şükela:  tümü | bugün
  • burak yılmaz ofsayt bayrağını hatırlatır. cenk tosun paşa ise yeşil vadiyi.
  • biri emek hırsızıdır, haksız penaltı almaya uğraşır. diğeri faule bile maruz kalsa gitmeye çalışır.
    biri kadroya giremeyince triplere girer, tekrar kadroya girer. diğeri kadroya giremese bile tekrar alın teri ile gayret gösterir, formayı tekrar geri alır.
  • burak yılmaz'ın şikeci götlerde ne delikler açtığının ispatlayan versus.
  • diğer takım taraftarlarının burak'tan nefret etmelerinin sebebi, ellerinden kaçırmış olmaları herhalde. kendini atıyor demenizi samimi bulamam kusura bakmayın. geçen sene tüm takımlarda ne uçuşlar gördük. kendini atmasından ben de rahatsızım ama son dönemde son derece seyrek oluyor. azaltarak bırakmaya çalışıyor herhalde. burak'ın galatasaray'a kazandırdığı penaltı sayısı hatırladığım kadarı ile iki, burak'ın olumsuz ünü yüzünden verilmeyenlerin sayısı kat ve kat fazla.

bu nedenle nefret olmaksızın bir karşılaştırma yaparsak. şu an burak'tan epey geride olsa da cenk'in burak'ı geçmek için önünde çok uzun bir zaman var. gol vuruşu öncesi sakinliğini sevdim. çalım + kalecinin uzanamayacağı noktaya vuruşu seyrek görüyoruz. tüm samimiyetimle söylüyorum umarım cenk burak'ı geçer. aykut, feyyaz, tanju, metin, ali bunlar aynı zamanda futbol oynadılar ve şu an bunların yarısı kadar iyi bir forvet yok.
  • birisinin adını sadece kendi oynadığı takımın taraftarı kullanır. onun haricinde herkes emek hırsızı olarak zikreder.
  • bütün gün düşünüp düşünüp bir kıyaslama yapamadığım versus. zira tosun paşa her türlü döşüyor ayıptır söylemesi.
  • beşiktaşlı abartması deyince alınıyorsunuz da oturun bi soluklanın amk. burak yılmaz cenk'in hayalini kuramadığı sayıda ve nitelikte gol atmıştır. bu golleri yalnızca türkiye liginde de atmamıştır, 4 büyük takımda oynamış ikisinde gol kralı olmuştur. çalınan şampiyonluğu dahil yaşadığı tüm şampiyonluklarda takımına en çok katkı veren futbolculardan olmuş sakatlıklar yaşamamış, kendine bakmış, geliştirmiş istikrarlı ve türkiye'nin açıkara en iyi yerli forvetidir.
    biz galatasaraylılar daha iyisini beklediğimiz, istediğimiz için kendisini eleştiriyoruz, sizler hazımsızlığınızdan dilinize doladığınız kendini atıyo yeeaa ergenliğiyle eleştiriyorsunuz da bi durun amk. cenk tosun kimdir? anadolu'dan gelme, bi cacık olmama ihtimali yıldız olma ihtimalinden yüksek sıradan bir topçu. ilk maçında hattrick yapmışmış. bu mu yani? sonra biz niye üçüncü oluyoruz, e birinci gibi düşünemiyorsunuz ki güzel kardeşim.
  • burak beşiktaş'ta oynarken (bir konya maçıydı yanlış hatırlamıyorsam) penaltı almaya çalışmış ve hakkaniyetli beşiktaş taraftarının protestosuyla karşılaşmıştır. o saatten sonra da siyah beyaz formayla eli ayağına dolaşmadan yeşil sahaya çıkamamıştır. sonunda da beşiktaş'tan ayrılmak zorunda kalmıştır. kısacası beşiktaşlı kendi takımındayken de burak'ın sahtekarlığından şikayetçiydi, şu anda da burak'ın sahtekarlığından şikayetçi sahtekarlık yapmaya devam ettikçe de şikayetçi olacak.

cenk üzerine fazla bir şey söylemeye gerek yok. çocuktan beşiktaşlı ve felsefesiyle, zihniyetiyle beşiktaşlı olmayı içine sindirmiş bir insan.

santrafor özelliklerini kıyaslayacak olursak burak şu an için tecrübe olarak cenk tosun'un önünde. onun haricinde cenk'in gol vuruşları daha net, burak'tan çok daha soğukkanlı, burak kadar hızlı değil ama ondan çok daha güçlü. yani burak'ın 0-100'ü daha iyi olsa da cenk'in tork'u daha yüksek. son olarak en mühimi cenk'in gol sezgisi burak'a göre çok daha iyi. burak sezgisel eksikliğini şimdiye dek seriliğiyle kapattıysa da yaşlandıkça bu durum daha açığa çıkacaktır.

not: burak'ın babasının da bir beşiktaş emekçisi olduğunu hatırlatalım.
  • bir galatasaraylı olarak cenk tosun'un galatasaray yerine antep'i seçmesine üzülmüştüm. beşiktaş'a gitmesine hayli hayli üzüldüm. burak yılmaz ise, benim nazarımda misafir oyuncu gibi bir şey. öncelik kendi başarısı gibi. kendi gol atmış olsun, galatasaray yenilsin adam mutlu olur. kendi gol atamasın, galatasaray yensin üzülür. benim gözlemim bu.
    cenk'e daha fazla fırsat verildiği zaman, daha iyilerini yapacaktır.
  • golcü dediğinde gol rakamlarını karşılaştırırsın, burda kral fazlasıyla rencide eder.

anlamsız versus. klasik beşiktaşlı abartması