şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı mehmet burçin ünlü olan, lisans eğitimini odtü'de, yüksek lisans eğitimini boğaziçi üniversitesi'nde ve doktora eğitimini stevens institute of technology'de almış olan akademisyen.

  doktora sonrası çalışma ve bilimsel proje bağlamında university of california, irvine'de çalışmış.

  medikal fizik ve tomografi akademik olarak ilgilendiği başta olan alanlardan.

  bunların yanında halihazırda ders performansı ile ilgili konuşacak olursak; ersin acar ile birlikte, sayısal bilimler bağlamında, gördüğüm en iyi bir şey öğretebilen kişidir.

  heyecan ve istekle öğrencilere yaklaşımının yanında, ki bu istekle arada sorduğu sorulara sanki cevap verilmiş gibi davranır ya da kendiliğinden tamam tamam der, gerçekten fiziğin içinde bulunan estetiği göstermeye çalışır.

  başka şey düşünmeden, zamana bakmadan olaya yönelip canlı bir kıvamda dahil olabilirsiniz. ders anlatma ya da soru çözmenin yanında bireyleri de faaliyete eklemleyerek bunu yaptığından aslında dersi tüm sınıf konuşur ve üretir.

  saçma sapan formüllerin içine sayıları yerleştirmenin, bir yolu ezberlemenin bir şeyi anlamak ya da öğrenmek ya da öğretmek olmadığını bilen bir şekilde soru çözer.
 • boğaziçi fizik bölümünün en sevdiğim hocalarından biri. bazı hocaların aksine sürekli bir şeyler üretmeye çalışan, hep koşturan, çoğu zaman meşgul olan, aşırı aşırısı heyecanlı ama bunu çaktırmayan güzel insan. umarım hep başarılı olur hayatta.
 • harika bir insan, öğretmen. kendisini şota arveladzeye çok benzetiyorum bir de.
 • editör. uzun süredir boyut yayın grubunda çalışmaktadır.
 • boğaziçi'nin en harika hocalarından biridir. herkese arkadaşça yaklaşır, yardımcı olmaya çalışır, hep pozitiftir.
  böyle hocalardan daha çok olsa keşke dedirtir her seferinde.
  dersini de ezber ya da sürekli soru çözerek değil de konunun temelini anlatmaya çalışarak işler. herkese anlatmak için çabalar, hatta haftasonları ek dersler yaptığı bile olmuştur sınav dönemleri.
 • boğaziçi fizik bölümünün en sevilen hocası denilebilir. adam bedelli askerlik gibi, 2-3 döneme bir aldığınız fizik dersine denk gelir ve geçer gidersiniz. bikaç dönem burçin hoca versin dersi de öyle alayım diyip dersi almayanlar vardır okulda.
 • güzel insandır. bir de şöyle bir şey var:
  foto-akustik mikroskop
 • kendisinden sadece bir kere ders aldım. görüşlerim sadece bir dönem boyunca yapılan gözlemlere dayanmaktadır. aldığım elektrik/manyetizma (201 kodlu) dersi havuz dersi olmasından mütevellit öğrencilerin bilişsel yetenekleri de genel olarak ciddi varyasyonlar göstermektedir. kimi öğrenciler fizik dersi bağlamında daha az birikim gereken bölümlerde iken kimileri de elektrik-elektronik mühendisliği gibi ülkenin sayısal anlamda en üst seviye öğrencilerinden oluşmaktaydı. normalde böyle durumlarda hocaların çok fazla seçenekleri yoktur ve çoğunlukla iki ucun ortasında bir çizgide dersi anlatmayı tercih ederler. ancak burçin hoca bazı öğrenciler için handikap oluşturan bu durumu çok güzel şekilde ortadan kaldırmıştı. kavram ve konseptleri hem matematiksel hem de kendi deyimiyle pedagojik olarak anlatarak çok iyi bir eğitimci olduğunu gösterdi. ayrıca eğlenceli ve komik bir adamdır. dersi tahtaya yansıttığı ipad pro üzerine çizerek anlatır, diğer hocalara inceden takılır. öğrenci dersi geçsin diye yırtınır. heyecanını kaybetmemiş hocalardan biridir. eğer ders seçimleri konusunda opsiyonlardan biriyse, dersin burçin hocadan alınmasını şiddetle tavsiye ederim.
 • 22 kasım 2015 tarihinde barış manço kültür merkezi'nde fizikist bilim konuşmaları kapsamında "fiziğin sağlık ile ilişkisi ve kanser fiziği" konulu seminer veren hoca. zor zamanda çok güzel, rafine bilgilere sahip olmamı sağlamıştı.

  ilgili entry

  seminer linki