şükela:  tümü | bugün
  • dünya sıralamasına girebilecek bir servis ve lezzeti ,konum yerleşke ve dükkan düzeninde olağanüstü bir mütevazılikle sunan izmir atakent te hamburger mekanıdır.

çok fazla lafa gerek yok gidin bi bakın.
  • abartisiz hayatimda yedigim en guzel en leziz en yumusak en muhtesem burgerlerin sahibi dukkan. o hamburger ekmegini o kadar pamuk gibi yapiyorlar ki hic bitmesin istiyorsunuz. ekmegi bile guzel inanilmaz. koftesi bas donduren bi lezzete sahip. (bkz: yengec burger) 'e en yakin lezzet olabilir.
  • burger çeşitlerini arttırmalılar. yumurtalı, avakado soslu vs. gibi hamburger çeşitleri var dünyada. bu tarz çeşitliliği arttırırlarsa çok daha başarılı olurlar. bence hanburgerlerine lezzeti asıl veren şey etinden ziyade ekmeği. poğaça gibi çok lezzetli kendi yapımları ekmek tarifleri var. bi de hotdoglarını da mutlaka deneyin. reklamlar bu kadar.
  • üstteki yorumları okuyunca biraz reklam kokusu aldım sanki ihtiyaçları olmamasına rağmen. handmade burger furyasında nedenini anlayamadığım şekilde biraz sükse yapmış durumdalar. ekmekleri farklı kabul ediyorum ancak burgerleri bi kere çok küçük. fiyata göre pek doyurucu sayılmaz. onun dışında verdikleri patates çok ince, güzel sayılmaz ve ekstradan para almalarına rağmen miktarı az. soslara gelince, küçük plastik kaplarda büyük ihtimal sanayi tipi kova soslardan doldurma soslar veriyorlar.kapıda o kadar sıra bekleyip üstüne minicik burgere bir ton para vereceğinizi düşünecek olursanız azıcık patatesinizi o minnacık kapın içindeki sosa batırmaya çalışarak yemek istemiyorsunuz. kriter aramayan ve trend diye bi yerlere takılmaya çalışanlar bir süre daha dolup taşırır mekanı. objektif değerlendirenler bir iki denemeden sonra gider mi emin değilim. bu da benim subjektif yorumum olsun.
  • izmir'e gittiğimde de uğramayacağım mekan. gitmedim görmedim ama bana göre yumurtalı baconlı burgeri menüsüne koymayan mekan öyle dünyanın en güzel burger mekanı falan olamaz.
  • hayatımda yediğim en sıradan hamburger...
    dayamışlar ketçabı. sırf ketçap tadı alıyorsun. köftesi ben diyeyim anneannelerimizin, sen de babaannelerimizin yaptığı köftenin tıpkısının aynısı. soğanı bile karamelize etmeden kestikleri gibi koymuşlar içine. cheddar peyniri görünürde var ama tat olarak yok. sanki ketçaba ekmek banıp yiyorsun gibi. ekmeği hem yağlı hem kof... tek kelime: kötü...

hayatımda yediğim en berbat patates kızartması...
    kaldı ki ben patates kızartmasını her türlü yerim, kaçarı yoktur, burada bitiremedim! farklı olmak adına bir takım baharatlar katmışlar. patates kızartması mı yedim, cheetos soğanlı cipslerinden mi yedim bilemedim. herhalde gözlerimi kapatsalar, kimse beni bu yediğimin patates kızartması olduğuna inandıramazdı.

hayatımda yediğim en bozuk gibi olan ranch sos ve acı olmayan acı sos...
    hadi acı sosu mazur görüp gömmeyeyim ama ranch sosun ekşimtırak bir tadı var. hiç güven vermiyor. burger kingin ranchini mumla aratıyor.

hayatımda gördüğüm en havasız ve gürültülü mekan...
    klima kullanmıyorlar, içerisi cehennem gibi sıcaktı. bir de bar misali cıstak cıstak yüksek ses müzik açık. içeride oturmak mümkün değil, kaldırımdaki masalarda yemek nispeten daha iyi. o masalar da kaldırımdan dolayı eğimli duruyor ve rahatsızlık veriyor. wc kısmı ise tam bir survivor. yerler ıslak. kaymamak için artistik patinaj yapmak zorunda kalıyor insan.

ama bak kolası güzel, soğuk sayılır bir kere. sıcakta iyi gidiyor. yiğidi öldür hakkını yeme!

sonuç olarak, merak edenler gitmesin, merak edilecek bir şey yok. net... gidenler zaten bir daha da adım atmaz davos'a.

izmir'de doğru düzgün mekan olmayışı, bu gibi başarısız yerlerin abartılmasına sebep oluyor bence. kaliteli mekanlar açıldıkça, belki rekabet artar, kendilerini düzeltirler, düzeltmezlerse de silinir giderler. (bkz: doğal seleksiyon)
  • izmir sınırları içerisinde hizmet veren güzel hamburgerleri olduğunu duyduğum işletme.

yaratıcıları arasında ortaokul ve lise yıllarında çok samimi olduğum bir arkadaşım da bulunmakta. kendisinden uzun zamandır haber alamıyordum, adını internette arattığım zaman izmir'de bu isimle bir işletme açtığını öğrendim. kendisi turizm okumuş olsa da yemek sektöründe de başarıyı sağlamış gibi görünmekte. izmir'e gittiğimde ilk uğrayacağım yerler arasında. leziz hamburgelerden yerken bunca zamandır nereye kaybolduğunu da dinlerim artık. umarım yakaladıkları başarıyı sürdürürler.
  • sağlıklı beslenmeyi tercih ettiğim halde, arkadaşlara takılarak gittiğim, neticede birinci burgerin lezzetini görünce dayanamayıp ikinciyi söylediğim mekan. son yıllarda yediğim en iyi burgerler idi.
  • eve siparis edilmemesi gereken burger.

1,5 saatte gelen fast food mu olur yaw.
  • bazı tavsiyeler üzerine gittiğimiz ve 10 üzerinden 6,5 verdiğim yer. lezzet konusunda iyiydi, elle yeme mevzu güzel, o kadar alakasız bir yerde olmasına rağmen anormal bir kalabalık vardı.hayranlık uyandırıcı.pik saatlerinde servis çok fazla yavaşlıyor.paket servis var diyerek restorana gelen adama 40 dakikada servis yaptılar. patates normal. fiyat da normal. o civarlardayken yenir ama kalkıp gitmeye değmez.