şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
13495 entry daha
  • kimsenin beşiktaşlılığına laf etmemekle beraber, pankart olayını yanlış, yersiz, gereksiz v.s v.s bulanların düştüğü durum en amiyane tabir ile dönekliktir.

beşiktaş dediğimiz kavram bir bütün ise, bu bütünü oluşturan yegane kitle taraftardır. yönetimi, futbolcusu, t.direktörü v.s v.s çok ama çok daha sonra gelir. şimdi taraftarın istemediği, nefret ettiği, yıllarca hırsız dediği bir futbolcuyu takıma getiren kimler? yönetim ve t.direktör değil mi? e o zaman bu tür ufak çapta tepkilerin olacağını, hatta ve hatta henüz ortada kitlesel bir tepkinln bile olmadığını, ilerleyen günlerde çok daha sert tepkilerle karşılaşacaklarını biliyorlar mıydı? biliyorlardı. bunca riski göze almalarını tek kalemde es geçerek bugün pankart açanlara, yarın statta protesto edenlere ''bu saatten sonra bu protestoların kime ne faydası olacak'' gibi basit ve altyapısı olmayan söylemlerde bulunmak, ''kardeşim mevzu beşiktaş ise gerisi teferruattır'', ''beşiktaş'a zarar veriyorsunuz'' gibi dışarıdan bakıldığında dolu gibi görünen lakin yaklaştıkça içinin ne kadar boş ve çiğ olduğu gözlemlenen laflar sarfetmek kimsenin ama kimsenin haddi değildir.

biz tabiri caiz ise ''beşiktaş'a zarar vermeyin, yapmayın, etmeyin, taraftarı bölmeyin'' diye bağırdıkça, burnunun dikine gidip 34 yaşında kendi takımında kadro dışı bırakılmış bir hırsıza beşiktaş forması verildi. bu yaşananları atlayıp, yok sayıp, sanki suçlu taraftarmış gibi konuyu örtbas etmeye çalışmak, olanlar oldu önümüze bakalım tadında ortalarda dolaşmak, üzülerek tekrar ediyorum ki dönekliktir. bu bölünmeyi, bu saçma sapan olayları taraftar başlatmadı. işin içine taraftar bile isteye sokuldu. bunları görün, ona göre laf söyleyin. saygılarımla.
  • burak yılmaz iyi bir beşiktaşlı olsaydı, kulübün değerlerinden hiçbirini barındırmayan bir oyuncunun transferini eleştirmesi lazımdı.
    adamı paradoksal sikerler böyle.
    yarın “aslında gol atar da tribün desteklemiyor morali bozuluyor ondan” diyecekleri ayrı, 33 yaşındaki forvetten gelir bekleyip transfer edeni ayrı not ediyoruz haberiniz olsun.
    bundan sonra hiçbir kişilik için “beşiktaş’ın kapısından geçemez” denememesine sebep olmuş şenol güneş’in prensidir.
  • kendisinin transferini protesto edenleri suçlayanlar. bu ne işe yarayacak diyenlere söyleyeyim

bir daha böyle bir durumda o günkü yönetim kim olursa olsun transfere cesaret edemeyecektir.

şu an daha protestonun p'sini görmedi, burak efendi de şenol efendi de. bu kulübe aldırma ve bu kulübe gelme cesareti gösterip hodri meydan, kefili benim diyorsan bu tip protestolara katlanacaksın, haklı olduğunu zaman içerisinde göstereceksin

burası her ne kadar son zamanlarda biraz şirazesi kaysa da demokratik bir ülke, isminin bile geçmediği bir pankart çok hafif bir demokratik protestodur, kişisel hak ve özgürlüktür.

