1. adanın genel karakterine sadık, sakin mekanlarından biri. iskeleden sağa doğru, camiyi geçip gönüllü caddesinde makul bir süre yürüdükten sonra öğretmenevi ile karşılaşırsınız. bu alternatif zirve mekanının gölgeli bahçesinde, istanbul'a karşı içmek akşamüstlerinde ayrı güzeldir.
  2. balığı ortalama, tavuk ve et yemekleri de orta-kötü olan bir mekandır. şarap içmek dinlenmek için tercih edilebilir.
  3. faytonla 10 ytl karşılığında ulaşılabilen, harika bi manzaraya sahip mekan.
    bu büyüleyici manzara eşliğinde internet keyfi yaşamak isterseniz eğer, bulunduğunuz mekanın meb tarafından işletildiğini anlarsınız.
    ilave ücret ödemeden wireless internet bağlantısı kullanılabilmektedir fakat facebook yada bazı flash oyun sitelerine girilmeye çalışıldığında "bu siteye erişim, sakıncalı içeriğinden dolayı, milli eğitim bakanlığı’ nın isteğiyle türk telekom tarafından engellenmiştir." ibaresiyle karşılaşılmaktadır.
  4. odalari oldukca temiz ve konforlu, calisanlari samimi ve yardimsever; en guzel manzaraya sahip ogretmenevidir. yari ahsap olmasi da ayri bir guzelliktir.
  5. tribünler tarafından bayram tatili için rezervasyon iptallerinin dört gözle beklenildiği yer. ne zaman telefon açsam "hocam dolu" diyorlar.
    not: hoca değilim.
  6. burgazada öğretmenevi istilacıları tarafından asla boş bırakılmayan yer. şahsen artık inanmıyorum buraya gitmiş ve kalmış olan insanların varlığına. belli bir grup var, 30 kişi kadar, onlar gidip kalabiliyor sadece. bak sinirlendim yine...
  7. telefondan öğrendiğim kadarıyla evlilik cüzdanı olmadan çiftleri almıyorlarmış, kız arkadaşımla 1 gün tatil yapıcaktık aq yemedik evinizi.
  8. yemek yenilip, gevezelik etmek için sakin bir yer.
    rezervasyonunu, kalmasını bilemem.
  9. öğretmenevi kartı olmadan da yemek yiyebilirsiniz, kartı olanlara %20 indirim uygulanıyor. balıkları güzel taze, tavsiyedir.
  10. değil sonraki bir hafta, bir sonraki ay için bile rezervasyonların bittiği yer. her ayın 15'inde tüm tesiste sonraki ay için oda kalmadığını öğrenince 1. sınıf otel aradığımı sanıp "hayırlı işler" deyiverdim ya la.

eskiden bir hafta önceden aramak yeterliydi, şimdi "sonraki aya kadar doluyuz" yanıtını alınca ben bi bozul. *

burgazada öğretmenevi hakkında bilgi verin