şükela:  tümü | bugün
  • şimdi kulağıma ilişti;

her ülkenin bir burcu varmış, türkiyenin burcu akrep, yükseleni ise kova'ymış.

ilk önce kahkahayı bastım ama bir gerçeklik payı olabilir mi acep? sonuçta türkiye'ye bakınca içi içine sığmayan bıçkın bir deliganlı sureti beliriyor hayalimde..

not: bilenler yeşillendirsin..
  • inanmadığım bir konu, inananlar neye göre inanıyor açıklarlarsa sevinirim.
  • yıldızların tasnifi sırasında sabit olanları yıldız hareket edenleri ise gezegen olarak tanımlanmıştır. tabi yıldızların sayısı binlerle ifade edildiği için astronomlarda çareyi onları kümelendirmekte bulmuşlardır.
    12 adedi burçlar kuşağı kabul edilip isimlendirilir. burçların geçerliliği hareket halinde olan alemden dolayı pek kabul edilmesede bu yanlıştır. yerleri sabit olup aralarındaki mesafe hiç değişmemektedir.
  • genel anlamda inanmasam da liseden arkadaşlardan hatırladığım burç isimleri ve özellikleri var.
    aslan: aşırı gururlu ve yönetici olurlar.
    başak: düzen takıntılı, temiz ve aşırı titiz.
    yengeç: anaç burç, sevgi dolu anne sevgisine benzer sevgileri, ama sildiklerinde anında silerler.
    yay: sıcak, samimi, kolay arkadaş edinirler. genelde cana yakın olurlar.
    akrep: ne iyiliği ne de kötülüğü unuturlar, kindar olurlar.
    kova: çok duygusal ve sulu gözlüdür, kolay kolay kimseyi kırmaz, hatta bu yüzden kırılır bolca.
    ikizler: dengesizdir, kararsızdır. bazen süper iyi bazen süper kötü olabilir.
    bunlar hatırladıklarım yanlış da olabilir elbette. herkese de uymayabilir.
  • kendini kalıp özelliklerle sınırlandırmak ve
    kalıp tiplemelerin içine çekerek basitleştirmek
    isteyenlerin sığınıp çeşitli ‘önyargı ve sınıflamalar’ oluşturdukları bilimsel açıklaması olmayan yakıştırma düşünceleri.
  • artık ben de inanmıyorum. başka bir şeye inanacağım.
  • astolojideki dinanmizmi ifade eden bir kavram olmaktan çıkıp kapitalist sermayenin azgın argümanalarından biri olmuştur. somut bir örnek verelim. amazon şirketi her gün burçlara yönelik tüketim rehberi yayınlıyor. ne kadar provokasyona müsait değil mi. tüketici de sanıyor ki bezos ne kadar hümanist ne kadar hüsnü niyetli. burçları bile tüketim için pazarlama kozu olarak kullanıyorlar. tüketimleriniz, istekleriniz dahi domine edilir hale geldi. bugün çok güzelsin bir tane dildo alsana. bugün çok güzelsin kendini daha iyi hissetmek için bluz sana yakışabilir. bu hafta kendini çiçeklere boğ ama bizim sattığımız çiçeklere boğ.
    durun siz daha iyi günlerinizi yaşıyosunuz.
  • bu haftaki yorumları çok merak ettim ve dinledim. misal boğa burcu bol bol misafir kabul edebilirmiş. merkür metrosu da geçen hafta bitmiş (tayyip niye açmadı lan), o yüzden süper sağlıklı bir hafta başlıyomuş. boğalar yırttı lan ne güzel.

ikizler kariyerde yükselecekmiş bu hafta, yengeçler iyimser bi ruh haline bürünecekmiş (bunlar mal galiba, hep aynı şeyi duyuyorum). aslanlar para kazancakmış, stokçu pezevenkler. terazilerin gündeminde ilşkiler varmış, bunlar da sapkın mıdır nedir arkadaş.

neyse lan, içim kıyıldı yazamıycam daha. hepinizi evcimen günler bekliyo olm ben diyeyim. sokağa çıkmak istemiyceksiniz, bi sıkıntı çökecek üzerinize.

italyan burçları, ispanyol burçları farklı mı oluyo ya bi de? milletsel burç mu var? durun lan kaynak da veriiim.

https://www.haberturk.com/…ik-burc-yorumlari/678995

kaynak götüm yazsam daha sağlam bi kaynak olurdu konu burçlar olunca gerçi sahjahjahjhaha.
  • hayatımda gördüğüm en büyük ikinci yalan. ilki (bkz: din).

(bkz: yıl olmuş 2020 hala burçlara inanan insan)
  • hayattaki en büyük manipülasyon taktiğidir bence burçların yazılıp insanların buna göre kendini uyarlamaları,
    evet belli başlı özellikleri var o tarihler arasında doğanların ama bir kaliba sokulmaları enteresan geliyor.