kalan 17 maçın şimdiden 2 tanesinde oynayamayacağı belli olan, eski kulüp başkanının iyi kurtardık sözleşmesinden dediği 34 yaşındaki oyuncuyu alıp kefili benim diyen adam hakkında artık iyi niyetli düşünemiyorum maalesef
  • en mutlu dönemlerini galatasaray'da geçirmiştir ama ne yazık ki galatasaray taraftarı yeterince sahip çıkmamış, beşiktaşlı medyanın gazına gelip göndermiştir. şimdi galatasaray'ın gol atacak forveti yok, 80 maçta 10 gol atan ismi cismi olmayan kişilere transfer teklifinde bulunuyor. burak'ı ise sürekli onu eleştiren beşiktaş kaptı. işte hayat böyle, elindekinin kıymetini bileceksin. hele hele forvetse daha toleranslı olmak gerekiyor.
  • şaklabanın çiftliği haline geldiğinden beri beşiktaş şaklabanspor benim için. ruhsuz, kişiliksiz, futbol namına bir şey yapmayan 3. sınıf bir takım.

sanırım fikret orman ve ekibi parlattıkları kulübü satmak için kulübün içini boşaltıyor. burak yılmaz transferi beşiktaş bana tamamen yabancılaştırdı.

bütün bunlar kadar üzücü olan beşiktaş taraftarının da ne kadar kişiliksiz olduğunu görmem. cemaat himmetini sindiren gs, 2011 şikesini normalleştiren fb taraftarı gibi kişiliksizmiş benim beşiktaşımın taraftarı.
  • ben senede 3 milyon euro kazansam 90 dk bana sövseler hiç sıkıntı olmaz.
  • twitterdaki şenol gunes muriti “çok takipçili” o “meşhur” hesaplar bir suredir “ya hoca sanki bir suru aday vardi da iclerinden buraki mi secti” diye komedi bi savunmaya baslamisti.

hoca cikti uzundur istiyordum, tsli oldugum icin karismadim yoksa daha evvel de alip gelirdim buraki dedi. yani artik tamamen senol gunes trnsferi oldugu tescillendi.

o cok takipçili meşhur mürit hesaplar şokta dünden beri.

bu arada burak yilmaz “hateboy”u falan da degilim. ben acikcasi umursamayan kesimdenim. bu kulup senol gunesle beraber seviye kaybedeli cok oldu zaten.

36 yillik omrumde gormedigim rezilligi yani lig 7. ligini gordum ayan beyan. takimdaki en kaliteli isimler birbir çöküşe geçti. ayaklar baş başlar ayak oldu.

quaresma gibi sirk topçularinin tek kral oldugu gorduk. fenerde defalarca alay ettigimiz şenerlere ozanlara minnet ettirecek hale getirdi bizi.

senol gunes seviyesinde burak yilmaz var. bunu sizler istediniz. simdi hic sikayet etmek yok.

cikacak aslan gibi topunu oynayacak burak yilmaz. biz de gunesle birlikte siradanlasan ve bayagilaşan yeni beşiktaşi afiyetle izleyecegiz. alkişlayacagiz. artik bu vasatlikla mutlu olup bununla sevinecegiz, coşagaciz.

orkan cinara mal denecek, baska oyuncular soyunma odasinda dürüm yiyecek, mobbingler havada uçuşacak daha neler neler yaşayacagiz.

bunlar daha başlangic:) besiktas artik senol gunestir. o seviyeye teslim edilmistir.

tadini çikaralim hep birlikte.
  • hala mı burak yılmaz muhabbeti?

ben beşiktaş formalarımı yaktım birader. bu herif transfer edildiği gün bitti benim için bu takım.

sahaya çıktığı anda onu ıslıklamazlarsa bu çarşı da bitecek benim için.
  • haziran 2019 a dek gündemden düşmeyecek başlık.
  • beşiktaşlı beşiktaşlıların olumsuz tepki duyduğu, dekoder beşiktaşlılarının "dur bakalım heh heh ya tutarsa" diye beklediği oyuncu.
    türk futbolu bu iki yüzlülükten arınmadığı sürece 110 yıllık "halkın takımı, avrupa fatihi, bilmem ne cumhuriyeti " kulüplerin sonu sahiplik olacak.
43 entry daha