şükela:  tümü | bugün
 • topluluğun hemen hemen tüm repertuarı, dvd olarak satın alınabilir. oralara gidemeyip oyunlarını izlemek isteyenler için birebir. adres: http://www.hoanzl.at/…ater/edition-burgtheater.html
 • dış cephesi mimar gottfried semper'in italyan rönesans tarzını, iç mimaride ise carl hasenauer'in yeni barok üslubunu yansıtan, avusturya ulusal tiyatrosu namıyla bilinen tiyatro binasıdır. 1888 yılında açılmıştır.
  1872 yılına kadar burgtheater'in bugünkü yerinde, türklerin 2. viyana kuşatması esnasında şehre ana saldırı noktalarından ve en kanlı çarpışmaların geçtiği mekanlardan biri olan lövel burcu bulunmaktaydı. binanın arka duvarında o günlerin anısına konulan kitabede "türklerin 8-11 eylül 1683 tarihindeki şiddetli ve son saldırıları cesur viyana savunucuları tarafından burada püskürtüldü" yazmaktadır.
 • viyana'nın en güzel yapılarından biri. hani viyana diyince insanın aklına operalar saraylar gelir ya bu yapı onlardan birisi. aynı zamanda viyana'nın en eski ikinci tiyatrosu.
  gezi yazısı, öneriler ve fotoğraflar için: havadaki leylek / viyana
 • simdilik dis cepesinin fotoglarflari mevcut.

  görsel
  görsel

  ana entry, viyana entrysidir. yan basliklar veya gorseller eklemek icin bu entry girilmistir. ilgili entry (bkz: #141345283).
hesabın var mı? giriş yap