• her seyin mümkün olabilecegini (ya da hic birseyin mümkün olamiyacagini) ifade etmek icin kullanilan bir cümle.
  • türkiye'nin var oldugu durumda olmasinin ve hep o durumda kalmasinin bir numarali sorumlusu bu cumle ile ozetlenebilecek zihniyettir.

burası türkiye ile baslayan hic bir cumle hakli degildir.
  • amerika'da egitim gorup tip dalinda bircok "ilk"e imza atan profesor ¢ift, "ulkemize hizmet vermek istiyoruz artik" diyerek kesin donu$ yaptiginda burokrasi men$eyli atama rezaleti ile kar$ila$iyorsa, yani sozkonusu zihniyet birini izmir 9 eylul'de digerini de trabzon ktu'deki kursuye atiyorsa; tum basvuru ve dilekcelere ragmen bu yanli$ duzeltilmekten ziyade, her iki profesor evli ve ¢ocuklu olmalarina ragmen israrla bamba$ka kentlere ataniyor** ve istifa edip tekrar amerika'ya donmek zorunda kaliyorlarsa, burasi turkiye'dir.
  • butun sacmaliklarimizin bahanesi.
  • ülkemize gelen yabancıların bile dikkatini çeken cümle.
    zira türkiye'ye henüz 1 ay önce gelmiş olan ve türkçeyi yeni yeni öğrenen bir tanıdığım "her olumsuz olaydan sonra neden sürekli bunu söylüyorsunuz?" diye sormuştu.
    cevap olarak "burası türkiye" demiştim...
  • ingilizcesi "anything goes" olan cümlecik.
  • insanı katil edebilir yanlış yerde ve zamanda duyulduğunda.

neyse ki insanlar benim gibi manyak ve psikopat değiller de öldürmüyorlar, önlerine geleni.
  • burası türkiye.

burası "hadi len sana ne" diyenlerin ülkesi.

burası " sen benim kim olduğumu biliyor musun ulan" diyenlerin ülkesi.

burası "otur oturduğun yerde" diyenlerin ülkesi.

burası "kimsin lan sen" diyenlerin ülkesi.

burası "seni de biliyoruz" diyenlerin ülkesi.

burası ''amaaaaaan sana mı kaldı'' diyenlerin ülkesi.

burası ''özürlü malı kakalar, geri de almam'' diyenlerin ülkesi.

sadece türkiye, anadolu meselesi de değil. insan türü olarak, elimizde, hiçbir eksiklik çekmeden, başka canlılara da zarar vermeden dört dörtlük yaşamaya yetecek imkanlar var. ama yapmıyoruz, dünyanın hiçbir yerinde de olmuyor.

son tahlilde bize benzemeyenlere hayatı dar etmek, kadınlara eziyet etmek, başkalarını aç bırakmak daha çekici sanırım.

ha, sadece türkiye'de mi var böyle manyaklıklar ? maalesef her yerde var. bazı yerlerde daha az, bazı yerlerde daha çok ama her yerde var .

insan türü başarısız olmuştur arkadaşlar.
  • burası türkiye burada herşey olur demeye getiren yanlış önerme. duyduğum yerde 'öyle bir boşverdim ki gelen koyuyor giden koyuyor, alıştık artık' havası seziyorum midem bulanıyor.

ne demek burası türkiye? bütün abukluklar burada mı oluyor? bu ülkede yaşayacaksın, bu vatanın ekmeğini yiyeceksin, uğradığın haksızlıklara ses çıkarmayıp sineceksin, tüm kötü gidişata sırtını döneceksin, yolunda gitmeyen şeyleri düzeltmek için kılını kıpırdatmayacaksın, eloğlu senin askerinin başına çuval geçirecek, senin bakanın başbakanın da 'nota verecek misiniz?' sorusuna 'ne notası müzik notası mı? ehehe..' diyecek sen de tutup aldıkları oyların artmasını sağlayacaksın ilk seçimde, sonra yine o eloğlu kıçının dibinde nato zirvesi yapacak, sen yine gıkını çıkarmayacaksın, velhasıl kelam gelen binecek giden binecek sırtına, sen de yine tık yok. sonra bilmiş bilmiş sırıtacaksın:burası türkiye. yok böyle birşey.
  • genelde at gözlüğüyle dünyaya bakan kişilerin, her olumsuz olayın ardından ''burası türkiye'' diyerek kendi mükemmelliyetsizliklerini boktan bir cümleyle itiraf ediş şeklidir...
hesabın var mı? giriş yap