şükela:  tümü | bugün
 • 33 kuşaktır eltz ailesine ait olan masal şatosu. mosel nehri yakınlarındadır.
 • bir vadi icerisinde yer alan tepeye kurulmus bir kale. orman icerisinde 1km suren bir patika veya minibus ile ulasililiyor. mutlaka gorulmesi gereken bir yer. bir masalin icerisine giriyorsunuz.

  senede bir defa gece isiklandiriliyor. bu sene 11 agustos tarihinde orman icerisindeki patikadan ellerde mesaleler ile yuruyerek kaleye ulasilabildik. gece goruntusu inanilmaz. kale inanilmaz. doga inanilmaz.

  bir goz atin:http://bit.ly/o0vcrx. yolunuz duserse de mutlaka ugrayin. deger.
 • bir şato avcısı olarak başlattığımız interaktif araştırmada gözlerimizi belertme raddesine getirebilecek bir başka güzellik bu sayın sözlükçü. inanmazsan al wallpaper yap: http://www.superbwallpapers.com/…tle-germany-29073/

  würzburg ne kadar doğusundaysa, bu kal'anın bulunduğu wierschem adlı (değilmiş de münstermaifeldadlı şeydemiş) mekan o kadar batısında frankfurtun. iyi hoş da, deutschebahn niye şöyle bir eröl verdi anlayamadık: "please check with the station timetables of frankfurt(main)hbf and burg eltz, wierschem if a journey is possible. " günün muhtelif saatleri için arama yapmayı denedik üstelik...

  cochem ile aynı suyun kenarına kurulmuş bir gal'a olan bu yapıtın ispanyol yorumcularını da dinlemek lazım tabii: http://lugaresquever.blogspot.com.tr/…alemania.html (alemania cici vatan hacı)
 • ölmeden burayı göremezsem hayalet olup bu kaleye musallat olabilirim...