şükela:  tümü | bugün
 • bulgaristan'da bir karadeniz sahil sehri.
 • bulgaristan' da bulunan versiyonu, avcilar a otobusle 5,5 saatlik mesafede olan $ehir.
 • karadeniz'e kıyısı olan yaz aylarında rus, alman ve ingiliz turistlerin rağbet gösterdiği bir tatil cennetidir, sahilleri çok guzeldir, fiyat performans açısından avrupa birliğine uye ulkelerinin karadeniz tercihli tatillerinde varna'dan sonra ikinci sırayı alır.
 • çok güzel bir alışveris sokağı ve cosmopolitan adlı bir diskoya sahip bulgaristan'in bir deniz şehri
 • bulgaristan'ın en güzel sahili olan altın kum sahilini barındıran şehir. ülkenin diğer şehirleri gibi burayıda çingeneler sarmıştır.
 • bulgaristan'ın dördüncü büyük şehri. karadeniz kıyısı boyunca bembeyaz sahilleri olan sayfiye kasabası. yaz aylarında nüfusunu ikiye katlayan kasabalar arasında... son iki yıldır ağustos ayında üzenlediği "spirit of burgas" isimli müzik festivali ile tüm dünyanın ilgisini çekiyor. rock, reggae-ska, caz-blues, tekno, drum&bass gibi çeşitli müzik türlerine kucak açan bir festival.
 • istanbul'dan yola çıkıp kırklareli üzerinden devam ederek dereköy sınır kapısından çıkmak suretiyle yaklaşık 4 saatte gidilebilen bulgaristan'ın tatil şehri. dereköy'den bulgaristan'a girildikten sonra yol biraz sakat, gidiş geliş ve oldukça bozuk bir yol. burgas'ta yapılacaklar arasında alexandrovska caddesi'nde dolaşmak, 15-20 dakikalık mesafedeki sunny beach'e gidip denize girmek, geceleri burgas'ın diskolarında eğlencenin dibine vurmak sayılabilir. bunlar dışında oldukça sakin, insanı dinlendiren, temiz ve güzel havası ile bir nevi rehabilitasyon etkisi yapan, istanbul'a yakınlığı ve de ucuzluğu sebebiyle tatil için tercih edilebilir bir güzel şehir.
 • kırklareli dereköy sınır kapısından çıktıktan sonra sadece 80 km de ulaşılan bulgaristan'ın tatil şehri.
 • harika bir şehir. yeşil alanlar, parklar, yaya yolları. her şey insanların rahat yaşayabilmesi için yapılmış. hiç başka işleri yokmuş gibi şehir merkezine sahil kısmının olduğu yere koskoca bir park yapmışlar. akşamları müzik falan dinleyip adamlı kadınlı dans ediyorlar parkın içinde. püüü amına koduklarım! utanmaz bunlar. bazı binaların duvarlarında arada bir gamalı haç işareti görülebilir. o da küçük bok böceğı chernomorets taraftarlarının işi galiba. zaten sokağa çıkınca bu embesilleri çok kolay seçebiliyorsunuz. elemanların hepsinin saçlar 3 numara ve sokakta bağıra bağıra konuşuyorlar. gerizekalı oldukları buradan anlaşılabilir. son olara otogarından kalkan sunny beach otobüslerine binip yarım saat uzaklıktaki slanchev bryag'ı da görün derim. küçük ibiza diyorlar. ve haklılar.
 • bulgaristan'ın en yaşanılası şehri seçilmiş sahil kenti.

  şehrin sahil kısımındaki dev parkı, parkın yanındaki uzun kumsalı, şehrin iç kısmında kalan sessiz mahalleleri, cafeleriyle dolu caddeleri ve de tarihi dokusuyla tam bir keyif şehridir.

  gündüz çalıştıktan sonra akşam iş çıkışı parkta yürüyüşünüzü yapabilir, bisiklet sürebilir veya serinlemek için denize girebilirsiniz. evinize geçtiğinizde ise sizi artık sessiz bir mahalle karşılıyor. trafiğin tamamen şehrin çevresinden veya yerleşim bölgesinin uzağından geçirilmesiyle insanların yaşadığı bölgeler gayet yeşil ve sessiz.

  son dönemde türk plakalı araçların artması, burgas şehir merkezindeki erotic showların ve sonrasındaki hizmetler(!?!) ve genel olarak kumarhaneleriyle ilgili bir şeymiş diyor turizmciler. özellikle şehrin merkezindeki hotel bulgaria ve çevresinde pek çok türk plakalı araç görürseniz şaşırmayın. ya da neden özellikle orası diye de sormayın boşuna.*

  bu arada burgas çevresinde gidip görülmesi gereken yerler:

  (bkz: sunny beach)
  (bkz: nesebar)
  (bkz: sozopol)
  (bkz: chernomorets)