şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgili burak,

  sen, canımızı çok yakan, özellikle bir gs maçında, o sezon feda demiş, zor şartlarda terinin son damlasına kadar oyunun içinde varlık gösteren beşiktaş takımının emeğini bilinçli bilinçsiz "çalmıştın." bu ilk haksızlık değildi uğradığımız, mağdur edebiyatı beşiktaşlının maddi güçsüzlüğünden ve lobisizliğinden ileri gelmekteydi, artık bundan taraftar olarak vazgeçmeliyiz.

  bu maç sonrası senin olası transferine hep şüpheyle yaklaştık, çünkü bizim nazarımızda böyle insanlıktan nasibini almamış kazançlar yok hükmündedir. sevinmeyiz. sevemeyiz.

  fakat, biz beşiktaş taraftarları olarak, şenol güneş'i sevdik, bağrımıza bastık, ona yapılan haksızlıklarla bize yapılanları birleştirdik, bir güç oluşturduk.

  futbolu bilen, her maçı canlı gözlerle izleyen bir beşiktaş taraftarı olarak, şenol hoca'nın oynatmak istediği oyunu adım adım ezbere bilmekteyim.

  senin de bu oyuna yatkınlığının net olarak farkındayım. eğer gerçekten, bizim gibi, küçükken hayalini kurduğun o formaya susamışsan, bu forma altında layıkıyla görev yaparak kariyerine son vermek, babanın mirasını tamamlamak istiyorsan, bu kulübe bir borcun olduğunu düşünüyorsan, gel, ne olursan ol yine gel.

  gelmeden önce sana düşen tek bir şey var. beşiktaş taraftarının içini soğutacak, bu forma haksızlık kaldırmaz, biri beni yıkana kadar beşiktaş formasıyla yere düşmeyeceğime, bu formayı sadece terimle, oynadığım sahadaki çamurla, bazen vücudumdan akan kanla kirleteceğime söz veriyorum. beşiktaşlı burak olarak büyüdüm, beşiktaşlı burak olarak futbolu bırakmak istiyorum dersen, bu taraftar seni sıcak karşılamaz belki ama yine de şenol hoca'nın hatrına sana karşı çıkmaz.

  gel, gönlündeki takımı yücelt, avrupa'da bir kupa kazan, 2 senede beşiktaşlı burak olarak tarihe kazın. hiç bir şey için geç değildir, korkma, bu taraftar hak edenin hakkını verir.

  tanım: gücü yetenlerin değil hakkı yetenlerin tuttuğu kulübün bir taraftarından burak yılmaz'a tavsiye.

  edit: başlık altındaki entryleri tek tek okudum. altını çizmem gereken iki konu olduğunu farkettim.

  1) şenol güneş'e yapılan haksızlıklar, fenerbahçe ile karmaşık işlerin olduğu şampiyonluk yarışını işaret etmiyordu. şenol güneş beşiktaş'a gelene kadar, teknik direktörlüğünün ve futbol adamlığının değerini yeterince kabul ettirememişti. en azından avrupa'da yaptıklarıyla, nispeten daha güçlü bir takımda neler yapabileceğini göstermiş oldu. haksızlık, onun bu değerini dünya kupası başarısında kıyafetine takanlar, konuşmasını anlamıyoruz diyenler sonunda da çakma filozof diyerek aşağılayanların kabul etmemesi. biz beşiktaş ve şenol güneş bir olup başardıkça, bu haksızlığa da karşı çıkmış oluyoruz.

  2) burak yılmaz'dan başka oyuncu yok mu? burak yılmaz'a muhtaç mı beşiktaş? bla bla bla...

  beşiktaş'ın kadro mühendisliği üzerine konuşalım o zaman. ligde 14 yabancıya müsaade ediliyor. maç kadrosunda da en fazla 12 yabancı oyuncu kaydolabiliyor. kaliteli türk oyuncu şart. bunun yanında, avrupa kupalarında bildirilmesi gereken yerli yetişme oyuncu sayısı 4. kulüpten yetişmiş oyuncusu sayısı da 4. beşiktaş'ın yerli yetişme oyuncu sayısında bir sıkıntı var. kadroya kayıt ettirsek dahi, gönül rahatlığıyla oynatamıyoruz. örneğin mustafa pektemek. bayern maçında kadroda olmasına rağmen, süre alıp fark yaratmasını beklemek abes olurdu. bizim forvet rotasyonumuz 3 oyuncudan ibaret olduğuna göre, bunların birinin kaliteli ülkede yetişmiş bir türk olmasını beklemek pek normal değil mi? ülkede yetişmiş, türk pasaportlu, forvet oynayan bana bir oyuncu söyleyin burak yılmaz'dan daha fazla katkı sağlayabilecek? beyler, bayern maçları bize gidilecek daha çok yolumuz olduğunu gösterdi yeterince.

