şükela:  tümü | bugün
  • bir tuğçe kazaz değildir.
    ancak bu kadının sezgilerine güvenin. kendisi bir rally pilotudur. ve sezgileri çok gelişmiştir.
  • bu tiplerin* aldığı kapanma kararı genellikle ülkedeki siyasal ortamın ağırlığından kaynaklı çıkar amaçlı olunca kaçınılmaz son tekrar eski hallerine dönmeleri oluyor. bunlar zannediyor ki; kapanacağız ve bu gerici ortamın kamyon kamyon ekmeğini yiyeceğiz. sonra bir bakıyorlar ki iş hiç öyle değilmiş ve tekrar vazgeçiyorlar. zaten kapanmalarına rağmen kamera arkasında da muhafazakâr bir yaşam sürdüklerine kendileri ve üç beş soytarı ak troll dışında inanan olmuyor.
  • mânen kendini boşlukta hisseden, bir yerlerden, bir şeylerden güç arayan bir insanın "işte buldum" diye tutunduğu şeyin aslında pek de aradığı şey olmadığını anlaması durumu.

huzur namazda, oruçta, türbanda, kilisede, yogada değil çünkü. huzur kişiliğe uygun basit bir hayatta sadece burcucum, gamzecim, tuğçecim...
  • enteresan hayatlar lan. robert kolej+koç üniversitesi mezunu "kadın" ralli pilotu yaşı geçince türbana giriyor. gidiyor urfalı aşiret ağasıyla evleniyor. aşiret ağası mhp'nin adayıyım diğer partilerin adayları kendilerine mezar kazsın diyor. 20 yıla mahkum edilmiyor, mhp'den aday da gösterilmiyor. gidiyor chp'den aday oluyor. kazanamıyor. rallici kadın türbanı çıkarıyor...

din, siyaset, hukuk, feodal düzen... hepsi ne kadar da ucuz, ne kadar da yozlaşmış bir toplumdur bu ya.
  • “gemiyi önce fareler terk eder” sözünü hatırlatmış eylem.
  • paylaşımın altındaki cecelist rümeysa yorumları ibretlik.
    feverran - "şu sözü hiç unutmayın, defalarca eleklerden eleneceksiniz, altın mısınız bakır mısınız diye"
    fake hesaptan "you shoot me down but i won't fall, i am titanium" diye cevab verilesi bir yorum asdşlkjf
  • demek ki mazbataaa... imamoğlu'na verilecek.

hadi beyler dönmeyen kalmasın, son saatler. ben devran dönmeden döndüydüm dersiniz.
  • kafanızda başörtü yerine bir arpa kadar beyin olmasını dilerim

1
  • vay be. seneler önce türkiye de hiç türbanlı ralli pilotu olmaması diye yazmış ve burcu cetinkaya nin bir fotoğrafını fotosop la türbanlı hale getirmiştim.
    https://galeri.uludagsozluk.com/…lmamasi_146781.jpg

simdi neden nereye. devir değişince çiçek gibi açılmaya başlamış kadın.
    tamam bu bir karar ama neden seçimlerden sonra verdin bu kararı acaba???