şükela:  tümü | bugün
  • yeni açılmış ama olmamış. yemeksepeti puanlarına aldanmayın. sanırım burger' lardaki soslar böyle bir kötü tada yol açıyor.
  • hamburgerleri gayet güzel. fiyatlar 20-30 tl arası. small boy doyurucu, regular biraz fazla geliyor.
  • lezzetli hamburgerler yapan hamburgerci. eve sipariş vermek için ideal değil. en büyük sebebi, siparişlerin, dükkandaki envai çeşit sos ve baharattan yoksun olması. fiyatları da uygundur, mesela soğanlı mantarlı hamburgerleri -ki favorimdir- 17 liradır (120g et, içeceksiz). soslar ve baharatlarla deneysel karışımlar yapıp, patateslere ekstra keyif ve lezzet katabilirsiniz.
  • el değiştirmiştir, eski tadı sevenler artık uğramasın.
  • nişantaşı şubesinde hala efsane hamburgerler yapıyorlar.

sanırım bu adamların yaptığı hamburgerdan daha iyisini yemedim. garlic bbq efsane iyi. fiyat performans açısından tatminkar.
  • yakınlarda güzelbahçe sokak'tan sezai selek sokak'a taşınan butik bir nişantaşı hamburgercisi.

"pita" ve "lokum" favorim. "blue cheese" ve "mushroom" da fena değil.
    patatesleri eskisine nazaran biraz tuz oranı fazla yapılıyor. baharat oranıysa uygun. bir hamburgerin yanında verilen patates miktarı hala çok yüksek. bence 3/2 azaltılmalı.
    fiyatlarda pek bir değişiklik olmamış; yaklaşık 3-4 aydır burger stop'a uğramıyorduk.

yine, genel gidişata uygun olarak porsiyon küçültmeyen nadir yerlerden. biliyorsunuz, enflasyonist ortamda porsiyonlar küçülür, fiyatlar ya aynı kalır ya da küçülen porsiyonlarla ters oranda artar; müşteri bir de buradan kaybeder. burada öyle olmamış. işletme, gördüğüm ve saptayabildiğim kadarıyla kalın karton kutularından ödün vermiş ve daha ince farklı bir malzemeden yapılma kutulara geçmiş. mekanda değil, alıp evde yediğimiz veya eve getirttiğimiz için ambalajlanması mühim. akan-kokan bir şekilde elinize geçse ne anlamı olacak lokummuş, bilmem ne imiş yemenin?! kutular kolay parçalanan bir malzemeden yapılmış ama akıtıp-kokuttuğu yok. iyi olmuş diyebilirim.

tanıyanlar beni bilir, ne denli zor beğenen ve antika biri olduğumu... elbette kalitenin bir fiyatı var fakat "dandik" ürünlerin de kaliteliymiş gibi sunulduğu bir ortamda, paranıza kıyıp da düzgün bir hamburger yemek istediğinizde tabiri caizse "kazıklandığınız" da çok yer var. burger stop, onlardan değil.

işletmenin el değiştirdiği yazılmış iki buçuk sene önceki bir giride üstte. bundan da haberim yoktu. doğrusu kalitede bir fark hissetmedim. devralan iyi idare etmiş öyleyse ki, bu da malumu aliniz türkiye şartlarında, hele hele gıda sektöründe pek az rastlanan bir hal. umarım bozulmaz burger stop.

eh, bu kadar övgüden sonra, işletme sahibi bir sonraki ziyaretimde veya siparişimde, kim olduğumu açıklayıp kanıtlarsam sanırım bedava besler beni! *

toplam 4 parça değişik burgeri (bendeniz 2 parça olmak üzere!), 3 kişi 106 tl'ye yedik. evde bulunan lahana turşusu ve kırmız şarap eşliğinde. pahalıymış gibi gelebilir ama yine önceki bir giride belirtildiği gibi fiyat / performans oranı tatminkar hatta geçtiğimiz günlere göre bu oran artmış da denebilir. bir de unutmayalım; nişantaşı burası ve semtin taşları bile neredeyse ve maalesef markalaşmıştır.

(birazdan, reklam yaptığımı iddia edeceklere önce araştırmalarını öneririm önyargısızca reklam yaptığını iddia ettikleri şahsı.)

burgerstop com tr

bir ay sonra gelen ek: dün, üstte yaklaşık bir ay önce belirttiğim gibi hamburgerler yedik ve sanki yetkilileri yazımı okumuşlar gibi (neden okumasınlar?) patateslerin miktarını azaltmışlar; ancak yine de fazla geldi patatesler, az bir miktar daha azaltılabilir!* etlerin ve diğer malzemelerin kalitelerinde ve gramajlarında bir değişiklik gözlemlemedim; onlar daha önceleri olduğu gibi piyasadakilerden oldukça üstün.