• burberry, sadece geçtiğimiz sene satamadığı 37.8 milyon dolarlık ürününü ele ayağa düşmesin, yanlış kişilerin eline geçmesin, outletlerde satılmasın diye yakarak imha ettiğini bildirmiş. trençkotlar, çantalar ve parfümler yakılan ürünler arasındaymış. burberry son 5 senede toplam 116 milyon dolarlık ürününü yakmış.

  11.6 milyar dolar değeri olan firmanın hisse değerleri olayın duyulması ile düşüşte. chanel ve louis vuitton gibi başka markaların da ürünlerini outlet raflarında yer almaktan kurtarmak için yaktıkları biliniyor. h&m, geçen seneye ait tonlarca satılmayan ürününü, isveç'in vasteras kentindeki bir enerji santralinde yakmış. richemont'a ait cartier ve montblanc ise sadece son 2 sene içerisinde 500 milyon dolarlık satılamayan saati piyasadan geri toplatıp imha etmiş.

  haber

  edit: h&m ve cartier için kaynak
 • madem yakıyorlar da pazarlarda kafasında sutyenle pazarcilar nasıl ihracat fazlası bunleeeeaar diye satıyor.. outlet ürünlerin türkiye'deki sosyete pazarlarına satildigini herkes biliyor..

  edit: eksinin seviyesi ne zaman bu kadar düştü? kaç tane mesaj aldım bilgisiz, cahil diye hakaret eden einsteinlar... ironi diye bir şey duymamış garibanlar :/
 • geri dönüştürseydiniz perde merde bişi yapsaydınız amq zengin piçleri böylesini de görmedim ya hu dedirten eylem. hem de kaynakların böylesine azaldığı şu zamanda..
 • h&m isimli markayı lüks olarak görenleri görmemi sağlayan haber başlığı.
 • siz de bunu yediniz.
 • alt metni sizin için derledik:

  "biz, marka olarak insanları s*yoruz."

  bakın bu markaları araştırsak çevre sorunları icin yüzlerce görsel, kampanya veya sponsorluk vs. yapmış olarakta bulmamız mümkün.

  rakam, ürünün maliyeti değil belki de satış fiyatı üzerindendir. maliyet ise virgülü bir kaç basamak sola kaydırınız.
 • iş bilmeyen firmanın israfı.

  arkadaş verirsin ürettirdiğin fabrikalara burberry logosunu söktürürsün yerine güzelce yine sana bağlı fason bir marka oluşturarak onun logosunu taktırırsın daha düşük fiyattan yine pazara sürersin. şu adamlara kayserili bir planlama mühendisi göndersin allah rızası için birileri.
 • gecen avmnin otoparkinda havalimaninda calistigini soyleyen bir arkadasla denk geldik. 500 tl'lik parfumu outlet diye 100 liraya satti keriz. demek ben almasaymisim yakacaklarmis.
 • satış maliyeti milyonlarca dolardır imalat maliyeti milyon bile olmayabilir .
hesabın var mı? giriş yap