şükela:  tümü | bugün
  • dershane çıkışında bir arkadaş etti bunu..gittik sıra bekledik..sıra gelince bana bi big mac. büyük seçm dedi.
    garibim eleman sadece işaret parmağını yukarı kaldırmak suretiyle burger king logosunu gösterebildi. koşarcasına uzaklaştık..
    (bkz: mc donalds anilari)
  • bunu genelde yaslı teyzeler yaparlar.cocuklarını burgerking e falan götürmüşlerdir, ama burgerkingle mcdonalds arasındaki farktan habersizdirler.onlar için big mac heryerde big mactir.
    teyze bi big mac istiyorum der burger king elemanına, eleman kem küm ederek buranın burger king oldugunu burda whopper gibi seylerin bulundugunu (biraz da musterinin kacmasından korkarak) o dediginin mc donaldslarda bulundugunu soyler, teyze umursamaz devam eder, yanındaki ufaklık da utanır,ıkınır,kızarır. sonrasında big macin burger king versiyonunu alıp otururlar
  • burger king'e gidip, supermarketlerden alinan mc donalds indirim kuponlarini kullanmaya calismaya benzeyen durum.
  • kebapcida pizza istemekten cok mcdonalds da whopper istemekle esdeger olan eylem.
  • önce mcdonaldsa gidip, beğenmeyip çıkıp, burger kinge gitme durumunda yaşanabilen bir durumdur. ben yaptığımda adam sakin sakin "burası mcdonalds değil, bizde whopper var, onu verelim." şeklinde uzun bir açıklama yapmıştı. ben lafının ortasında ayıp, "ha tatam tamam neyse işte ondan verin" demiştim. demek yorgunken yemek seçimi de bir garip olabiliyor.