şükela:  tümü | bugün soru sor
 • berlin'de schlesisches tor u-bahn durağının (u-bahn'ın yer üstüne çıktığı nadir yerlerden biri olduğu için köprü de denebilir tabi) altında, eski bir tuvaletten çevrilmiş burger dükkanı.

  hem fast food hem lezzetli olsun diyenler için gerçek burger yapıyorlar. sistem burger king kadar basit, fiyatlar kafa kafaya, lezzeti tartışılmaz. almanların meşhur dana etini burger için özel çekip, kıvamında pişiriyorlar. menü kafa karıştırıcı değil. taş çatlasa 7-8 çeşit burger, 2 çeşit patates var. oturacak yer yok. ayakta mutfağın sıcağıyla yiyip gidiyorsunuz.

  berlin'e gidince iyi burger için gidilmesi elzem.
 • berlin tatilimde sevgili hobanın tavsiyesi üzerine gittiğim mekan. yarım saat sıra bekledim ve inadım sağ olsun ben bu burgeri yemeden gitmem arkadaş dedim, beraberimdekileri de dondurdum.
  sonuç? sosunun son damlasına kadar değdi. yediğim en şahane burgerdi. yolunuz düşerse meisterburger'i deneyin derim.
 • bir tane de kottiye acilmis olan über ötesi hamburgercidir.

  herkes hamburger yer ya da yedigini iddia eder ama ben yine de burada hamburger yemeden buyuk iddialara girmeyin derim.

  franchaise vermeye baslarlarsa 10 sene sonranin bir mc donald's i bir burger kingi olmaya adaydir. rezerve almakta fayda var. sonra buralar dolar demedi demeyin.
 • kotbuser tor'a açılmış, hatta oturacak yeride olan efsane burgerlar yapan bir mekan. çevresi ne kadar tekin olmasa da(ex-coco, was möchtest du ) peynirli patatesi ve efsane soslariyla insanı zevkin doruklarına çıkartmaktadır.
 • ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timinden biri olarak burada yedigim sey hayatimda yedigim en lezzetli burgerdir. fakat patatesi icin ayni seyi soyleyemecegim.

  sirayi bekleyin ve meisterburger'i deneyin.
 • kottbuster tor durağının tam köşesindeki şubesinde (kreuzberg şehir merkezi tabelasının 30 metre gerisinde) deneme fırsatı buldum tek kelimeyle müthiş. hamburgerler 4.20 euro civarı, berlinde olupta yemediğim gün nerdeyse yok. cheddarı eritip sıvı sabun gibi patatesin üzerine sıkıyorlar hamburgerin yanında tam bi kalori bombası oluyor. tek pahalı olan şey su, 2.5 euro:) orda yaşayana bedava bize 11 tl. son olarakta patatesin üzerine kıymalı salçalı bi sos döküyorlar onu tavsiye etmem bi süre sonra bayıyor.
 • berline giden herkesin önerdiği hamburgerci. başta kesin overrated, kesin abartıyolar, turistik mekandır vs. diye düşündüm.
  ama çok yanılmışım.
  herkes çok haklıymış.
  meisterburger efsane. patatesi peynirli yiyin öyle daha güzel oluyor. hem de ucuz.
  ekstra olarak: bence berlinle ilgili söylenen hiçbir şey abartı değil. tavsiye edilen şeyler övgüyü sonuna kadar hakediyordu.
 • suadiye'ye de açılan burgerci
 • berlinde kreuzberg'te köprü altında bir hamburgerci. ayak üstü yenir, oturacak yer yoktur. hamburgerleri baya bir lezzetlidir, fiyatlar da makuldür.

  şimdiye kadar yediğim en lezzetli hamburger diyebilirim. amerika'da bulunmadığımı da eklemek isterim.