şükela:  tümü | bugün
 • kararının nasıl ve neye göre verildiğini, dahası; onca masrafla ele ne geçtiğini merak ettiren operasyon.
  helikopterin sesi, botun dalgası, köpürtmesi... anlayamadım.

  haber linki
 • zulaları nereye saklamışlar diye düşündüren saçma baskın
 • ülkede huzur ve güveni yeniden tesis eden baskın.

  bu arada gençler ateş yakmadık demişler.

  ateşsiz kamp olmaz, gençler yanlış yapmış, doğrusunu yapsınlar.

  evet, ver mehteri.
 • peyote cennet bahçesi'nin hareketlendirdiği ada gecelerine çöken polisler içeren baskın.
 • daha adanın girişinde koca koca uyarı tabelaları karşılıyor sizi kamp yapmak yasaktır diye. neden? ateş yakıp ortalığı küle çevirirler diye mi?

  stresli hayatlarından biraz olsun uzaklaşmak, doğayla iç içe olmak, basit yaşayıp nefes almak, huzur bulmak derdinde olan insanlar değil, rant uğruna nice güzelim doğa harikasını talan eden kendini bilmezler lazım o iş için; satılmış belediyeler, toprakları ona buna peşkeş çekenler, yabancı seviciler, beton yığını müptelaları ve daha niceleri.
 • bunlar iyi günlerimiz.
 • bu ada cayır cayır yandı,neredeyse yarısı yok oldu.insanlar evlerini kaybettiler.istanbuldan gelen barzolar yüzünden ada sakinlerinin hepsini yazları bir korku alıyor.bu acıyı yaşayanlar bilir.

  bu olay özelinde değil ama ada sakinlerinin endişelerini anlayın.o cehennemi bir daha yaşamak istemiyorlar.ve de kendimizi kandırmayalım insanımızın çoğunluğu gerçekten sorumsuz ve güvenilmez.
 • baskın esnasında orada bulunan tanıdıklarım da var adada yaşayanlar da. kamp yapan gruptan ayrı bir şekilde kampta olan arkadaşım yoğun bir esrar kokusu olduğunu söylüyor. olay kamp mevzusundan öte esrar mevzusuydu. olympos'un içine(sit alanı) kamp kuracak kadar saçmalayan insanları bile jandarma kaldır kardeşim diye uyarıyor. yani en kötü senaryoda bile yasak olan bir yerde kamp kurduğun için 90 liraya yakın bir ceza yazıyorlar.

  ancak dün orada yoğun bir şekilde esrar tüketildiği için ada halkı bu yönde bir ihbarda bulunmuş. grubun çok kalabalık olduğunu belirttikleri için de bu denli bir ordu yığıldı oraya. polisin tutumunda bir sertlik olmadığını belirttiler. isterlerse ada karakolunda isterlerse de yaşadıkları yere yakın bir karakolda ifade verebileceklerini belirtmişler. bu arada çantasında esrar yakalanmayan ve çadırı çevresinde ateş izi bulunmayan kişilerin sadece kamp yerini terk etmesi istendi. ceza bile kesmediler.

  yıllardır orada kamp yapılır. ada halkı da genellikle güler yüzlü ve yardımsever bir tavır takınır. jandarma'da ara sıra uğrayıp ateş yakmayın, gürültü çıkartmayın derdi sadece. bugüne kadar ne ceza kesildi ne de başka bir şey oldu.

  edit: bu arada ne esrara karşıyım ne de başka bir şeye. başkasına rahatsızlık vermediği sürece '' bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler''
 • gençlerin esrar içip kamp yaparak çok büyük yanlış yapktıları hadisedir.

  halbuki kadına şiddet, tecavüz vb. gibi eylemlerde bulunsalar halkımızın ilgisini çekmezlerdi böyle.
 • saçlardaki rastadan anladığım kadarıyla gençler bir şeyler karıştırıyor.