  ayrıca sağ bek'e bir yabancı transfer etmemiz gerektiğini de hesaba katıp, kadroyu lütfen tekrar tekrar yazın ne demek istediğimi anlayacaksınız. bazı maçlarda tek düze giden oyunu değiştirebilecek oyuncu sayımız çok az olduğu için bütün sezonun istatistiklerinde en başa oynamamıza rağmen ligi 4. bitirdik. türk oyuncu rotasyonu elzem!

  bütün bu detaylara hakim olduktan sonra tekrardan entrylerin arasında gezeceğim. bakalım kim ne demek istediğimi ne kadar anlamış.
 • burak'ın sözleşmesinde yer alması gereken metindir.
 • bu kadar uzun yazmaya gerek yok, "defans oyuncularının nerede durduğuna bakmayı öğren artık" demek yeterlidir.

  bu yaşa gelmiş adamın bunu öğrenememiş olup milyon dolarlar kazanması ayrı bir ironi elbet.
 • senin şu yazdığını her kulüp taraftarı kendi penceresinden bakarak yazar. yıllar önce genç takımınızdan yetişmiş yasin'in ceza sahası içindeki parandesiyle kazandığı penaltıya hiç birinizin itirazı olmamıştı nedense. hep palavra.
 • tavsiye falan yok, üstüne para verecek olsan bile gelme. biz larin'le acı çekmeye razıyız. yeter ki gelme.
 • (bkz: t a m a m)
 • evet ben bir beşiktaş taraftarı olarak sana emek hırsızı diyorum. diyorum ama beşiktaş 'ta oynarken demiyordum. bana " beşiktaş 'ta oynarken de aynı burak'tı" denildiğin de ise " biz o zaman da tepki gösteriyorduk " diye ispatlanamayan sapma sapan bir savunma mekanizmam var. kontra olarak "tepki gösteriyordun da ne oluyordu puanı,penaltıyı,golü alıyordun" denilirse eğer elimde ki bezi burnuma dayayıp kafa olarak 15 dakika o ortamdan uzaklasiyordum.
  evet burak sen bir emek hırsızısın. seni sevmiyorum. beşiktaşlı olarak öyle adamları sevmeyiz. öyle adamları derken bizim takımımızda oylmayan öyle adamları sevmeyiz. mesela cenk tosun kralımızdır taç çizgisinin orada bile kendini yere atar . ama o emek hırsızı değildir. sen emek hırsızısın. q7 var o kendini atması dışında yapmadığı pislik yoktur ama oda emek hırsızı veya çirkef değildir. sensin emek hırsızı ve çirkef. daha örnek vereceğim bir ton futbolcu var onlar senin gibi değildir.
  gelelim tranfser mevzuna. emek hırsızı olman falan imza attığın gün biter biz beşiktaş taraftarı olarak. en karakterli en düzgün adam olursun. hele hele şöyle 2 gol attın mı varya sakso çekmeye sıraya gireriz beşiktaşlılar olarak.
 • benim hanıma ofsatı senin görüntülerin üzerinden öğrettim.
  pek sevimsiz bir şeysin ama seni gol kralı yapabilecek tek adam da şenol güneş.
  bizde de pek para kalmadı haliyle bu paraya sezonda 20 + gol atabileceğine inandığımız bir sen varsın . hayaller cenk'i görmek ister abu'yu görmek ister ama gerçekler sende biter.
  daha fazla kendinden tiksindirtmeden 1-2 sezon takıl , görevini yap , karını dövme ve git
 • ulan adam ömründe 2 kere gol kralı olmuş. birinde şenol güneş ile diğerinde fatih terim ile. hala buraya gelip seni gol kralı yapabilecek tek adam şenol güneş yazmış.

  harbiden ciddi ciddi tiner çekip buralara damladığınızı düşünmeye başladım.

  edit: aklı sıra gelecek zaman fiili diye olaydan yırtacak. lan zaten 2 kere gol kralı olmuş bu adam. o potansiyeli var yine olabilir ne demek yapabilecek tek adam şenol güneş. harbiden çekip çekip geliyor bu süzme salaklar.