şükela:  tümü | bugün
 • rte'nin insana verdiği değeri gösteren bir sözü. bir insanın çaresizlikten satışa çıkardığı böbreği zatı alilerine göre sadece bir sakatat. diyecek bir şey bulamıyorum.

  (bkz: #7664057)
  (bkz: recep tayyip erdoğan retoriği)

  (bkz: utanıyorum)
 • yoksulluktan bobregini satmak asamasina gelmis veya bu fikri benimsemis bir vatandasin actigi pankart icin sayin rte'nin verdigi cevap.

  iki sorum var:

  1) insan organlari ne zamandan beridir sakatat olarak nitelendiriliyor?
  2) sakatatciya gittigimiz zaman organlarimizi satabilme imkanimiz var mi?

  yani bu ne kadar asagilayici bir tavirdir, ne buyuk bir hakarettir anlatmak mumkun degil. rte'nin karsisindaki insani insan yerine koymayisina mi kizayim, yoksa bunu 70 milyonluk bir ulkenin basbakani sifati ile yaptigi icin mi kahrolayim bilemiyorum.
 • rte'nin bir organa ihtiyaci olursa* hatirlamasini şiddetle istediğim azarlama cümlesi.
 • getirisine goturusune bakmadan, kamu tepkilerini hice sayarak, sadece gunu kurtarmak adina para edebilecek her seyi satmak icin yanip tutusan bir hukumet goruntusu veren akp hukumetinin basindaki kisinin, o sattiklari bitince siranin nelere gelecegini goremedigi icin etmis olabilecegi lakirdi. gelecegi gorse organini satmaya simdiden razi olmus vatandaslari kusturmezdi aslinda.

  evet, ataturk'un ciftligi, telekom, askeriyeye ait araziler, ormanlar, sit alanlari, erdemir... tum bunlari satip bitirince sira organlarimiza gelecek haberi yok.
 • 1950'lerde "tek kişilik parti" olarak da anılan ve devrin iktidarına karşı başarıyla muhalefet eden (şimdikilerin kulakları çınlasın) osman bölükbaşı gibi; temmuz ayında, yakıcı güneş altında, bir güney ilimizde, miting meydanında konuşurken dahi ceketini çıkarmayıp terden ceketin tenine yapışmasına aldırmayacak kadar kitleleri önemseyen ve vatandaşa saygı duyan bir siyasi anlayıştan nerelere geldiğimizin hazin binlerce göstergesinden yalnızca birisi. bu seviyesiz sözün sahibine "al kalbim senindir" dense, bu ince sözü de kaba bir tarafından anlayıp ayara başlar herhalde.
 • sakatat avrupa birliğinde yasak olduğu için söylenmiş olabilir bu cümlecik, ama böyle giderse bir daha ki seçimlerde vatandaştan pek sadakat bulamayabilir sayın rte..
 • kasımpaşalı dili maşalı kişi söylemi. ayrıca bunu söyleyen kişi bu aralar emlakçılıkla iştigal ettiğinden sıra henüz sakatatçılığa gelmemiştir. böyle giderse sıra elbet o işe de gelecektir.
 • tayyip erdogan kafali kedi karikatüründen sonra böbrek lafını üzerine alınıp, kafasında ciğer i çağrıştırıp, düşüncesizce sarfedilmiş bir rte klasiği daha.

  (bkz: tayyip erdogan kafali kedi)

  (bkz: ciğercinin kedisi)

  (bkz: sakatat)
 • hazırcevaplığın tek başına bi erdem olmadığının göstergesi olan laf. hazırcevaplığın değer kazanması için pratik zekanın da ona eşlik etmesi gerekir. yoksa ortaya böyle mantıksız laflar çıkabilir.