şükela:  tümü | bugün
  • fotograf çekme yazi yazma film çevirisi yabma goruntü yönetmenligi etme, elisi gerektiren isleri süfer becerebilme sempos olmadan sirin olabilme gibi meziyetlerle bezenmis, on parmaginda on marifet bulunan ama kendine güvensizligi nedeniyle kapasitesinin %30unda çalisan süfersahane insan, güç jenereatörü.
    (bkz: birfilm)
  • burcu bu yazilari ya$iyarak mi yaziyosun? diye sordugumda evet cevabini aldigim, uzun zamandir kendisine ulasamadigim, a$mis insan..
  • bogazici psikoloji bölümü mezunu ve halihazirda ayni bolumde cognitive master'i yapmakta olan, binbir türlü proje ve deney fikriyle ortalikta gezerek ileride ne kadar daha da muhtesem bir insan olacaginin sinyallerini veren, eski tiyatro oyunu yazari, yani tiyatro oyuncusu, fotograf sanatcisi, hediye ve parti tasarimcisi, zuma uzmani müstesna insan.
    (bkz: on parmaginda on marifet)
  • (bkz: rotwein)
  • heyecanı ve huzuruyla salına salına çıktığı sonic youth yolunda, şahane bir planla peşine sürüklendim. sağ elimi arkaya doğru uzattığımda fark etmediğinden beni almamıştı, mamafih bir 10 dakika sonrası saadetler zincirinin ilk halkasıydı. huzurlandım, heyecanlandım.

saatler ve dakikalar anılara ad oldu, kaldı. bir tanım ihtiyacı hissetmiyorken bile "adını sen koy: burcu/volkan olsunlar"da ineceklerdenmişiz. fakat sonradan bulmanın asaleti ve keyfi de başka türlüymüş. baş mı göğsün sıcağına kaçar, göğüs mü başa ev sahipliğinden sarhoş, işler biraz karışmıştır. bazen hop diye cebin içine girip, odanın bir köşesinde duran sandalyeye kukla olurum. hiç sesimi çıkarmam, o da pek konuşmaz. dünyanın en huzurlu rüzgarının rahmeti üzerimize meltem olup eser. birbirimizi güzel sözlerle utandırırken bir yaz geçer, yaz boş bir şezlongun arkasındadır aslında, belki de hiç uğramamıştır..

ama burcu kaya her gece görülen ve gördürtülen bambaşka bir lunaparkadır.
  • kapadokya'da bulunan 4 yıldızlı bir hotel...
  • burcu kara ile kari$tirilmasin...
  • ntv'de güne başlarken'i sunan bir içim su. o koca gözlerden süzülen şehla bakışlar, o ses tonu, o kafayı sağa sola oynatış, o işve.. haberlere mi odaklanacağım, yoksa sunucuya mı, her sabah bu ikilemdeyim.
  • tüm haberleri kendisi gibi güzel insanlar verse keşke. kötü bi haberi bile insanda hayranlık uyandıracak şekilde verebilir bu kadın. o denli bi güzelliği ve hoşluğu var gözümde.

çevremde olsa hiç düşünmem gidip konuşurdum. evet.

(ara: seviyosan)