şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vatan ve milliyet gazetelerinde dem vurulan, tüm kişilik özelliklerimi, arkadaşlarımla olan ilişkilerimi, sevgili burcumun* bana bahşettiği süpersonik özelliklerini kaybetmemi sağlayan, dolayısıyla tüm hayatımı değiştiren bir garip olay.

  alman bilimadamları, antik astrologların dünyanın kendi yörüngesi etrafında dönmesi sebebiyle her yıl bir değişimin gerçekleştiğini bilememelerini keşfedip, kendi yaptıkları hesabı da eklemişler sağolsunlar.
  işte yeni bilimsel burç takvimi:

  oğlak: 20 ocak-16 şubat

  kova: 16 şubat-11 mart

  balık: 11 mart-18 nisan

  koç: 18 nisan-13 mayıs

  boğa: 13 mayıs-21 haziran

  ikizler: 21 haziran-20 temmuz

  yengeç: 20 temmuz-10 ağustos

  aslan: 10 ağustos-16 eylül

  başak: 16 eylül-30 ekim

  terazi: 30 ekim-23 kasım

  akrep: 23 kasım-29 kasım

  yılan: 29 kasım-17 aralık

  yay: 17 aralık-20 ocak

  her şey iyi güzel de bugüne kadar bir yay olarak ortamdan ortama akıp, "özgürlüğüme düşkünüm, eğlence, makara-kukaranın hastasıyım, asilim ve zekiyim" gibi özelliklerimle nice insanı etkilemişken yeni hesaba göre bana düşe düşe literatür dışı bir burcun düşmesi* de beni derinden yaraladı be sevgili sözlük.

  ayrıca unutmadan:
  http://www.milliyet.com.tr/…&b=burcta hesap karisti

  ve tabiki:
  (bkz: yılan burcu)
 • saçmalıktır. bunca yıllık yayken kimse bana aslında bir akrep olduğumu söyleyemez. (bkz: akrep burcu oldugunu herkese duyurma ihtiyaci)
 • ben demiştim inanmamıştınız: (bkz: yirmi birinci yuzyilda burclara inanan insan/@deckard)

  http://www.haberturk.com/…748&cat=180&dt=2008/12/29

  "6.7 milyar insanın burcu değişti! aslanlar yengeç oldu, koçlar balık! işte yeni burç takvimi!"

  izninizle: <caps lock>ahahahahahahahahahhaahhahahaha</caps lock>

  ve böylece burç denilen sistemin ne kadar saçma, ne kadar safsatalarla dolu, ne kadar insan kandırma amaçlı bir iş olduğunu görmüş oldunuz siz de. bunca yıldır "burcunun tüm özelliklerini taşıyor vallahi", "tam bir kova" minvalinde yapılan yorumlar tüm astrologların ağzında tıkılı kaldı. e hani başaklar titiz ve dikkatli, aslanlar dağınık ve kraldan çok kralcıydı? hani? len? şimdi eski başaklar aslan oldu. nerede kaldı titizliğiniz?
 • "burcumu degistirebilirsiniz ama ruhumu asla" diye tepki vermeme yol acan trajikomik, ironik ve hatta pseudoastronomik durum.

  (bkz: zaten hersey yalan dostum)
 • dün olmuş bir olay değildir, astronomlar astrolojinin saçmalığını anlatırken bu konudan bahsederler zaten. o değil de, antikler buna nasıl fantastik bir kılıf uyduracaklar onu merak ediyorum ben. gerçi fazla zorlanmazlar herhalde, inanan gene inanmaya devam edecektir. (bkz: yirmi birinci yuzyilda burclara inanan insan/@parasut)

  edit: -küsme burcucum. yapma böyle.
 • tam olarak becerilememiş nazarımda. sadece tarihleri kaydırmışlar. isimler de değişmeliydi oysa. misal, ben bir "öküz burcu" beklerdim en azından.

  burcucum, seni tenzih ederim.
 • araştırma yapmaya meyilli ve sevişecek partner bulmakta zorluk çeken abaza erkekler için bulunmaz nimet olan değişikliktir.
  ezberle şu tarihleri bir... sonrasında uygun bir ortamda 15 dakika ahkam kessen gece yalnız uyumazsın birader... hatta performansına göre hiç uyumazsın.
 • isviçreli bilim adamlarının artık emekliye ayrılıp bir grup alman bilim adamının çalışmalarına başlamasıyla yapılan değişim. birader başladınız göreve bari gidin kaldırımları sökün yapın o oda olmadı bi çeşme neyin dikin meydan yere.

  bi kere baba o niye yılan? salça olduğum kıza burcun ney senin diye sorup "hihih oğlak ben" dediğinde ne derim la ben "ttısssısssss yılan ben" mi?. baştan kaybettik. bari antilop hadi olmadı puma felan diyeydiniz. yahut yok mu la şöyle kaslı maslı seksi bi hayvan?