şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 12 mayıs 2013 fenerbahçe galatasaray maçı sonrası bıçaklanarak öldürülen fenerbahçe taraftarı.

  sizin futbolunuzu sikiyim, sizin insanlığınızı sikiyim. lanet olsun böyle spora da böyle taraftarlığa da.

  https://twitter.com/gencfborg
  http://gencfb.org/detay.php?id=4749

  --- spoiler ---

  acımız büyük! burak yıldırım kardeşimiz maç sonrası dönüş yolunda edirnekapı metrobüs durağı yakınlarında galatasaray taraftarları tarafından kahpece bıçaklanarak öldürülmüştür. kardeşimize allah'dan rahmet dileriz,başımız sağolsun..
  --- spoiler ---

  fenerlisine de galatasaraylısına da sokiyim ulan haber doğru mudur bilmem ama daha dün 50 kişi hayatını kaybetti reyhanlı'da, tepki ver desen alayı koyun gibi oturur.
  1 mayıs ta taksim kapatılır herkes susar, şampiyon olunur, taksim'e yürünür yollar açılır.
  bunun adı futbol mudur? futbol bu mudur be arkadaş?
  haber, "kahpe galatasaraylılar tarafından öldürülmüş" şeklinde verilmiş bide, allahım delirmek üzereyim, adamlar hala daha takım taraftar cart curt derdinde.
  annesinin yüreğine su serpilmiştir şimdi katil *(!!!!) belli olduğuna göre...
  çocuk ölmüş la çocuk ölmüş, kim bilir kimin bebesi ölmüş la...
  edit: 4.143 kişi bunu beğendi.
  edit2: 4.273 kişi bunu beğendi.
  edit3: 4.378 kişi bunu beğendi.
  edit4:4.447 kişi bunu beğendi. * * *
  edit5: 4.594 kişi bunu beğendi.
  edit 6: 5.096 kişi bunu beğendi.
 • yalan olmasını umduğum bir olayın kahramanıydı. kendisiyle aynı yaşta bir ''çocuk'' tarafından öldürüldü. ''ne uğruna?'' diye sormaya çekinirken ben, ardından geçen 2 günde ''kim suçlu?'' muhabbetleriyle her kafadan ses çıkmaya başladı. vicdanı olan büyük çoğunluk (etrafımda en azından) acı duyarken, birkaç vicdansız, haysiyetsiz de öldürülüşünü meşrulaştırma gayreti içine girdi. burası dahil, birçok mecrada görülüyor ki, keşke hiç bilmeseydim.
  onun yerinde ben de olabilirdim, abim de, arkadaşım da olabilirdi. sen de olabilirdin. hepimiz olabilirdik. bunun bilinci oldukça acı ki, bir nesle can alabilecek kadar öfke zerk eden sisteme, sövmekten, lanet okumaktan başka yapılabilecek hiçbir şeyim yok maalesef şimdi.

  katili yakalandı. ''türk adaleti''ne teslim edildi. ''cezasını çekse ne yazar?'' diyorum ben.

  o, gencecik yaşında toprağa girdi. anneler gününde eve cenazesi gitti.

  gerisi boş be kardeşim..
 • taraftarlığın, insanlığın bittiği an. buyrun hesabını verin.

  aynı renge gönül verdiğimiz 19 yaşındaki bu genci kalbinden bıçaklamışlar maç sonu, hayatını kaybetmiş. ailesini düşünebiliyor musunuz bu gencin?

  bu nasıl bir fanatizmdir? bu nasıl bir taraftarlıktır, bu nasıl bir hırstır insan canından daha mühim hale gelmiş?

  görgü tanığının canlı yayında anlattığına göre, ortada ne kavga, ne de önceden bi tanışıklık var. sırf forma rengi yüzünden öldürülmüş. üstünde sarı kırmızı parçalı değil de sarı lacivert çubuklu gördün diye bir insanı nasıl öldürürsün, bununla nasıl övünürsün?

  https://twitter.com/…boys/status/333704044558295041

  yarın öbürgün üstünde siyah beyaz, bordo mavi veya sarı lacivert giyen 18 - 19 yaşındaki çocuklar "intikam" derse ne yapacağız?

  gözlerinin kan bürümüş insanlar ellerinde bıçaklarla forma rengi yüzünden insanları katlediyor, bu nokta en dip, en karanlık nokta. tahrik edene de, ettirene de, emeği geçen herkese lanet olsun.
 • gidin 55 bin kişinin önünde sevinin tahrik edin diyenlerin katili olduğu genç. allah rahmet eylesin. yazıklar olsun.

  edit: çocuk 19 yaşındaymis. umarım bugün 55 bin kişiyi tahrik etme emri verenlerin vicdanı biraz olsun sızlar.

  zöge : anlaşılan katilleri burada rahatsız olmuşlar.. demek hala dertleri renk. yerin dibine batsın derbi. cocuğun annesini çığlıklar icinde gördüm ürperdim.
 • türkiye'de futbolun azalarak bitmesinin gereğini bir kez daha gösteren vahim olay.

  ne oynamasını biliyoruz ne sevinmesini ne eğlenmesini. safi zarar amına koyayım ya.
 • 1 sene boyunca (2010-2011 sezonu) fenerbahçe formamla kullandığım edirnekapı metrobus durağında öldürülmüş fenerbahçeli bir taraftar.
 • cemaatin işlediği bir diğer cinayetin mağduru.
 • hala ölüm haberinin yalan olmasını umduğum taraftar.

  hangi kupa, şampiyonluklar bir insan canından değerli. bunu takıma bağlı olarak yazmıyorum. her takım taraftarı yapıyor bunu. bugün ben de şahit oldum bizzat maç dönüşü. mecidiyeköy metrobüs durağında fenerbahçeli bir kaç taraftar galatasaray taraftarına saldırdı. yani yanında sevgilisi olan falan da vardı. maçı izlemiş evinde dönüyordu büyük olasılıkla. yani yapmayın etmeyin diye bağırsam da tek kişiyim belki sesimi bile duymadılar.

  tamam maçta sövüyoruz vs. insan sinirini atıyor belki de. arkadaş bu neyin hırsı. bir insanın canı bu kadar ucuz mu. nasıl bir gözü dönmüşlük bu.

  o metrobüs durağından 1-2 saat önce de ben indim. o kişi ben de olabilirdim herhangi bir kişi de. yapmayın etmeyin beyler ağalar. futbol bu değil. git maçta say, söv rahatla ama statta kalsın o olay. yanmasın canlar.
 • canımızı acıtan fenerbahçeli renktaşımız. başımız sağ olsun.
 • yalan olduğunu düşünmüyorum çünkü aynı orospu çocukları bizim bulunduğumuz araca da saldırdılar. allahlarından bulsunlar.