• 28 aralık 2015 tarihinde trt izmir radyosuna türk musiki dalında ses sanatçısı olarak alınan genç nesil icracılardandır.

sıra sende türkiye alaturka kategorisinde birinci olmuştur. yıldızı orada parlayıp yürümüştür.

istidatı olan bu sanatçımızın buğulu sesi (ne hikmetse (bkz: gül yazıcı)yı andıran sesi var) türk musikisine renk katacağı şüphesizdir. daha çok kayıt daha çok ekran daha çok radyo ve konserlerle sesini daha iyi tanıyıp doyabilmemiz dileğiyle.
  • kendisinin sectigi repertuvarlar, tsm seven bünyelere ilac gibi gelmistir. güzel bir sese sahip, iyi de bir yorumcu. onun gibilerden cok lazim trt'ye.
  • taş plaktan sesleniyor sanki
  • yeni keşfimiz, gözümüze nur, gönlümüze sürur, musikimize gururdur.

münir bey’den daha güzel okuduğu bir şarkı için:

https://youtu.be/mfwnh1hgmyu
  • izmir radyosu'nun medar-ı iftiharı. makedonya göçmeni bir ailenin kızı. istanbul teknik üniversitesi türk müziği devlet konservatuarı ses eğitimi bölümü mezunu. trt izmir radyosu türk musikisi ses sanatçısı. hem sesi, hem sanatına vukufiyeti, hem de tarzı ile daha iyi yerleri hak ediyor. çok sevdiğim bir eseri de cam gibi okumuş. sesiyle mest etti, varlığıyla umutlandırdı. hep var olsun. güzel şeyler oluyor.
  • boğaziçi sesleri grubu ile tanıma şerefine nail olduğum güçlü ses. ses dedim ama insan izleyeyim mi, dinleyeyim mi diye arada kalıyor. öyle ki bir dilber-i devran hanımefendi.

ek olarak: #119616646
  • bogazici sesleri vasitasiyla varligindan haberdar oldugum; muthis sesli, muthis yetenekli ayrica allah yere inmis dedirtecek seviyede guzellige sahip hatundur. ızmirli olmasindan mutevellit hemseriyiz kendisiyle. *
  • şu performans linki yukarıda da roethlisberger tarafından verilmiş olmasına rağmen tekrar verilmesi gerektiğine kanaat getirdiğim sanatçı.

bu zamana kadar kendisiyle tanışmamış olmak ve tanışmama da 4 ekim 2021 mustafa keser açıklamaları başlığının vesile olmuş olması ise benim ayıbım.
  • mustafa keser'den bülent ersoy'a 'kendini bi halt zannediyorsun'

şu videoda mustafa keser tarafından 'bülent ersoy'u 8'e katlar' diye tanımlanan, genç sanatçı.
  • (bkz: ey naz ü işve velvele-i şan olan sana) eserini bestecisi münir nurettin'den bile daha iyi yorumlayan şarkıcı. üşenmedim, bu şarkıyı münir nurettin dahil olmak üzere 5-6 kişiden dinledim. bu kadının yorumunun yanına yaklaşan çıkmadı. renk var, hakimiyet var, güç var, yorum var, e daha n'olsun!
hesabın var mı? giriş yap