• burger kings'i pek ilgilendirmeyen soru. burger kings, mcdonalds gibi yerler sogan halkasini oyle ugrasip soyup, cucugunu ayirip yapmazlar. o tur yerler sogan halkasini sogan puresinden yaparlar. o yuzden hepsinin boyu aynidir. soganin ici, disi, cucugu hepsi o purededir.
  • burger king zaten sogan halkasi satmadigi icin anlami olmayan soru.

turkiye'de oldugum yillarda bu sogan halkasi yeni cikmisti, cok populerdi ve bayila bayila yerdim; oyle ya, daha once hic yememistim ve cok siradisiydi. sonra isler degisti, okyanusun diger yakasina gectim, bir gun kucuk bir kasaba lokantasinda menude "sogan halkasi" gorunce hevesle ismarladim, karsima bildigin kizartilmis sogan halkalari geldi. hani icinde cucuk yoktu ama tabakta epeyce kucukler de olmak uzere cok farkli caplarda halkalar vardi. o zamana karsi kendimi oyle sartlamisimki, gercek sogan halkasinin boyle olabilecegini bile dusunmemistim; zamanlar ogrendim.

neyse efendim, sogan halkasi birlesik devletlerin guney eyaletlerinde cokca tuketilen ve gercekten halka sogandan yapilan bir atistirmalik. muhtemelen artiklarini da burger king'e sogan halkasi yapmak icin yolluyorlar.

buna benzer baska bir ornek de tavuk nugget. yine guneyde, diner denilen yerlerde bunu kucuk kesilmis tavuk parcalarindan yapiyorlar, deneyin (evde yapabilirsiniz), bir daha fast food versiyonunu agziniza surmezsiniz.

afiyet olsun.
  • (bkz: soğkırım)
  • burger kingte satılan sogan halkaları soğan püresinden yapıldığı için cevabı içindedir olan soru.
  • cücükburger isimli yeni çıkacak bir menüde kullanılmak üzere biriktiriyorlar. reklam sloganı bile belli, "şimdi cücüklüsü de var"

bize de dış halkaları yediriyorlar.
  • (bkz: iktidar)
  • sonuçta işe girerken üretim tekniklerine dair sırların da ifşa edilmemesine dair sözleşme filan da imzaladık. o yüzden biraz üstü kapalı konuşacağım, ne olur ne olmaz.

ancak,
    cevap verilirken şunun da dikkate alınması gereken sorudur. seri üretim hamburger hazırlayan bir zincirin hamburgerlerinde sadece soğan halkaları görüyosanız ve ortada cücük yoksa, ona ne olmuş olabilir ?

(bkz: soru başlığa cevap entry girmek)
    (bkz: soruya soruyla karşılık vermek)

lan!?
hesabın var mı? giriş yap