173 entry daha
  • burhan altintop'un bir cok videosunu hala acip acip gulerim. bir suru repligi ezberime kazinmistir ve dizinin en komik karakteriydi.

ancak;

ihsan yildirim turk dizi tarihinin gelmis gecmis en orjinal, en kendini izleten, formasi emekli edilen karakteriydi. yorgo ilen olan muhabbetleri, aniden patlamalari, kendi oglu bile olsa sokup cikardigi laflari ile kalitesine henuz yaklasabilen bile olmadi.

burhan altintop'u cok severim ama ihsan yildirim tek basina zirvededir.
  • ihsan yıldırımın yorgoyu iskeleden denize attığı sahne geldi aklıma yine gülümsedim. orjinal adamdı ihsan yıldırım
  • biri eski diğeri yeni türkiye’dir.

ihsan yıldırım yeni zengindir, sonradan görmedir, eğitimi zayıf da olsa çalışıp parasını kazanmış belli bir sosyal statü edinmiştir. eğitimin önemini bilir, oğlunu en iyi okullarda okutur, başarılı ve mutlu bir evliliği vardır. daha fazla yükselmek için her türlü fırıldaklığı yapsa da son tahlilde onurludur, onun da kuralları ve kırmızı çizgileri vardır ve sevenlerini mahçup etmek istemez.

burhan altıntop ise lümpendir, asalaktır, kağıt üstünde üniversite mezunudur ama boştur. seveni sayanı yoktur. zengin olmak ve statü elde edebilmek için her türlü fırıldaklığı yapar ve kırmızı çizgisi yoktur. karaktersizin, pisliğin önde gidenidir. ahlaksızdır. toplum kurallarına uymaktansa o kuralları olabilecek en iğrenç şekilde çiğneyip kendi dünyasını kurmak için çabalar.

velhasıl ikisi de muhteşem karakterlerdir ve sonsuza kadar unutulmaz olmuşlardır.
  • tabiki ihsan yıldırım. hala her gece youtubedan tatlı hayat bolumleriyle uykuya dalıyorum. burhan altıntop ise orijinalde iyi karakter olsa da boku cikmis bir karakter sonuçta. ihsan yıldırım ise gitgide daha iyi hale gelmiş bir karakter.
  • taraflardan birinin türkiye'nin en başarılı aktörü olarak gördüğüm kişi olmasından dolayı saygı duyduğum, ancak benim için tartışmaya bile gerek duyulmayacak bir versus..

hele hele karşılaştırmanın 17 sene önce bu aktörün türkiye'nin en iyisi olduğu görüşümün ortaya çıkma sebebi olan (bkz: ihsan yıldırım) karakteri üzerinden olması yok artık dedirtmiştir..
  • ihsan > burhan

irfan > gaffur

nokta.
  • burhan altıntop alır bence.

hala canım sıkınca youtube'dan burhan altıntop videoları izlerim.

hatta bir ara depresyonu avrupa yakası dizisiyle yenmek diyede bir başlık vardı.
  • (bkz: tatlı hayat)
    birisi en sevdiğim dizi olup, bütün bölümlerini defalarca izleyip, ezberlemiş, arşivlemiş birisi olarak ne zaman gülmek istesem herhangi bir bölümünün herhangi bir sahnesinde onu izlesem neşemi yerine getirir dediğim karakterdir.
    hakkında sayfalarca yazarım.

diğeri ise, sevdiğim bir dizinin şimdiye kadar hiç bir sahnesinde tebessüm dahi etmemi sağlayamamış, yapmacık bir karakterdir.
  • (bkz: burhan altıntop kim amk)

biz ihsan yıldırım'la büyüdük.

--- spoiler ---

bu ne vurdumduymazlıktır. bu ne adamsendeciliktir!
    bu ne ciddiyetsizliktir. bu ne bir kulağımdan girer öbür kulağımdan çıkarcılıktır!
    bu ne kendini beğenmişlik başkalarını boşvermişciliktir!
    bu ne bugün buldum yerim, yarın allah kerimciliktir!
    bu ne bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılıktır!
    --- spoiler ---
  • beni burhan denen zıbıdı ile karşılaştırıyorlar. buna inanabiliyor musun sevinç.
7 entry daha
hesabın var mı? giriş yap