şükela:  tümü | bugün
  • sosyoloji okumaya başlamadan önce inanıyordum, sözde bilim diye aşağılandığını okuyunca inanmaktan vazgeçtim (vazgeçmedi)
  • ayşe ahmetle kavga mi etti, zaten onlarin yildizlari uyusmuyordu.
    ne guzel kafasi rahat olan insandir, fazla dusunmesine gerek yok.
  • geçen gün bir buluşmada geç kaldığım halde beni "terazi olduğum için" affeden insandır. bir yerimle güldüm affedersiniz...
  • gereksiz insan. ilişkinin başında burcumu öğrenince ''off ya oğlak ile kova pek uyuşmaz ki'' dediğinde pek önemsemediğim ama ilişki biterken ''ben zaten başında demiştim, uyumsuz burçlarımız var diye'' sayıklayanıyla beraber olmuşluğum var. şimdilerde twitter da ''oğlak burcu sevgilisi olanların dikkat etmesi gereken 13 madde'' gibi linkler paylaşıyor. bulur inşallah tekesini*
  • burçlar var, evet inanıyorum ama günlük burç yorumları saçma diyorsa iyidir. bunun, günlük burç yorumlarına inanan, sürekli sosyal medyada paylaşan türevleri vardır ki allah muhafaza derim ben.
    (bkz: günlük burç yorumlarına inanan insan)
  • doğum haritasına inanır.

dilimde tüy bitti anlatmaktan

bi bitmediniz
  • bir yay değildir. yay burcunun güzide isimlerinden arthur c. clarke bu hususta şöyle bir şey der:

“ı don’t believe in astrology; ı’m a sagittarius and we’re skeptical.”
  • sözlükte astroloji hakkında atıp tutsam da yüz yüze iken bozmadığım insandır. hatta burçlara inanmıyorum bile demiyorum çok gerekmedikçe, yorum da yapmıyorum, sadece dinliyorum. bence sevimli bi tarafı da var bu insanın, yani benim sinirimi bozmuyor en azından.
  • uydurulmuş 12 kalıba kendini sokmaya çalışan, hayatını buna göre yönlendiren ve buna bilim* diyebilen acınası insandır. hatta bazı kişiler kendilerini o derece kaptırmışlardır ki bu işe; sırf burcunun özelliklerini taşıdığını göstermek için aslında olmadığı biri gibi olmaya başlayanlar bile vardır.
  • insanları böyle ayırmak doğru mu, bence değil. milyarlarca insan allaha inanıyor bu kozmoz okyanusunda at kafalı, benim yıldızlara inanmam mı cehalet.

(bkz: hepinizin amına koyarım)