şükela:  tümü | bugün
 • burgazada da çok güzel bir koydur neden insanlar büyükadaya gider diye sorgulatan koydur da

  gitmeden internetteki bilgilerden koydaki geçmiş bir tarihte kampçıların kovuldugu çadırların yakıldıgı haberlerini okuyunca biraz çekinerek gittik

  kamp yapmak için,istanbula yakın olması nedeniyle,çok uygun bir yer sabah muhteşem bir manzaraya uyanabilirsiniz

  istanbul da ama istanbul da degilmişsin gibi
 • 2 yıl önce her hafta sonu kampa gittiğimiz yer. istanbul'un bina ve insan karmaşasından bunaldığınızda, birazcıkta olsa temiz hava ve doğa ile baş başa kalabileceğiniz nadir yerlerden birisi burası zira. ancak son zamanlarda buraya gelen insanlar tarafından ciddi bir tahribata ve kirliliğe maruz kaldığını gözlemledim. adayı günü birlik ziyaret eden ya da koya kamp yapmak için gelen bir takım insanların arkalarında bıraktığı çöp yığınlarından dolayı adeta bir çöplüğü andırıyordu en son gittiğimde. bu çöp yığınları dalgaların etkisiyle zaten kirli olan denizi biraz daha berbat hale getirmiş durumdaydı. kamp yapmayı seven kişi deyince kafamda doğayı seven ve koruyan insanlar canlanıyor fakat madam martha da ates yakmak için ağaç dallarını kıran kampçı da gördüm, çöplerini olduğu gibi arkasında bırakan kampçı da. bir yıl oldu bu koya gitmeyeli, sözlükte hakkında girilen güzel entryi görünce sevindim. belki bir şey olmuştur ve biraz daha temizdir şu an diye umut ediyorum.
 • hala kamp diyenler var.

  1- oranın yerlileri rahatsız oluyor, gürültü ve pislikten dolayı.

  2- daha geçen sene oraya kamp kurup babasının tapulu mülküne çeviren, haftalarca orada kalıp gelen insanlardan para falan isteyen çakma kampçılarla orada yaşayanlar arasında vahip hadiseler yaşandı.

  3- günübirlik gelin eğlenin ama lütfen kamp kurup o güzelim yeri mahvetmeyin.

  tuvalet yok bi kere yav. sıçıp sıçıp ya denize ya da ağaçların arasına atıyorlar.
 • bu sabah bir şafak baskını ile tekrar kovulduğumuz koydur, bari uykumuzu alsaydık.
 • arkadaşlar çadır kurmak hala serbest mi ? son polis operasyonundan sonra girişler kapatıldı tarzı şeyler duyuyorum ? bilgisi olan yeşillendirirse sevinirim.
 • içine sıçtığınız koydur. 4-5 sene önce her haftasonu kamp yapmaya giderdik, ailelerin çocuklarıyla rahat rahat kamp yapabildiği bir koydu. bayram tatillerinde bile koyda 6-7 çadırdan fazlası olmazdı. kimse çöpünü bırakmaz, ada yerlilerine rahatsızlık vermez, herkes efendi gibi kafasını dinlerdi. hatta aşağıya iniliceği zaman gönül rahatlığıyla çantalarımızı bırakır inerdik. sonra popülaritesi arttı, taksimin varoş eğlenmeyi bilmeyen bağımlıları doluşmaya başladı, çöpler dağ gibi oldu, huzur desen mümkün değil. dalga sesleri ve köpeklerin yürürken taşlardan çıkarttığı o huzur verici ses gitti pis insan uğultusu geldi. haklı olarak yerlileri de kimseyi sokmuyorlar tabii. güzel yeri mahvettiniz, yazık.
 • marmara denizinde heryer pisken brugazada nin bu koyunda deniz fena degil ne demek ya? yani dibi yada 2-3 metre asagisi gozukunce deniz temiz mi oluyor?

  kardes siz hic kolibasili diye bir sey duymadinizmi? soyle arkanizi bir donun maltepe deki bina yiginlarinin kanalizasyonlari nereye akiyor? ıster aritilsin ister aritilmasin bu atik suyun icinde yuzuyorsunuz

  bir de anlamadigim simdiye kadar nasil kesfedilmemis? sne olmus 2018 kardesim buranin 1960 lardan beri talan edilmesi gerekiyordu. demekki sakli kalmis kimse gormemis takmamis. yani neden copluk haline geldi kalabalik oldu diye hayiflanmak cok sacma.

  esas sorulmasi gereken soru simdiye kadar nasil orayi talan etmemisler? ben ona sok oldum.

  ustune para verseler marmara denizine ayagimi sokmam. ama 30 sene once cok temizdi o baska. bu denize giren herkes kanser olma ihtimallerini artiriyorlar ama haberleri yok.
 • yılın bu döneminde arkadaşla oturulup, iki bira çakılacak ideal bir yer.

  eminönü ya da kadıköy'den, adalar vapuruna atlayıp ikinci ada olan burgazada'da iniyorsunuz.
  sağ tarafa doğru biraz yürüyünce karşınıza çıkıyor. görsel.