1. bir sertar ortac sarkisinin nakaratinin bir bolumu. nakaratin tamami su sekildedir:

  buralara yaz gunu kar yagiyor canim
  olene kadar seni bekleyemem
  ona buna benzemem oyuna gelmem
  senin icin olmeye soz veremem

  (bkz: aglamak istiyorum)
 2. ölene kadar seni bekleyemem seklinde devam ederek, artik buralara da yaz gunu kar yagiyorsa nallari dikecegim gun yakindir ama sıktın sen de artik daha fazla dayanamayacagim mesajini veren anlamli sarki sozu.
  ayrica güftekar "ona buna benzemem oyuna gelmem"dizeleriyle ne kadar farkli ne kadar janjanli bi insan oldugunu anlatmaya calismistir bize.
 3. 05.03.2008 tarihi itibari ile italyanın emilia romagna bölgesinde gerçekleşen olay sonucu birden beynimde çılgınca remix bir biçimde çalmaya başlayan şarkı. 03.03.2008 de t-shirtle gezerken ve şehirdeki (bkz: bologna) tabelalar 26 dereceyi gosterirken bu yaşanan olay serdar ortaç ın ne kadar büyük bir düşünür ve şarkı yazarı olduğunu anlamamı sağlamıştır.

  (bkz: serdar ortaç ın global ısınmaya etkisi)
 4. genellikle yazlık diskolarda; "buralara buralara bura bura bura bura bura buralara yaz günü kar yağıyor canım... " diye icra edilen venezuella türküsü.
 5. serdar ortaç'ın küresel ısınmaya dikkat çektiği şukela dize. aslında bu şarkıyı post-apokaliptik dünyada geçen doğal felaket temalı bir filme yazmış ilk olarak fakat beğenilmeyince aşk şarkısı olarak piyasaya sürmüş. kopkopkop.