şükela:  tümü | bugün
  • olsa da bassak dediğim buton.
  • ikizler burcunun açmış olma ihtimali yüksek olan başlık.
  • ben basarsam yok olabilirim. olmaya da bilirim. yoksa olmayadabilir miyim? tdk?? hı? hani günlük burç yorumları değil de böyle genel hatlarıyla karaktere etkileri olduğuna inananlar yok olur mu acaba diye düşündürten ehehehehede. hede hede.. bi hede furyası vardı ne oldu ona.
  • işe yaramayacak bir buton, zira hakikat yok edilemez.

burçlar zaten insan karakterine tesir eder, dinî olarak da ilmî olarak da böyledir.
  • asla basmayacağım buton... basayım da dünyayı taşak kokusu mu kaplasın? azıcık akıllı olun.
  • oğlak burcuna mensup birinin açtığı başlığa konu olan buton. gerekliliğini burçlara inanan 2000+ entry'ye sahip ekşi yazarının bilmem kaç yıllık çaylaklık ve yazarlık süresi boyunca tanım yapmayı öğrenememesiyle gözler önüne sermiştir.

kalsın
  • bide bunların fallara inanan türleri vardır ki sormayın gitsin...
  • katılıyorum.

ama önce futbol taraftarı hatta sadece maç izleyenler bile olur,
    cinsiyetçi,
    fiziksel görünümüne göre insanları aşağılayan,
    derin bilgi birikimine sahip olmadığı halde - ki zaten ne kadar az bilirsen o kadar çok bilgin olduğunu sanıp bu kıt bilgilerinin doğruluğundan o kadar emin olursun - eleştiri yapanları yok edersek olur.

ama onları yok edince zaten dünyadan gereksiz ve kötücül pek çok insan temizlenmiş olacağından ortalıkta böyle mal mal nefret söylemleri olmamış oluyor.

tabii ki ve maalesef yok edemediğimiz için bunları, en azından tavsiye verelim, başlığı açan ve onun gibi düşünen insanlara ithafen;

kendinizle barışın. biliyorum aynada gördüğünüz surat da vücut da çirkin, malum insanın içi dışı olayı istisnalar var tabii de siz bir konuda istisna olamayacak kadar sıradansınız. ve evet bu sıradanlığı ve vasatlığı da kabul etmeniz gerekiyor. içsel huzur için. boş boş eleştirmek, çapsız nefret söylemlerine kafa yormak yerine aklını bilgiyle doldursaydın buralarda kendini böyle konularda eleştiri yaparak ispatladığını sanacak kadar gafil olmazdın. eşsiz değilsin sen ve akıllı, bilge olma fırsatını da belli ki kaçırmışsın, oturduğun yerden olmuyor zira. belli ki insan ilişkilerin de kötü - şaşırtıcı mı - sevgilin tekmeyi basmış ya da hiç var olmamış bile olabilir...o yüzden kabullenip iç huzurunu bulman son şansın. en azından cahil kalma, farklı farklı bilgiler edin, farklı şekilde ispatlamaya çalış ki kendini, entrylerine bakıp ne kadar boş bir insan olduğun kendini yok burçlar yok kadınlar yok şu tip insanlar diye ben çok özelim çok akıllıyım üstünüm ben şeklindeki acınası bağırışın kulak tırmalamasın, en azından bu kadar.
  • evrim yolunda insanlığa bir adım daha attıracaktır. o kadar aptaldan kurtulunca geriye akıllılar kalacak ve dolayısıyla doğan yeni bireyler de akıllı olacaktır.
  • dünyanın güneş etrafında dönerken, dünya üzerinde ki canlılara etkisidir. yeryüzünde ki her şey güneşle doğrudan veya dolaylı yoldan alakalıdır. bu sebeple burç değilde ay olarak bakılması çok daha belirleyici olur.
    bkz: ben dahil bütün ikizler burcu değişken ve tutarsız olmakla suçlanır, hatta doğa bile "kış döngüsü olarak yaşayan yerler dahil olmak üzere" o aylarda tutarsız ve farklı anlamda değişir ve düzelir.
    bir fizikçi olarak duruma bu şekil bakıyorum.