şükela:  tümü | bugün
  • burdur il milli eğitim müdürü mahmut bayram'ın kişisel facebook sayfasında ibretlik paylaşımı:
    aklınızı başınıza toplayın hanımlar
    allah bilir bütün bu haltları karıştırdıktan sonra gusül abdesti de almıyorsunuzdur siz.
  • zamanın ruhuna uygun takılan müdür beyin mesajıdır...

bu zamanda müdür bey olmanın yolu bu zihniyette olmaktan geçtiği için kendi çıkarına en uygun olan mesajdır...
  • kişisel facebook sayfasında böyle bir iğrençliği paylaşabilecek zihniyette biri hasbelkader il milli eğitim müdürlüğü makamına kadar yükseltilmiş olabilir.
    meczupluğu dikkatlerden kaçmıştır bir ihtimal.
    ama ne kadar ağır hasta olduğunu gösteren bu paylaşımdan sonra hala o koltukta oturabiliyorsa (ki hala oturuyor) bu, ülkenin de ne kadar ağır patolojik bir durumun içinde olduğunun da göstergesidir.
    işin kötüsü bu patolojik duruma müdahale edebilecek sağlıklı bir kurum da kalmadı.
  • bu tür beyanların artık yargılanma sebebi olması gerektiğini düşünüyorum ,iş iyice kötüleşiyor, toplumsal barışa saldırı ve nefret söylemidir
  • dekolteleri, yırtmaçları seven toplumun tayyipin dindar neslini eleştirmesine vesile olan yardakçı paylaşımı. paylaşım diyorum, çünkü ekran görüntüsünde kendisine ait değil, peygambere ait olduğu iddia edilen bir hadis görüyorum.

adam yalakalık için böyle yapıyor olabilir (ki genel akepeli ahlakı budur), inanmadığı bir şey söylüyor olabilir, kendisiyle ve toplumla çelişki içinde olabilir; fakat insanlar onun şahsiyetini mi, yoksa kendisiyle alakası olmayan ve aktardığı rivayeti mi, ya da yoksa aidiyetini belli etmeye çalıştığı partiyi mi eleştiriyorlar?

boş kafalılık, sadece bir tarafa has değil. meseleyi hangi açıdan ele alıyorsunuz? adamın kötü niyeti veya kötü ahlakı, sizi genel ahlak kurallarından mı alıkoyuyor? yani diyelim ki adamın biri pis ve sapık düşünceli diye, tüm iyi ve güzel ahlakı bu adamla mı yargılayacaksınız? üstelik mesele tahrik olma meselesi değil, toplumun yozlaşması meselesidir. gerçekten "frikik" amaçlı giyinmenin çağdaş veya insan olmakla ilgisi nedir? bundan bir adım sonrası sokağa çıplak çıkan ve şarkınlarında "beni bağırt, bana şaap" diyen rihanna değil mi? onlar da böyle başlamadı mı? ya da ne bileyim işinize mi geliyor orlando bloom'un çükünü veya rihanna'nın poposunu görmek? o yüzden aynı rahatlık burada da olsun istiyorsunuz. e var zaten, bu bir süreç. onlar da senin gibi başladılar, plajda pijamadan tanga'ya, oradan da çıplaklar kampına evrildiler. bugün senin bile "yok canım o kadar da değil" dediğin şeyleri çocukların çok normal karşılayacaklar..

en komiği de ne biliyor musun? bu kafalar çok akıllı, çağdaş olduklarını düşünüyorlar ya, bunlar çok değil 100 yıl önce yaşamış olsalardı böyle düşünmeyeceklerdi işte ona çok gülüyorum. bu aslında boş kafalılıktır. bu, kendisine verileni bön bir şekilde uygulayan kişinin sorunudur. "yok canım ben 150 sene önce de yaşamış olsaydım dekolteyi frikiki savunurdum" diyen çıkarsa baştan söylüyorum ahmaktır. çünkü onun gibiler o yıllarda da yaşadı, ama böyle bir şey olmadı. herhalde binlerce yıllık insanlık tarihinde herkesin birden fikir değiştirdiği, hatta fikir değiştirmek değil binlerce yıl sonra herkesin birden siper akıllı, çok felsefik doğduğu nadide bir zaman diliminde yaşıyoruz sana göre?

hayır, bu aslında toplumların her zaman belli bir kesimin fikriyle yoğrulduğunu ispat eder sadece. o zaman onu bunu cadı diye yakmanı isteyen, şimdi de soyunmanı istiyor. sen onu da yapmıştın zamanında, şimdi de soyunuyorsun.
  • ortaokuldaki din kültürü hocam şerefsizinin "cehennemi, süse püse olan düşkünlükleri yüzünden kadınlar dolduracaktır" söylemini bana hatırlatmıştır.

sen varken cehenneme ne gerek var gerizekalı, din eğitimimin içine ettin çok şükür de diyemiyorsun o zamanlar çocuksun, süslenmeyeyim o zaman diye korkulu gözlerle adama bakıyorsun.
  • tirmizi 111 hadisi şerif olarak geçmektedir.

tabiki böyle bir hadis yoktur. biri hadis uydurur, biri paylaşır herkes inanır. yapmayın işte bunu. (bkz: beyin bedava)
    en akılcı kaynak aklınızdır. din akıl yoludur.

sunen i tirmizi nin emzirme bölümünde:

bölüm: 13
    başka erkeklere süslenerek görünen kadınların durumu
    1167- sa’d’ın kızı meymûne (r.anha)’dan rivâyete göre, şöyle demiştir: rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “ailesi dışındaki kimselere süslenerek görünmeye çalışan kadının durumu kıyamet günü gerçekleşecek karanlıklar gibidir, ona hiçbir şekilde aydınlık yoktur.” (tirmîzî rivâyet etmiştir.)
    ž tirmîzî: bu hadisi sadece musa b. ubeyde’nin hadisinden bilmekteyiz. musa b. ubeyde ise kendisi çok doğru bir kimse olmakla beraber hadis konusunda zayıf sayılmıştır.
    bazı râvîler bu hadisi merfu olmaksızın musa b. ubeyde’den rivâyet etmektedirler.
  • şimdi burdan yola çıkarak, mevzu tahrikse bu da bir erkeği tahrik ediyor. hatta damacanadan rulmana kadar cinsel ilişkiye girilen eşya skalası var. onu nasıl yapsak ki?
  • milli eğitim bakanlığı bu tarzda insanlarla dolu. yeni bir bilgi değil. beni zerre şaşırtmadı.

devlete adam alırken birinci kriterin namaz kılıp-kılmadığı konusu olursa sonuç bu olur tabii, bundan doğal bi durum yok.