciklamaya calismis fakat bu cahil 'arastirmaci' kimsenin verdigi cevaplardan bazilari su sekilde olmus: 'kitabimi oku istersen, kuantum ogrenirsin belki.', 'siz beni elestirmeden once konuyu anladiginizdan emin olun'.

tabi ki buna internet aleminde efsane olabilecek bir cevap gecikmiyor: 'ben o deneyin yapildigi laboratuvarda calisiyorum'

cahil olmayin arkadaslar. rezil oldugunuzu bile anlayamayacak kadar cahil cesaretine ise sakin ama sakin sahip olmayin.
  • son dönemlerde iyice uçmuş/coşmuş yazarımtrak.

birbiri peşi sıra yahudi,mason,illuminati, lobi, gominizm, siyonizm falan yazıp ardından kendince mükemmel bir şekilde bağlantıyı kurup, insanları aydınlatıyor(!) dan brown hıyarı ve daha niceleri böyle komplo teorilerinden iyi ekmek yediler ama daha sonra röportajlarını falan okuduğumuzda adamların gayet makul şekilde konuştukları açığa çıktı. lakin twitterda yerli bestsellerimizin yazdıklarına denk geldim; adam ciddi ciddi, yarım yamalak bilgileriyle ördüğü komplo teorilerine kendini kaptırmış durumda. peşinde de sürüsüne bereket akpli/reisçi tayfa...

yiğit bulut'un başdanışman, polat alemdar'ın milli kahraman olduğu bir ülkeye de burak turna gibi bir bestselır yazar cuk oturuyor zaten...
  • roman yazarıdır. ulusalcılığın yükselişe geçtiği dönemde metal fırtınayı yazmış, muhafazakarlığın yükselişte olduğu dönemde 1909 kitabını piyasaya sürmüştür. konjonktürel değişimlere göre yön değiştirmektedir. işletme mezunu olduğu için tarih formasyonuna sahip değildir. tarih bilmemesi roman yazmasına mani değildir lakin bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp düsturuna uymak şartı ile... burak turna bilmediğini de bilmemektedir. gazete küpürlerinden seçtiği metinlerden komplo teorileri üretmekte, yarattığı kurguyu gerçek gibi satmaya çalışmaktadır. kurgu ve gerçek arasındaki ayrımı öylesine kaybetmiştir ki ittihat ve terakki'nin var olmadığını iddia edecek kadar hezeyan içerisinde kıvranmaktadır. oysa biraz araştırıp, kitap okusa ittihat ve terakki'nin (1889) imro örgütünden (1893) 4 sene önce kurulduğunu görüp saçmalamaktan vazgeçebilir.
    (bkz: yanlış bilgi felaket kaynağıdır)
  • edebiyat forumlarında karşı cinse yanaşmak için geliştirdiği üslupla kalemini bugünlere bilemiş bir kurgu yazarı. yüz yüze tanıştığınızda hal ve hareketlerine bakarak ciddi psikiyatrik sorunları olduğunu gözlemleyebilirsiniz ama korkmayın ısırmaz yalnızca dünyanın sırlarına vâkıf taklidi yapar.
  • burak turna muhtemelen psikiyatrik sorunları olan bir kişi. son günlerde makedonlarla kafayı bozmuş. her şeyi onlara bağlıyor. bunu eleştirdim diye de beni engellemiş. allah şifalar versin. ne diyeyim.
  • 1909 ile kafayı bozmuş şizofren olduğunu düşündüğüm twitterdan takip ettiğim malın önde giden yazarı.

ülkenin en basit yazarlarından olabilir.
    bir akp li olarak bu ağır akp’ liye 2 gün dayanabildim. ıq su 3 falan olmalı, öyle bir mal. arada makedon diyor 1909 diyor metal fırtına diyor ama biri hööt dediğinde olmayan zekası ortaya çıkıyor.
  • komplocu denilen aslında bazen de doğru konuşan insanları takip ederim zaman zaman. covid için plandemi diyenler, virüs yok diyenler vs.dahil kimsenin sağlığından çok şüphe etmedim. sadece yanlış düşünüyorlar diye baktım. ama kendisinde ciddi sağlıksız bir durum var. şizofren olma ihtimali çok yüksek.
  • sosyal medyada katılmadığı bir görüşü hakkında kendisi ile diyaloga gireceklere yahut tartışacaklara tavsiye: denemeyin. ciddi iletişim sorununa sahip olduğu anlaşılıyor. kafa gitmiş... yok italya, yok 1909... sürekli büyük resmi görmeler, her şeyin altında aynı / bir şey aramalar. adam kafayı yediğini göremiyor, büyük resmi görmeye kalkmış. daha kötüsü akıl sağlığının aldığı vaziyeti idrak edemeyenler mevcut. bize şifa dilemek düşer...
  • kendi yazdığı twitter hesabına havalı olsun diye fan page yazan şahıs.
  • corona virüsü ve wuhan hakkında bir iki tweetini görüp ne iş yapar diye merak ettim,

kendisine allah şifa versin inşallah, 1909 a loto oynasa düzelebilir belki...
hesabın var mı? giriş yap