şükela:  tümü | bugün
  • ankara cinnah'da bir burgerci. burgerleri gerçekten harika.
  • ankara'daki en beğendiğim hamburgerci. fiyat performans çok iyi. hamburgerine diyecek laf yok ayrıca patatesleri de harika. tavsiye edilir.

(bkz: hamburgeri süper olan mekanlar rehberi)
  • biraz önce ribs burgerini denediğim ve gayet memnun kaldığımı söyleyebileceğim mekandır. gayet lezzetliydi. burger içindeki malzemeler çok orantılı kullanılmıştı ve hiçbir şey etin tadını bastırmıyordu. burgerın tipini londradaki patty & bun'ın burgerlarına benzettim ama lezzet olarak oranın çok ötesindeydi. patatesleri de gayet başarılı. fiyatları da gayet uygun. kendileriyle sık sık haberleşeceğiz gibi duruyor.
  • ankara'da yer alan, eski adıyla pisagor burger olan ve fakat yenilendikten sonra kendini aşan ev yapımı hamburgerler inşa eden zanaat yuvası işletmedir.

zevklerin kişisel olduğunu ve bilirkişi olmadığımı belirtmekle birlikte, bu zamana kadar çok sayıda farklı tür hamburger tatma şansına sahip olmuş ve damağına düşkün amatör bir aşçı olarak işletmeyi tanımlamak ve aşağıdaki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

bu arkadaşların yeni adıyla geçmişleri çok uzun olmamakla birlikte, sektörde uzun süredir tutunmaya çalıştıkları bir gerçek. ne zaman ki, bu yeni isimleri altında iyi ekip, iyi fiyatlar ve daha kaliteli malzeme ile satış yapmaya başladılar işte o zaman ankara'daki en iyi burger deneyimlerinden birisini (benim damak zevkime göre en iyisini) yaşatan bir işletme olmayı başardılar. öyle ki, bu yeni isim altında çalışmaya başladıktan sonra paket serviste öyle bir talep patlaması yaşadılar ki, en son gittiğimde mutfak düzenini ve ızgaralarını bu yüzden değiştirerek büyütmek zorunda olduklarını öğrendim.

burada damak zevkinize göre yiyeceğiniz pek çok şey sizi pek çok şekilde mutlu edecektir ancak benim favorim ribs burger (türkçesi kaburga hamburgeri). bu hamburger çeşidini tek yahut çift etli olarak tercih edebiliyor ve et için yaklaşık olarak 5-6 lira fark ödüyorsunuz ancak hemen söyleyeyim buna değiyor. ben başlarda diğer başarılı hamburgelerini (örneğin, toro burger denesem de kısa bir süre sonra ribs burger`in aşkla yapıldığını düşünmeye başlayarak standarta bağladım. benim tercihim ekstra cheddar peynirli duble ribs burger oluyor. barış'ın sevdiğim mekanı franco burger'in ilk açıldığı 2014 yılı sonlarından bu yana franchise verilmesiyle kalitesinin bozulması ve en sonunda işletmecilerin davalık olmasından ötürü isminin dahi değişmesinden ötürü artık ankara'daki tek favorim. yanına yaklaşabilen olmadı henüz. düşünün ki bir burger içerisindeki tüm malzemeler çok orantılı kullanılıyor ve hiçbir şey tadı kaliteli etin tadını bastırmıyordu. hamburger ekmeğinin bugüne kadar daha bir kere bayat geldiğine şahit olmadım. belkide ekmeğin yumuşacık yapısı, onun biraz bayatlıyorsa dahi müşteriler tarafından farkedilmemesine yol açıyordur. hamburgerin tipini londra'daki patty bun veya istanbul'daki shack shack firmalarının hamburgerlerine benzetebilirsiniz. fakat bu firmalardaki suni tat burgerdinho'da asla ve asla ağza gelmiyor. bu da lezzet olarak bu ekstra pahalı ancak bir o kadar suni firmaların lezzet olarak çok ötesine taşıyor ribs burgeri. tek dileğim spordan sonra bazı akşamlar yaptığım kaçamakların konusu olan başroldeki bu hamburgeri daha fazla kar yahut karşılaşılan başka zorluklardan ötürü bozmamaları. öyle ki, et üzerinde yapılacak küçük bir oynama dahi onun yapısına, kokusuna ve tadına etkide bulunuyor. bu hamburgere puanım 10 üzerinden 9-9.5 olmaktadır. böylelikle kendilerine küçük bir uyarıda da bulunmuş olayım. her ne kadar kullandığınız cheddar kaliteliye benzese ve tadını alabiliyor olsam da marketlerde satılan dilim usulü peynirlerden atmak yerine kendiniz eriterek kepçe yardımıyla dökebileceğiniz büyük işletme tipi sisteme geçmenizi tavsiye ederim. öteki türlü, farklı partilerdeki etteki yağ oranları tek bir standartta olamayacağından ötürü yağı birazcık fazla olan partideki etler cheddar tadını biraz bastırabiliyor.

son not olarak şunu söylemek istiyorum. burgerdinho aynı zamanda pizza da yapıyor ve şuan tam adını hatırlayamadığım meşhur ıspanaklı pizzasını da mutlaka denemenizi tavsiye ederim.
  • paşa adlı hamburgeriyle fiyat performans acisindan kendini asan, ankara cinnah'da bulunan mekan. tavsiye edilir
  • her güzel şeyin bir sonu olduğunun bilinciyle kendilerini sık sık ziyaret etmeye özen gösteriyorum. şu ana kadar hiç pişmanlık yaşamadım. şu ana kadar dediğim de temiz bir senesi var.

pazartesileri kapalı ama. müze misiniz olm siz?
  • ankara'da en güzel burgerleri yapan mekan.

lords burger şahane. ayrıca ketçap mayonezi de heinz getiriyorlar ki gönlümde tahtları hazır bu yüzden.
  • 2 kez gittik, ilk gidisimizde cok memnun kaldik, gayet lezzetliydi eti. 2. gidisimizde etinde agir bir koku vardi. bozma egilimi sezdim.
  • patatesleri eh, burgerleri iyi mekan. standardizasyonu ankara burgercilerine göre yüksek ama, o tuz nedir anlamıyorum. tuz neden kendini belli edecek kadar atılır anlamam. tuzu ucuz köfteciler etin kokusunu bastırmak ve damak tadı gelişmemiş ucuzcuları tavlamak için kullanır. temiz lezzetli ette tuz bağırmaz. yapmasınlar bence bunu.
  • hamburger'ini, özellikle ekmeğini pek sevdiğim mekan.

şöyle bir logosu var, ben bunu ronaldinho'nun eli olduğunu sanırım 5.siparişte falan farkettim.
    artık ne kadar açlıkla sipariş verdiysem her severinde gözüme nusr-et'in boğası tarzı bişi gözüküyodu.