şükela:  tümü | bugün
 • tam tersi "gelinliginle cikiyorsun, kefeninle donebilirsin ancak" olan sözdür.

  duymuslugum da var hamdolsun.
 • namus, haysiyet, utanma, maneviyat ve şeref kavramından habersiz onursuz ve ilkesiz kız babası beyanı. 15 yaşındaki kızını kumarda ortaya koyup kaybeden babadan farkı olmayan babadır aynı zamanda.
 • cümleyi bu haliyle kuran bir pezevenk çıkacağını sanmıyorum.

  "kızım seni satmadım, sen benim canımsın, mutsuz olursan bu kapı her zaman sana açıktır."

  mealindeki sözü sen yanlış anlamışsındır...

  bir baba ölünceye kadar -özellikle bu tür toplumlarda- kızının arkasında durabilirse babadır.
 • karakterli bir anne baba oğlum kızım yuvana sahip çık der, bunlar da yuva falan hak getire, baba ocağını şirin gösterme çabaları falan yazık yaa. kız için de erkek için de evlendimiydi o baba ocağının kapısı bi yüzüne kapanacak, o kapı bi yüzüne kapanacak ki benim evim benim yuvam diye sahip çıksın evliliğine, yoksa her başı sıkıştığında anne baba diye gider, inceldiği yerden de kopar. sizde nasıldı bilmem de eskiden kılığım kıyafetim ufak bi yırtılınca sökülünce annem dikerdi yama koyardı bişey ederdi giymeye devam ederdim, pazardan gider yamalığımı kendim seçerdim falan, şimdi yırtılmaya gerek yok gönlüm geçti diye atıyoruz kıyafetleri, yamalamak falan kalmadı, evlilikler de öyle, inceldiği yerden kopuyor, hep bu zihniyet yüzünden. yazık, o anne babalar nasıl rahat uyuyorlar aceba hayret ediyorum. bir de sebep oldukları yetmez gibi yüzsüz yüzsüz üzülüyorlar mıdır aceba onu da çok merak ediyorum.

  edit: haklı bir yanı varsa tabi boşansın ama sike sürülmeyecek olaylardan boşanan bir sürü kişi var, aşk bitmiş heyecan bitmiş eğlenemiyormuş falan filan, anne baba dediğin "siktir git evladım, şafağını siktirmeden evine git!" diyecek. dayak yiyosa, eşi ayık gezmiyosa, kocası ona buna satıyosa bile evini terk etmemeli demiyoruz heralde. prensesler gibiydin baba evinde ama benim evimde evin hanımısın, prenseslik bitti, ay evlilik böyle bişeymiymiş diye boşananlar varya lafımız sözümüz onlara.
 • ne bekliyorsunuz süt oğlanları?

  benim çocuğumla evlenmişsen, yetiştirirken haddi hesabı olmayan bir emek ve para harcadığım, mirasçım olan, kanımdan canımdan parça olan yavrumu üzmüşsen ve gelip bana ağlıyorsa;

  sadece bu lafı söylemem, gerekiyorsa eve kurtarma operasyonu düzenlerim. senin üzdüğün önce benim yuvam, yuva konseptine tükürdüğüm sığır.
 • senin de kızın kocasından dayak yiyorsa, istismara uğruyorsa, mutlu değilse, sıkıntıları varsa, kusura bakma ama sen de dersin kardeşim. "öyle şeyler oluyorsa zaten boşanır" diyip işin içinden kolayca çıkmayın, hepimiz biliyoruz ailelerin bu tip durumlarda bile "olsun, kocanla aranızda çözün, aile içinde olur öyle şeyler" dediklerini.

  şahsen ileride kız babası olursam, her zaman bir babası olduğunu hatırlatırım. elbette her türlü zorluğa karşı kızımı hazırlamaya, bilinç vermeye, başa çıkma mekanizmalarını güçlendirmeye çalışırım, ancak olmadığını hissettiği yerde her zaman yanında olurum(bu oğlum için de geçerli, benim için bu konuda cinsiyetin hiçbir farkı yok)

  size de aynısını öneririm. oğlunuz/kızınız hayatta zorluklar çekebilir, bazen her şeyi tek başlarına göğüsleyemeyebilirler. kimi zaman insanı rehavete de sürüklese de "benim arkamda ailem var" hissi muhteşem bir histir, bu hissi en iyi arkasında ailesi olmayanlar iyi bilir.
 • gecenin bu vakti nerden duyar kassam, nerden prim yapsam diyen sozluk yazarlarinin basligi.

  simdiden edit: mevlana deyince ok, insanin ailesi n'olursan gel deyince "veled-i zina" ha?

  ama sirf yeni nesilde suc ana-babbadaysa, sizde de suc sizi bu hale getiren sozluk yonetiminde.
 • burası senin evin her zaman boşanıp gelebilirsin ; başkasıyla evli olan sevgilisine aşkını ve sadakatini göstermek için genelde bir kadının kurduğu ucuz ve hüzünlü cümle de denebilir.
 • bu nasıl bir başlık ve nasıl tuğla kadar entryler, hayallerde yaşıyor bazı suserler dedirten başlık. konu nedir, çıkış noktası nedir, hadi başlığı açan açtı da siz ne diyorsunuz gençler?

  hayali bir cümlenin tespit sıçmaya gelen yazar başlığı diyip geçelim.

  (bkz: her beğeni bir tokat)
 • bu kadar sövülecek bir söz değildir.

  gerzek erkeklerin kadının gidecek yeri olmasın ki ona mahkum olsun isteği çok komik yav.

  kadınlar evlenince anası babasından kopmuyor artık kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz ya? boşanıp baba evine dönüp tekrardan telli duvaklı evlenen kadınlarla dolu etrafım. pis ortadoğu kafanızda yalnızlığınızda boklu donunuzla aç karnınızla kalın ekşiye kin kusun inş.