şükela:  tümü | bugün
 • https://www.google.com.tr/…sourceid=chrome&ie=utf-8

  ülke gitgide baskıcı hale geliyor.burdur'da açık alanda içki içmek vali tarafından yasaklandı.burdur, belediye başkanının chp'li olduğu türkiye'deki çoğu şehre göre modern bir akdeniz şehri .böyle bir şehirde dahi böyle yasaklar başlatılıyor.kaynatılan sudaki kurbağalar gibi olmayalım,bu belki size küçük bir şehirdeki küçük bir yasak gibi gelebilir ama bu adım adım gelen yasaklardan sadece biri...
 • oncelikle ilgili link kaynak

  boş ve safsata bir haber. ilgili kanunlar bir tek burdur'da işlemiyor, türkiye'nin her yerinde bu kanunlar geçerli. vali tarafından böyle yasaklar çıkarılamaz. bu ülkenin kanun koyucuları maalesef meclistir vali değil. vali ilgili kanunları uygular ve takip eder.
 • ''otogar, meydan, cadde, sokak, ibadethanelerle, terk edilmiş yapılar, atm'ler, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri ve park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içerisinde çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkollü içki içilmesi yasaklandı.''

  gayet mantıklı. bir insan neden atm, köprü altı, mezarlık, otogar gibi yerlerde içki içer ki?

  araba içine karışmaları saçma ama zaten bunu uygulamazlar bence. ha araba içinde oturup kör kütük sarhoş olana kadar içen veya içerek gezenlere tabi ki gerekli cezayı versinler o da ayrı.

  yoksa araba içinde yazın, herhangi bir kız arkadaşla muhabbet eşliğinde, bir şişe bira ve kuruyemiş gayet keyifli oluyor. bir şişe bira ile bir şişe kola arasında zaten fark yok gibi bir şey.
 • (bkz: yetki genişliği) vali yasa çıkaramaz diye bir şey yok bu konuda laf atmaya pek gerek olmaz diye düşünüyorum. yerinden yönetim ilkelerini biri gelip anlatırsa daha iyi olur. bu arada park ve bahçelerde içmek zaten yasak 10 dan içki satmak da yasak e böyle olunca sonucu neden yapan adamı mı eleştireceğiz biz. eleştirmeyelim demiyoruz ama zaten hükümetin yerli ve milli politikadan önce islamcı bir politikasının henüz ham bir meyvesi.
 • otogarda niye iciliyormuş? havaalanında nasıl içiliyor peki?
 • ergenliğimde izmir’de zabaha kadar kordon’da içip bize(iki kişiydik) doğru koşan yunus’a aldırmadan yağmurlu havada işediğimi bilirim.