şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • avrupa yakasının yeni elemanı.. pardon yöneticisi.. o ki üniversite mezunu insan, o da açıköğretim bitirmiş... bi çaycıyla miniatürke gidip kumpir yiyecek insan mı... normal bir eleman olabilir mi?

  o ki komplekssiz, iş ortamında sempatik bi ortam yaratmaya çalışan, dergi çalışanı hatunlara -özellikle de fatoşa- şaka yollu sarkıntılık eden yeni komik tiplememiz..

  cem ve aslı ile aynı eve talip olduğunda "tamam kardeşim ben 750 dolar veriyorum, gerisini de konuştuğumuz gibi yaparız" diyip de emlakçının ayar vermesiyle bozulduğunda sergilediği "ben komplekssiz bi insanım" tavırları çok iyiydi.

  engin günaydın ın çok iyi canlandırdığı bu tipleme, eminim ki sonraki bölümlerde çok sıyrılacak.
 • gerçek hayatta karşılaşıldığında eşşek sudan gelinceye kadar dövme hissiyatı yaratacak tipleme. ama bir şekilde yırtar bu tipler. allem eder kullem eder sıyrılırlar her türlü açmazın içinden. dizi boyunca sıkça bu seri çalımları izleyeceğiz gibime geliyor. bana ilkokul müdürümüzü anımsattı.
 • elini koyunu nereye koyacağını bilen adam.

  (bkz: meme)
  (bkz: bacak)
  (bkz: kalca)
 • selin in buhran abi şeklinde seslendiği yeni bir avrupa yakası karakteri
  başlangıçta komik gelse de ilerki bölümlerde çok kendini tekrar edecek gibi bir hali var. bakalım...

  edit:bu kadar nötr bi entry de zamanın ötesindeye gitmiş ya bu fevri ekşi sözlük ahalisini anlamak mümkün diilmiş bıraktım artık:)
 • ortamın içine edip, şöyle sallana sallana yürüyüşüyle uzaklaşması koparan şahsiyet.
 • iyice bayiklasan hikayeye renk katmasi acisindan eklenmesinin olumlu oldugunu dusundugum karekter. ayrica bu tarz rolleri en iyi oynayan oyunculardan biri olan engin gunaydın in kadroya alinmasi da diziyi renklendirecektir. ortama gerilim katmasi da daha bi heyecanli yapmis hikayeyi. zaten engin gunaydın abimizden de bu beklenirdi ki renkli simasi ile ayni rolu bir demet tiyatro'da da ustlenmis ve hikayenin kurtaricisi olmustur.
 • engin günaydın'ın canlandırdığı sorunlu, yerli üniversite bitirmiş, espri yapamayan* avrupa yakası karakteri..
 • avrupa yakasının son bombası. hasta ruh, arıza insan, seks manyağı, seks kölesi kısaca bünyesinde bütün psikolojik ve hatta psikiyatrik rahatsızlıkları barındıran ulu reyting katkısı.