• türk klip sektörünün bir dönüm noktası.. acaip özel efektler kullanılmış klipte.. 3d modellendirilmiş bir maymun yapmış adamlar (bkz: sinan/10), matrix vari yatışlar ve kamera döndürmeler kullanılmış. bunların yanı sıra lunapark atmosferi ortamı neşelendirmiş.. (bkz: ironi)(bkz: yapmak)
  • ilk entry'de youtube linki arayıp, sonra tıpış tıpış 2012'ye dönmeme sebep olan klip.

eskiden sözlükte yazmak da zormuş arkadaş. hangi klipten, neden bahsettiğini nasıl anlıyormuş insanlar? cep telefonu yokken biz napıyorduk yeeaaa :((

3d modellendirilmiş maymun... sandalyeden düştüm.
  • sonsuza kadar güleceğim bir başlık.
  • (bkz: selvi boylum)
  • matrixten alistigimiz holivud slengiyle friiz kem denen hadiseyi erol kosenin turk isi kotardini gordugumuz klip. evet goruntu donuyor, kamera cevresinde donuyor ama dikkat buyurunuz, arka plandaki lunapark da bos durmuyor tiril tiril isik hiziyla hareket ediyor.

erol kose anlasilan 120 kamerayla yapilan bu atraksiyonu ucuzlatmak icin ikiliyi dairesel bir rayin gobegine yerlestirmis, kamerayi undercrank (belki de kare kare) calistirip sinanla burcunun cevresinde epey hizli bir tur atmis.

e azicik frame i de tekrarli oynatinca, ne kiprasma ne titresme gorulmeden isin altindan kalkmis. ben ilk izledigimde yer gibi olmus, vay be doktor erol a bak neler yapmis demistim.

isin sakasi bir yane arkada lunapark oldugunu farketse gayet de guzel yedirecekmis bu salak mizanseni necip turk ulusuna.
hesabın var mı? giriş yap